1. 1.
  bedenden terin salgılanması, kıyafetlerin ıslanması, insanın kötü kokması durumu. *
  2 -1 ... asiti kaçmış kola
 2. 2.
  insan vücudunun kendini soğutmak için geliştirdiği mekanizma. vücut ısısı yükseldiğinde dışarı su atılır, deri yüzeyine çıkan su vücuttan ısı alarak buharlaşır; bedenin ısı kaybetmesi nedeniyle soğuma gerçekleşir. su kısmı atılıp teri oluşturan diğer hedeler derinin üzerinde kaldığı için pek hoşlanılmaz.
  7 ... roy mustang
 3. 3.
  insanın hasta olduğunda vücudundan mikrobu atması için özellikle yapması gereken bir eylemdir. yorganın içinde kat kat sarınmış bir şekilde terlemeyi beklemek biraz sıkıcı olsa da iyileşmek için iyi bir yöntemdir.
  2 ... bettyboop
 4. 4.
  bugüne kadar dünyaya gelmiş ve dünyadan göçmüş tüm insanlarda kötü kokan, ama peygamber efendimizde (sav) gül kokan salgı..
  4 -1 ... bushi
 5. 5.
  klimaların içeriyi soğuturken dışarıya su atmasına vay be diyen garip insanların insanda bu olayın tezahürünü düşünmemiş olmalarına şaşırmayı sağlayan tamamen fiziksel ve insani olay. bir tür mucize. bilimin ta kendisi.
  1 ... basroldeki figuran
 6. 6.
  lokal yaşanan aşırı terleme durumları için;

  (bkz: maxim)
  1 ... wololoo
 7. 7.
  her ne kadar ter kokusu degisik sebzelere benzese de taze fasulye gibi kokma durumu diye ozetlenebilir bu ter durumu.
  1 -1 ... installer
 8. 8.
  15 kilometrelik koşudan sonra ne anlama geldiğini yeniden öğrendiğiniz kavram.
  3 ... silent trapper
 9. 9.
  yaz mevsiminin baslamasi ile kacinilmaz olandir...
  insan kokmamak icin ozel caba sarfeder. velhasil, yine de az da olsa koku mevcuttur. aslinda terlemek te saglikli birseydir, bi de kokusu olmasaydi...

  st
  3 -1 ... markov chain
 10. 10.
  ansızın gelen baş belası.

  insanların içine çıkmak, insanların bakışlarından kötü etkilenmek asosyallik, tedirginlik gibi fobileriniz, durumlarınız varsa daha sık ve ansızın geliyor, geldi mi gitmek bilmiyor, ızdırap veriyor. sonra o sevmediğiniz, nefret ettiğiniz bakışlar iyice artıyor üstünüzde, birikiyor, hayat saniyeler içinde çekilmez bir mecraya dönüşüyor.
  6 -1 ... keep on rising