1. 1.
  ilk tur eslesmeleri ve skorlari :

  ulker - galatasaray (1-0)
  efes pilsen - fenerbahce (1-0)
  besiktas - tekel (0-0)
  banvit - turk telekom (1-0)

  ilk turda banvit-telekom eslesmesi dısında diger serilerin daha rahat gececegini dusunuyorum.her ne kadar banit in 1-0 lık avantajı olsada.

  edit: ulker-gs galibi ile banvit-telekom galibi , efes-fener galibi ile bjk - tekel galibi yarı finalde karsılasacaklar.
  ... jordan
 2. 2.
  yanılmıyorsam ülkerspor-efes pilsen'in bu turu geçmeleri durumunda birbirleriyle eşleşeceğini ve finalde yine beşiktaş'ın bulunması mümkün olan durum..***
  1 ... tttddd
 3. 3.
  banvit-telekom:83-70 (2-0)
  bjk-tekel:86-70 (1-0)
  efespilsen-fenerbahce:68-59 (2-0)

  fenerbahce 3 ceyrek basabas goturdugu macı son ceyregi berbat oynayarak kaybetti.iki takımda hucumda kendi oyun olanlarını kullandılar.fenerbahce ozellikle dıs atıslarla skor bulurken efes kaliteli uzunlarıyla surekli icerden oynadı.son ceyrekte kambalanın top kayıpları mrsic dahil takımın tutuk oyunu efesde ise domercant ın skor katkısı ile efes macı aldı ve seride 2-0 one gecti. burdan fenerin turu gecmesi artık mucizelere kalmıs durumda.
  1 ... jordan
 4. 4.
  ulker-galatasaray:70-54 (2-0)

  ilk yarıyı 20 lere ulasan farkla kapatan ulker 3 periyotta rehavet yapınca gs. biraz umutlandı. farkı 4 sayıya kadar indirdi.tekrar oyuna agırlıgını koyan ulker macı aldı . artık ulker son macı alıp yarı finaldeki rakibini bekliyecek.
  ... jordan
 5. 5.
  ulker-banvit, efes pilsen-beşiktaş eşleşmelerine doğru ilerleyen play offlardır.canlı izlediği efes pilsen-fenerbahçe maçında efes pilsenin tecrübesiyle kazandığı maçta fenerbahçe taraftarının basketboldan zerre kadar anlamadığını acıyarak izledim.taraftar grubu başkanının basketbolcuların isimlerini bilmediği gibi o ve onun yanındaki kişiler maç boyunca hakeme garip teoriler ilettiler, hakemimizde kendini gülmekten alamadığı anlar yaşanmasına sahne olan maçtı.kerem gönlüm 18 sayı 9 ribaunt ile bu yılki en iyi maçlarından birini oynadı.fenerbahçede stevenson * ve mrsiç * haricinde sayı üreten çıkmayınca mağlubiyet kaçınılmaz oldu.dikkatimi çeken bir diğer konuda efes pilsenin grangeri * çok aradığı idi, eğer granger oynasaydı fenerbahçe 3 periyod dayanamayacağı açıktı.
  ... sefertasi
 6. 6.
  fenerbahce-efespilsen:72-74(0-3)
  bjk-tekel:91-76(2-0)

  tamamı basabas gecen mucadelede efes son ceyrekte alper in 4/3 ucluk isabeti ile fenerin fisini cekti.efes yarı finalde.
  ... jordan
 7. 7.
  tek adam üzerine oynayan fenerbahçe'nin daha doğrusu aydın örs'ün son dönemlerde birilerine ekstra rol vermesiyle daha bir takım kimliğine bürünmesine rağmen hala gitmesi gereken uzun bir yolu olduğu iddia edilebilecek fenerbahçenin efes karşısında işi zordu.nitekim efes*'i zorlasalar da takım olma eksikliğiyle 3-0la süpürülerek elendiler ve böylece efes pilsen Beşiktaş'ımın rakibi olacaklar.Efes de seri de görüldü ki gerektiğinde birinin omuzlarına yüklenip yükselebiliyorlar ama her maç şapkadan tavşan çıkar mı? özellikle agresif savunmayı çok iyi yapan bir takım olan Beşiktaş'a karşı da aynı şekilde tavşanlar çıkarabilecekler mi şüpheli.Hele de seriye de 1-0 geride başlayacaklarını maçlar içeride de dışarıda da olsa Beşiktaş'ın büyük taraftar desteğiyle oynayacağını düşünürsek Efes'in işi çok zor.
  Diğer 4lüye gelirsek play-off'u Beşiktaş'ın son maç kıyagıyla son sıradan giren ve geçen sene küme düşüp play-out'la ligde kalan bir takım için yine de iyi yerlere geldi Galatasaray.ilk maçta Ülker'e karşı belki de tarihin en büyük geri gelişlerinden birini yapma fırsatı yakalamışken biraz tecrübesizlik,biraz Malik Dixon'ın * etkisiz oyunu sonucu ve belki de en ihtiyacı oldugu anda taraftar desteği alamamaları sonucu yenilmekten kurtulamadılar.Ülker yaşadığı tüm çalkantılara rağmen toparlanmayı başardılar.Ancak bana göre türk basketbolun en çıban başı denebilecek oyuncusu Mirsad Türkcan'la işleri zor.Oğuz Savaş gibi potansiyeli çok kuvvetli bir oyuncuyu sezon boyunca az kullanmanın cezasını cekiyorlar şu an.Fenerbahçe'nin Semih Erden'e verdiği sürenin yarısını Oğuz Savaş da alsaydı hem basketbolu bilmeyen Gulyas'a ihtiyaçları kalmazdı hem de türk basketbolu için verimli bir iş yapmış olurlardı.Banvit - Telekom serisiyse bana göre en denk güçlerin mücadalesi olacaktı ancak ntv tercihini nispeten sonucu belli ülker serisine doğrulttu.Umuyorum ki Telekom seriyi uzatacaktır biz de en azından bir maç güzel bir maç izleyeceğiz.Telekom ligin başından beri hücum zenginliği içerisinde oynayan skor dağılımı iyi yapabilen ve takım gibi gidip takım gibi gelen ligin sayılı ekiplerinden.Beşiktaş maçlarında da liderliğini hayranlıkla izlediğim Haluk Yıldırım'ın elleri üzerinde bir takım yükseliyor.iyi bir koçları var 2-0'a ragmen şansları bitti demek hata olur.Banvit ise koç Baldwin'in etkisiyle kendini aşan bir ekip.Zira koçları olmadan cıktıları 3 maçtan 0-3 gibi bir skorla ayrıldıklarını da düşünürsek takımdaki en önemli oyuncunun koç oldugunu söyleyebiliriz.Bir NCAA * takımı gibi saha içinde taktik paylaşımı yapan toplanıp fikir alışverişinde bulunan ve zone savunmayı layıgıyla yapan birkaç takımdan biriler.Ayrıca kendi evlerinde oynadıkları maçlarda da salonu dolduran basketbolu bilen ve etkili bir seyircileri ve salonları var.izlemesi çok keyifli her tur kendini aşan bir takım.
  tahminlere gelirsek:
  Efes Pilsen - Fenerbahçe: 3-0 bitti zaten
  Beşiktaş - Tekel: 2-0 tahminen alagaşta pazar günü iyi bir destekle beşiktaş maçı kazanarak 3-0 yapıp efes pilsenin karşısına çıkacaktır.
  Ülker - Galatasaray: 2-0 devam eden seri kimseyi yanıltmayarak 3-0 bitecektir.Galatasaray'ın halil üner'i kovup biraz da yatırım yapmayı başarırsa seneye iş yapacaktır.
  Banvit-Telekom: 2-0 giden seri süprizlere açık.şimdi 2 maç üstüste telekom kendi sahasında oynayacak ve tahminimce seriyi bırakmak istemeyecektir.Kesinlikle ilk turlarda basketbolun zirve yapacağı maçlar izlenecek.Bakalım ntv de bizi bu basketboldan mahrum bırakmadan yayın yapacak mı?benim gönlüm bu seri de telekomun gelmesinden yana.çünkü sonucta finale çıkarsa beşiktaş'ım karşısına 1-0 geride başlayacağı bir banvit riski yerine 0-0'la başlayacak bir telekom serisini tercih sebebidir.
  Ne olursa olsun Nba kadar üst düzey basketbol oynanmasa da bu turda, bir sonraki turdan itibaren inanılmaz mücadelelere tanık olacağımız maçlar izlicez.
  1 ... yildirimbjk
 8. 8.
  gs-ulker:69-79 (0-3) ulker yarı finalde. gs iyi basladıgı macın sonunu getiremedi.

  bu cumleyi gerek fb-efes serisinde gereksede gs-ulker serisinde bolca kullandık.bu iki takım * her ne kadar maca iyi baslasar farkı 15-20 sayı yapsalar da sonunu getiremiyorlar.bunun sebebi bence ulker ve efesin genis benci .bu avantajı bu iki takım iyi kullandılar.daha fazla oyuncudan skor rebo vs. katkısı aldılar.macın 40 dakkasında daima diri bir 5 hep oyunda kaldı.fenerde mrsic gs de dixon gibi skor da bası ceken oyuncuları surekli farklı oyuncularla ve sert savunmayla yıldırdılar.bu sayede ekstra mac yapmadan kendilerini minimum yorarak bir ust tura cıktlar.bjk bu iki takımdan bir fazla mac yapması yorgunluk acısından bi dezavantaj olsada yarı finalde efes e 1-0 lık bi avantajla baslaması durumu dengeleyen bi unsur.ulker in telekom-banvit seisinden gelecek takımı gececegini dusunuyorum .bakalım onumuzdeki gunler keyifli maclara gebe.
  ... jordan
 9. 9.
  şaşırtıcı olmayarak efes ve ülker maçları domine etmeden fazla vites yükseltmeden kritik anlarda daha takım olmalarının avantajıyla 3-0'lık serilerle yarı final yolunu tutmuşlardır.banvit-telekom serisi ise tahmin edileceği gibi daha çok mücadeleye sahne olacaktır.nitekim telekom evindeki maçı kazanarak seriyi 2-1e getirmiş ve bir daha evinde oynayacağı düşünülürse seriyi bandırmaya uzatıp artık son maçta ne verdiyse mücadele edip tur atlamak isteyeceklerdir ama seri bandırmaya uzarsa o kadar mücadele üstüne kazanacak takımın yaklaşık 4-5 gün fazla dinlenmiş olacak olan ülker'le nasıl baş edeceği soru işaretidir.beşiktaş-tekel serisi ise akatlar'daki 2-0'ın üstüne alagaşa taşınmış ve alagaş'taki ilk maç tekelin ilk yarıdaki inanılmaz yüzdeli* üç sayı isabetiyle büyük fark yakalanmış ve daha sonradan beşiktaş toparlansa da yakalamak mümkün olmamıştır.fakat seride ibre hala beşiktaş'tan yanadır.ama diger seride oldugu gibi bu seriden çıkacak takımında efesle mücadelesi soru işaretleri yaratıyor.
  1 ... yildirimbjk
 10. 10.
  playoff'lar heyecanı yüksek biçimde sürerken telekom tahmin edildiği gibi sahasında oynadığı 2.maçı da kazanarak seriyi son ve düğüm maçına taşımayı başarırken ülker'in karşısına çıkmaya ne kadar hevesli olduklarını ve 2-0 geriye düşmelerine ragmen o baskıya ve strese karşı 2-2'ye taşıyarak bir anlamda bombayı banvit'in kucagına bırakmışlardır.son maçta da artık daha sert oynayan rakibini sindirebilen (ki tahminen banvitin genç kadrosu seyircinin de galibiyet istegi ve baskısıyla telekom karşısında daha gergin olacaktır ancak usta koçlarının yardımıyla ve pero cameron'ın takımı toparlayıcı etkisi pozitif katkı yapabilir) takım üst tura çıkıp ülker'e rakip olacaktır.ayrıca bu seri 4.-5. sırayı alan 2 takımın mücadelesi olarak playofftaki en denk seri oldugunu da bir şekilde göstermiştir.
  devam eden diğer seride ise beşiktaş bugün 2.ker alagaş deplasmanında tekel karşısına cıkacak.bir önceki maçta tekel'in inanılmaz 3 sayı yüzdesine karşı ayakta duramayan beşiktaş böyle birşeyin çok sık tekrarlayamayacağı düşünülürse kadro olarak ve kalite olarak üstüm oldugu rakibine karşı üstün gelip efes'in karşısına 1-0'ın avantajıyla cıkacaktır.
  ... yildirimbjk