1. 1.
  aranılan kişi yada kişiler evde olmadığında bir bayanın ; şuanda evde yokuz lütfen sinyal sesinden sonra msj bırakınız cümlesini tekrarladığı bant kaydı.

  gelişen teknoloji sayesinde bu standart bant kayıtları rafa kalkmış yerine aile bireylerinin canlı kanlı ve çoğu zaman şımarık kendi seslerini içeren bant kayıtları kullanılmaya başlamıştır.

  fakat bu kayıtların fazla zırvalamayanı ve kısa olanı makbuldür nede olsa para yazmaktadır.
  2 ... sıçtırtma lamasına
 2. 2.
  genç kızların sevgilisi teoman'ın, üzerine konuşamadığı alet.*
  ayrıca;
  (bkz: şu anda evde yokuz)
  ... cikarinbeniburdan
 3. 3.
  amerikalıların hat safhada kullandıkları telefon fasilitesidir. çoğu amerikan filminde kahramanımız eve gelir gelmez telesekreterin düğmesine basar ve üstünü çıkarırken gelen mesajları dinlemeye başlar. mutlaka çok miktarda mesaj gelmiştir. mesajlardan ilk bi kaçı önemsiz olsa da, içlerinden birisi filmin gidişatını belirler.

  türk halkı ise amerikan filmlerinde telesekretere kullanan insanı görüp imrenmektetir. bi filmdeki telefona bakar bi de kendi telefonuna bakar.
  2 -1 ... zall
 4. 4.
  senin yerine evde yokuz diyebilen diğital zamazingo.
  ... kirmizi baslikli kiz
 5. 5.
  dünya genelinde kullanım oranı ne boyuttadır bilmem ama malumunuz amerikan sineması klişesidir; bilimum hollywood filmlerinde telesekretere mesaj bırakma, mesajları dinleme olayı geçer bir şekilde.

  internet ve cep telefonu kullanımının yaygınlaştığı, dakika ve mesaj kampanyalarının havalarda uçuştuğu günümüzde pek tercih edilmeyen bir teknoloji olsa gerek. şahsen hiç kullanmadım, kullanacağımı da zannetmem. zaten telefonda konuşmayı da pek sevmem. gıcık mıyım neyim?
  ... umutsuzlar parki