bugün

entry'ler (1355)

anıtkabir in aylık giderleri

politik yapmak istemem ama "peki ya sarayın giderleri ?" der susarım.

13 sayısı korkusu

bazı insanlarda olan fobidir. başkalarının aksine nedense uğurlu sayılarımdan biridir kendisi, ben mi tuhafım bilmiyorum illa ki başkasının da öyledir diye umuyorum.

mülayim sert

"mesela yani".

losing my religion

uzun bir aradan sonra dün dinlediğim, bugün de burada tesadüfen karşıma çıkan şarkıdır.

kabak yemeği

tatlısı daha meşhurdur, kendisini sevmem orası ayrı.

sözlük yazarlarının söylemek istedikleri

bir kez olsun tam mutlu olacak iken mutsuz olmayalım, bu kez tam mutsuz olacak iken mutlu olalım.

online yazarlar ne halt ediyor sorunsalı

https://www.youtube.com/watch?v=VGsfTHcn654

müzik zamanı.

evrenin osuruk olduğu gerçeği

görsel

yazarların şu an dinledikleri şarkılar

https://www.youtube.com/watch?v=b57NOWgTPlM

instagram da 25 gündür takip isteğini bekleten kzı

(bkz: yedek kulübesi)

kötülük

göreceli bir durumdur, ki bu yüzden de tarih boyunca psikopat kişilikler kendilerini kötü görmez veya hissetmezler; öyle hissetseler bile suçluluk duygusundan yoksunlardır ve insanların bu yazgıyı (başlarına gelen kötülükleri) hak ettiklerini düşünürler. fakat iyilikten kötülük doğmaz ancak ve ancak negatiften negatif doğar, tarih boyunca kötülük yapan insanlar (illa yönetici olmak zorunda değiller) genelde kötülük görmüşlerdir veya kötü eğitilmişlerdir, yani sudan ateş çıkmaz, fakat ateş (yani kötülük) daha çok şeyi yok ederek, yakarak daha fazla kötülüğün doğmasına, yayılmasına (yangına) sebep olur.

nasıl hissediyorsun

beni mutsuzluğa sürükleyenlere inat mutlu hissetmeye çalışıyorum.

kilo almak isteyenlere tavsiyeler

yemek yiyin.

insan ne zaman özgür olur

sorgulamaya başladığında.

azrail geldiğinde söylenecek ilk cümle

neden geldin, zaten yaşamıyordum ki.

the dead dont die

if the dead ones don't die so the living ones don't live.

içini dökmek

insanın içini rahatlatan bir eylemdir, içeride sıkışıp kalan dertler, tasalar, üzüntüler insanı ruhen hasta eder. her nasıl mikrobu yok etmek veya vücuttan atmak gerekiyorsa dertleri veya düşünceleri de (saklı kalmış) salıvermek gerekir bazen, ki insan rahatlayıp iyileşebilsin.

din elden giderse ne olur

ahlak ve doğru eğitim verilen ülkelerde dinsiz de(veya dindar olmadan) toplum düzeninin sağlandığı görülmüştür. eğer sırf bir şeylerin korkusuyla kötülük yapmıyorsan iyi insan değilsindir zaten.

kadınların filtresiz foto paylaşamaması

estetik kaygılar yüzündendir, "daha güzel görünmek var iken neden daha kötü olayım" düşüncesidir. haksız da sayılmazlar kanımca.

bize bir gerçek söyle

öleceksiniz.