bugün

red alert'teki elektrik fırlatan kuledir. aslında çalışma ilkesi kanıtlanabilirdir.
profesor yuri abimizin tesla'dan örnek alarak yaptığı kule. insan birimlere karşı çok kullanışlıdır.
nicola tesla'nın alternatif akımla oyuncak gibi oynadığı zamanlarda bulduğu sarım. günümüzde evlere aksesuar olarak satılan cinsleri * * vardır.
red alert dünyasındaki tesla coil den bahsediliyorsa budur:

görsel
görsel
tesla trooperlarla gücüne güç katılan savunma mekanizması. powerınız kesilse bile tesla trooperlarla ayakta tutulabilirler.
dört bir yandan gelen düşman kuvvetlerine karşı en bi kullanışlı silahtır bu. birkaç binanın arkasına yaparsanız düşman bu binaları geçemez ve tesla coil'in elektriğiyle kavrulur siz de erol taş gib nihahahaha diye gülersiniz.
red alert'in (kuşkusuz) en iyi savunma silahıdır. yaya olan herşeyi anında tuz buz eden, devasa mamutları da kısa bir süre içinde uçuran eşsiz silah. Red Alert onunla ayrı bir güzel.
son elektrik zammından sonra 1 de çalıştırmak farz olmuştur. hatta gündüzleri kapatmak lazım.
ev yapımı örneği için:
http://tinyurl.com/3amrwn
dev bir elektrik pompası gibi düşünülebilir. akım tırmandıkça girişteki voltaj değerini çıkışında aşırı boyutlara yükseltir. nikola tesla elektriği küresel olarak üretme fikrini bu bobini yaparak ve florasan lambayı wireless şekilde yakarak denedi. daha sonra bunu 1 mil ötedeki ampulleri yakarak kanıtladı.
Tur Suresi - 45: "Artık sen çarpılacakları günlerine kadar onları kendi hallerine bırak."

Tesla bobini, 1954 yilinda Rus Kuantum Fizikcisi Alexandr Kasparov tarafindan icat edilmistir. Bir insani 1,24 milyon volt elektrik ile carpip molekullerini paramparca edebilecek guctedir. Bu gucteki bir alet, ancak gectigimiz yuzyilda bulunabilmistir. Peki bu kadar yakin zamanda bulunmus bir icadin, 3522 se
ne once yazilmis Kuran'in icinde yer almasi nasil tesaduf olabilir? Bu ve bunun gibi mucizeler sayesinde dunyanin dort bir yanindan Galileizmin parcalanma haberleri gelmektedir. Artik on yil icinde guzel Islam ahlakinin dunyaya hakim olmasi kacinilmazdir. Bu mucizeyi ogrenen katolik bir rahip, o anda dinini degistirerek salavat getirmeye baslamis, cevrsindeki rahipler tarafindan saskin bakislara maruz kalmistir.
kabaca tabiri elektrik pompasıdır. elektrik akımının önce daha kalın sonra da daha ince bobinlerden geçerken maruz kaldığı basınç sebebiyle yüksek voltajda elde edilmesini sağlar. sanıldığının aksine canlılar üzerinde olumsuz bir etkisi yoktur.
geleceğin kablosuz enerjisi bu alet sayesinde iletilecek.

http://www.ne-nasil.net/w...13/01/ne-nasil.net1_5.jpg
Diğer bir adı tesla bobini olan icat. Edison ( şerefsiz ) bu icadı kötülemek adına bir çok hayvana zarar vermiştir.
sözlükte bununla ilgililenen, bundan yapmış olan birisi var mı diye merak ettiren şey. böyle birisi varsa iletişime geçerse memnun olurum.

curve yükselten ee'ciler, bi işe yarayın.