bugün

entry'ler (161)

cumartesi sabah 7 de neden uyanılır

yurtta kalıp sabah kahvaltısının belli bir saatte bitmesinden dolayı yurtta kalan öğrencilerin çoğunun ne kadar uyusam o kadar kardır mantığıyla bitiş satine yakın zamanlarda kalmasından ve bu yüzden yemekhanenin çok kalabalık olmasından dolayı tercih edilen durumdur. mutsuz muyum ? hayır.çünkü rahat rahat kahvaltımı yaptıktan sonra bizimkiler uyurken odamda kitabimı okuyabiliyorum.

sözlük yazarlarının intihar hikayeleri

intihar etmeyi beceremediğim için akşamları canımı alsın diye allah'a dua ediyorum.ölümüm allah'tan olsun.

yalnız olmanın zorlukları

geceleri kormaktır.

benny blanco

fakir insanlara çok acıyan ,onları zavallı bir yaratık gibi gören bir burjuvadır kendileri.

türkü dinleyenlerdeki zeka geriliği

geleneğini reddeden ,türkler'in geçmişini küçümseyen bir yazarcığın söylemidir.

yalnızlık

yastığa kafamı dayadığımda tam da uyucakken beni ağlatan ucube.

2012 ösys sonuçları

on dokuz mayıs üniversitesi psikoloji bölümünü kazandığım sonuçtur.ek olarak aynı bölümü kazanan arkadaşla gidiyorum.çok mutluyum sözlük.

psikolog

sınav sonuçlarının açıklanmasıyla olabileceğim ya da olamayacağım meslektir.sıralama tutuyor ama yığılmanın fazla olmasından korkuyorum.sonuçlar açıklansa da rahatlasam.

tuvalette kitap okumak

alaturka tuvalete sahip olanların yapamadığı eylemdir.değil tuvalette kitap okumak sıçarken bile yoruyor bu tuvaletler.

bazen ölümden korkmak

sabah ezanının okunduğu vakit bende güçlenen duygu.

hoşlanan bir kızın hoşlanmamış gibi yapması

utangaç bir kızdır belki erkeğin karşısındaki kız.yazık kızcağız onu çok seviyordur ama lanet olasıca utangaçlığından bir şey yapamaz.en sonunda erkek kızın kendisini sevmediğine kanaat verir ve başkasına gönlünü kaptırır. kızada geriye acı çekmek kalır.

telefonu okulda şarj etmek

bizim mezun olduğum okulda gelenek olan ama bazı hocaların sadece katkı paylarını ödeyenlere izin verdiği eylemdir.

hayali arkadaşla cafeye gitmek

yalnızlığın zirveye çıktığı andır. çok hüzünlü bir durum.

hababam sınıfı

rıfat ılgazın yazdığı seridir.edebiyat dünyasında kalıcılığını sağlamıştır böylelikle.

türkiye de en çok söylenen yalanlar

yalanı hiç sevmem .hayatımda yalana yer yok derler.bizim insanlarımız cennetlik canım.

uykuluyken yapılan mallıklar

arkadaşımı arayacağım yerde akşam 22.00 da babamın çalıştığı yeri aramak. tabi başka bir sesin gelmesiyle telefonu adamın suratına aniden kapatmak. çok mallık yapmışım ama telefon numaraları birbirine benziyordu.

korna çalarak tıkalı trafiği açan insanüstü

bildiğiniz odundur kendileri. yontmak lazım.

yeni başlayanlar için lise

her tip insanla karşılaşcağınız dönemdir.kaşar ve havalı tipler: bunlar onun bunun ayakkabısının markasına bakarlar. pazar malıysa alay ederler. orasını burasını gösterirler. bu gruba girip okulda popülaritesini artrırmaya çalışan çok öğrenci bozuntusu vardır.b tipi:ilk grubun evrimleşmiş halidir. hem kaşar hem çalışkandır.kafası senden benden iyi çalışır. çok hırslıdırlar. göstermektede bir numaradadırlar. c grubu: bu grup sürekli ders çalışır. sıçarken bile dersten bahseder. yanındaki arkadaşa gına gelir.hayattan bezer.d grubu: bunlar genellikle mhpli olup ders çalışmayan erkek grubudur aralarına pek kız almazlar. kahvelere gidip batak oynarlar. kopyanın kralını çekerler.daha bir sürüsü...

4 4 4 te okul öncesi ve sınıf öğretmenleri durumu

şu anda bile küfür etmekten kendimi alamadığım bana küfür et diye bağıran bir sistemdir. sen oku oku ,sınavlara çalışırken bu mesleğin hayalini kur. ygsde de puanın tutsun gelsin adamın biri bir gün de böyle saçma salak bir sistem uygulayacaklarını söylesin bu bana bize yapılır mı? bizim hayallerimiz ,ekmeğimize ne olacak.moral olarak bitiğim lys yi takmamayı düşünen ben öküz gibi lys çalışıp ,dinlenirkende birilerine küfür etmekten kendimi alamıyorum. ahirette görüşeceğiz o birileriyle. koruman olmayacak .sen de ben de eşit olacağız Allah'ın önünde .

aşk için ailesinden vazgeçen insan

ayakları yere basmayan insan tipidir.