bugün

ev içinde giyilen hafif,rahat,tartışma sırasında ortalıkta olmaması gereken ayakkabı.
bir zamanlar tv lerde reklam enflasyonu olan şu sıralar durulan ürün.
annelerin kullandıklarına ruhsat verilmelidir. zira çok can yakıyor ve mesafe tanımıyor.
genelde maçlarda sağ kola takılan ve alında biriken teri silmek için kullanılan,süngerden yapılmış hede.
annenin elinde oldugunda bir silaha dönüşebilecek ürün. anneler bunun darttan farksız olmadıgı konusunda hem fikirlerdir sanırım.
ter kelimesinden türetilmiş bir kelimedir. teri çekmek için eyerin altına koyulan keçe anlamına gelen teğelti olarak kullanılmaya başlanmış.
annelerin silahı hemde en etkilisinden. vurduğu yeri kızartmakla ve acıtmakla yükümlüdür, güdümlüdür.
bir çok çeşidi var olan ürün.
içlerinde en çok kullanılan ve tercih edilen içeri terliğidir.
terliksi hayvan çeşidi az hücrelidir.
(bkz: annelerin silahı)
terlik biz insanlar icin kendini supurge yapan yerlerde surunen ayacıklarımız üşümesindiye kendini harab eden yeri geldigini guclu bir savaş aleti yeri geldiginde sinek savar olan biz insanlar icin calışan zavallı bişey.
askerin silahı varsa annenin terliği var.
çok gizli tututan balistik füze benzeri tehlikeli alet.
en garipleri için;
(bkz: dinamik görünüşlü terlik)
çin'den geleni makbul olan lastik eşya.
içine terlerimizi koydugumuz nesnedir.
kadın, yaşadığı üzüntü ve acının etkisiyle pencere kenarında öylece kalakalmıştı. değil hareket etmeye ağlamaya bile hali kalmamıştı. demek böyle oluyordu, kanı çekiliyormuş insanın diye düşündü. olmaması ihtimalini hiç düşünmemişti, onsuz hayatın nasıl yaşanacağını bile bilemiyordu. bitkindi, uykuya ihtiyacı vardı, ama onu düşünemeyeceğini bildiğinden ve bu histen vazgeçmek istemediğinden uykuyu reddediyordu. elleri kucağında öylece oturuyordu.

erkek, bilmem kaçıncı sigarasını söndürüyordu kül tablasına. bakışlarını duvara sabitlemiş öylece bakıyordu. içini delen o acıyı nasıl bitireceğini bilemiyordu. düşünmemişti ki böyle bir sonu, hazırlığı yoktu. hazırlık yapmasına gerek yoktu ki, seviliyordu. neden hazırlansındı. bir sigara yaktı tekrar ve daldı gitti yine.

kara büyü yapan büyücünün, üstüme attığı siyah tozun etkisinden kurtulmam epeyce zamanımı almıştı. bir kez daha bu tür filmleri izlemeyeceğime dair kendime söz verdikten sonra, karanlık odadan tuvalete gitmek için terliklerimi giyip koridora doğru yolaldım. çocukların yere attığı bir kraker parçasını ezdiğimi sandım ilkin. konu üstünde düşünmedim bile. sigaramı bulma çabalarıma ışığı yakıp devam etmem gerektiğine karar verdiğimde, iğrenç gerçeği gördüm birden. bir hamamböceği ezmiştim. ayaklarımdaki terlikleri öpecektim neredeyse. iyi ki ayağımdasın sevgili terliklerim.
anne silahi.
tinea pedis kaynağı...
ter üreten nesne.. ehehuehehe
bu akşam eve girdiğimde ben öylece durup karşıladıklarını görünce hafif bir tebessümle yalnızlığımı hissetiren ev arkadaşları.
ev içinde kullanma alanlanına göre balkon terliği, banyo-tuvalet terliği, misafir terliği, sokak terliği vb. kollara ayrılmış, silah olarak kullanılabilen, uzun süre kullanılması, yıkanmaması ya da değiştirilmemesi halinde iğrenç bi kokuya sahip olan, ayağınız temiz olsa bile etrafa o kötü ayak kokusunu hissettiren nesnedir.
kolumuza takıp terlerimizi sildiğimiz faydalı şeydir. bazılarınca aksesuar olarak da kullanılır.
Anne fırlattığında, her ne yöne kaçsanda falso alıp veya duvardan sekerek vurduğuna şahit olunan lastik kıvamlı sert maddedir...
8 yılda hiç bir beşiktaş başkanının, teknik direktörünün, taraftarının yapamadığını 2 saniyede yapan nesne.
(bkz: ibrahim üzülmez)
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar