bugün

değişim.
akıllı telefon kullanıcıların kötü kaderidir.
sevdiğini serbest bırak dönerse senindir dönmezse çırağan sarayında saflıkla yaptığım şeydir.
antarktikada doktora yaparken saflıkla yaptığım şeydir.
okyanus ötesinde gülen okulunda okurken saflıkla yaptığım şeydir.
fiji adalarında okurken saflıkla yaptığım şeydir.
muz cumhuriyeti'nde üniversitede okurken saflıkla yaptığım şeydir.
avrupada hala okurken saflikla yaptigim sey. delilik ayrica tam cilgin isi.
avrupa'da lisede okurken saflıkla yaptığım şeydir.
avustralya'da ortaokulda okurken saflıkla yaptığım şeydir.
ilk önce hangi öğretmenin dersi olduğuna bakılıp, sonra hoca eğer masaya oturmuyorsa masayı duvarın kenarına çekip, telefonu da masanın çekmecesine koyup o sırada müdürün aramaya gelmesi ve sadece senin telefonunun yakalanmaması demektir.
amerika' da anaokulunda okurken saflıkla yaptığım şeydir.
üniversitede saflıkla mı yaptım lan ben bunu dediğim olaydır. şarj bitmişti, şarj cihazı alıp, doldurmuştum.
Kantinle aran iyiyse gayet olabilicek durumdur.
nefret ettiğim insan tipi. lan allahın fakiri anladık sosyal bi insansın da lütfen git bi batarya daha al fakir.görgüsüzlüğe ne gerek var çakal insan.
öncelikle: (bkz: aa bu benim lan)

önce dersin hangi hocaya ait olduğuna bakarsın. hoca kimsenin etlisine sütlüsüne karışmayan, sessiz sakin biriyse sorun yok. en yakın prize takabilirsin telefonunu. muhtemelen görecek ama görmemezlikten gelecektir. yok eğer hoca sert biriyse hatta disiplin kurulunda falansa olmaz, yapmazsın, yapamazsın. * * telefonu şarj edeceğim diye telefondan olmayı göze alamazsın çünkü. zaten hiçbir zaman tamamen şarj da edemezsin.

not: evet, hem yatılıyım hem de kızım.

edit: imla
okulda genelde kız arkadaşların yaptıkları ve "bu acaba kul hakkına girer mi ?" şeklinde din alimlerine sorulması gereken tehlikeli durum.
Öğrenci evinde kalan bir üniversitelinin başına gelmesi kuvvetle muhtemel olan olaydır. Elektrik vardı da biz mi şarj etmedik* (bkz: )süleyman demirel)
blackberry ve iphone gibi 7/24 ellerinden düşürmedikleri, sosyal paylaşım ağlarından bir dakika olsun ayrılmayan kızların sık sık yaptıkları eylemdir. kocaman çantalarından şarj aletlerini eksik etmezler.
genellikle evinde ışıldakla aydınlananların yaptığı eylem.
Lise 4'ün son evrelerinde anca cesaret edebildiğim eylem.
telefonu askerde şarj etmekten daha risksiz bir durumdur, hele ki bölük komutanın odasında telefonu şarj etmek ise paha biçilmez.
Dersane, okul vs her yerde internet kullanimindan dolayi hemencecik şarji biten telefonun sahibi ergenlerin isidir bu.

Tamam vurmayin benim o.
bizim mezun olduğum okulda gelenek olan ama bazı hocaların sadece katkı paylarını ödeyenlere izin verdiği eylemdir.
Yatılı işidir genelde.