bugün

sürekli bağlantı hatası verip beni çıldırtan gsm operatoru
hiçbir yerde çekmeyen, msjları göndermeyen "ulan başıma bişey gelse kalıcam ortada yaa" dedirten gsm operatörü
öğrencinin dostu gsm operatörü.
(bkz: cep öğrenci)
cep saat uygulaması ile tüketicinin anasını ağlatan gsm operatörü. *

(bkz: cep saat)
yeni yıl itibariyle telsim | vodafone olarak anılan şirket.
http://www.telsim.com.tr
bedavası çok, çekim gücü yok bir gsm operatörü...
yabancı eli değdiğini reklamlarından belli eden şirket.
(bkz: telsim vodafone)
Cep telefonunuzun daha iyi çekmesi için dik pozisyonda üzerine oturunuz, biz buna cep to döt diyoruz. Belki birgün başkalarıda bu uygulamaya başlar, ne dersiniz hoş olmaz mı reklamı ile hatırladığım gsm şebeke şirketi.
Bugün itibariyle tarih olan şirket.
(bkz: vodafone)
genelde bedava mesaj yollanan tarifelerinde mesajlar gitmez. bedavaya mesaj yollamamış olursunuz. *
bedava mesaj hakkımı kullanamıyorum diyen yalancı kullanıcılarının oldugu gsm şirketi. vodafone olunca onlardan kurtulduk sanırım. şirket değişince gider artık.

mesaj yollayamayan varsa telefonumu hediye edeceğim. * * *
gün itibariyle vodafone olmuştur. artık telefonlarda tesim yerine vodafone yazmaktadır.
bugün itibarıyla telefonlarda gsm oparatörü olarak telsim yerine vodafone yazmaktadır...
arapçada ağzını öpme, öpme anlamına gelen sözcük.
aslında kendini aratan gsm şirketi.
Gelen gideni aratır derler. Telsim'de iken daha iyi görüşme kalitesi var iken, Vodafone'de her geçen gün konuşma kalitesinin düştüğü, Türkiye'nin ikinci büyük operatörü.
gece gece indirim sürelerimin bittiği ve beleş mesajların sonlandığına dair değişik bir üslupta (bana agresif geldi dostlar) uyarı mesajı atan şirket.

koçlarım, uyuyanı var uyananı var, bu saatte iki tane mesaj atılır mı? eskiden atar mıydınız?

delirdiler herhalde.
hücre 937. kanalda hala can çekişen operatör. ikide bir hala test mesajı gönderiyor.
halen bana servis sağlayan gsm şebekesi. sebebi general mobile telefon kullanmam.ama sebep önemli değil.acayip geleneksel adamımdır,baycan sakızı çiğnerim, birinci sigarası içerim.vodafone nun amına koyyim beklerim telsime.
vodafone tarafından satın alınan, konusmalar sırasında kesinti yaşanılan, mesajların iletiminde çok geç kalan bir oparatör.
hala telsim yazan gsm operatörüdür. evet benim telefonumda hala telsim yazıyor her ne kadar gelen mesajlarda vodafone yazsa da...

ve gördüğüm kadarıyla; çok da net olmuşlar... şöyle ki; biraz önce yaptığım telefon görüşmesinden sonra direkt mesaj attılar ki bundan önceki telefon görüşmelerimden sonra bilmem kaç kontörünüz var falan fistan yazmışlardı... her neyse son gelen mesaj;
'krediniz bitti'...
garipsedim ulan, bu kadar mı koyardı bi kontörün bitmesi...
(bkz: sözlük bana kontör at)*
türkiye standartlarının altında olan gsm operatörü.
gprs, mms, cepte tv vs. gibi bir çok teknolojiyi tütkiyeye ilk getiren şirkettir. teknoloji olarak türkcellden daha ilerideydi, türkcell onu taklit ediyordu. 17 ağustos depreminde tıkır tıkır çalışmasıyla bunu ispatlamıştır. uzan ailesinin teknoloji merakının bir getirisidir. avrupa ve amerikada kullanılmaya başlanan bir teknolojiyi bir an önce parayı basıp almış, sistemini kurdurmuştur. sahip olduğu fakat ileride kullanmak üzere beklettiği teknolojileri olduğu da sıkça iddia edilmekteydi. velhasıl bugün bayıldığımız turkcellin aslında çok daha önündeydi.
ayrıca türkcell ile kurulduğu yıllarda müşteri sayıları da başabaş iken cep telefonunun patladığı yıllarda aldığı satış yasakları sebebiyle turkcellin gerisinde kalmıştır.
şirkete el koyulması ve vodafonea satışından sonra bir çok altyapı problemi yaşanmıştır. "çekmiyor" şikayetlerinin tavan yaptığı dönem el koyulması ve saışından sonrasıdır.
şu sıralar vodafone 3g ihalesini geciktirdiği için haklı olarak eleştiriliyor. muhtemelen telsim eski anlayışıyla türkcellden çok daha önce ve kaliteli 3g hizmeti verebilecekti..
türkcellin gerisinde kalmasının en önemli nedeni olarak türkcell'in piyasaya vakti zamanında nokia ve erikson ile girerken kendilerinin motorola ile girmeleri gösterilir. gerçi artık vodafone dur kendileri.
biraz nostalji yapmak gerekirse bir cep partnerleri vardı bunların yani afedersiniz sıçarken bile açık olurdu telefon o derece bir kampanyaydı siz düşünün.