bugün

kendisinin bile kabul edemeyeceği, ederse yüzünün kızarabileceği bir önermedir. öğrencilere yanlış önerme konusu öğretirken bu örneğin verilmesi uygundur
(bkz: kara murat benim)
(bkz: tayyip erdoğan)
(bkz: aydın)
(bkz: bilim)
(bkz: adam)

(bkz: kahkaha atmak)
öncelikle ne kadar aydın biri olduğunu tartışmamız gereken insan. daha sonra bilimsel yönüyle ilgileniriz.
rte: atilla bak lan ne icat ettim, otomatik ağız fermuarı. pot kıracagını anlayınca kapanıyor.

atilla koç: horrrr

rte: kemal abi sen ne diyosun, baksana şuna.

kemal abi: yap yap babalar gibi satarım ben onu. nihahah

vatandaş: sayın büyüklerim, seçimlerden önce dokunulmazlıkları kaldıracagınıza söz vermiştiniz. 3 buçuk sene oldu, durum nedir?

rte: lan var ya...
(cırrrrrt)
nasıl böyle bir kanıya varılmış acaba diye merak ettiğim görüş. mahalle ağzı ile nasıl bilim adamı olunurmuş bize de öğretsin bunu diyen her kimse.***
gerçek olsaydı hali hazırdaki bilim adamlarının ülkeyi terketmesi muhtemel olurdu. ama neyseki uzaktan yakından alakası olmayan önermedir. ülkeyi satma konusunda çığır açan bir insan olduğu gibi özlü sözler üretme konusunda da uzman bir kişiliktir; fakat bilimle olan ilişkisinden önce adamlığı daha tartışılasıdır.
bu önermeyi kabul edenlere "ben diyorum antartika sen diyorsun gel götüme mantar tıka" diye cevap verebileceğim önermedir.
aslında "ananı da al git" derken "ananı da al git tübitak ta çalış" demiş olan ancak kafir medyanın her ne hikmet ise bunu halka duyurmadığı "asker ocagı yatma yeri değildir" diyerek ise aslında "asker ocagı yatma yeri değildir bilim yuvasıdır , irfan merkezidir" demiş olan ama kefere medyamızın icazetine uymayan * aydın olmaktan da üstün olan adına amblemler yapılırken bile tevazusunu koruyan , * isimler konulan öyle büyük bir insandır ki kıymetini ne ampulculer ne de saf halk tam olarak bilmektedir.*
(bkz: tesbihim nerde lan benim)
(bkz: hayır efendim takiyye yaptığım doğru değildir)
(bkz: sensin o)
hz.muhammed'in bazi cevrelerce peygamber degil buyuk bir bilim adami olarak gosterilmesine benzemektedir.

(bkz: ilginc)
evet argo konuşmalar dalında kesinlikle iyi bir bilim adamıdır.
eğer öyleyse; hülya avşar'ın, uzaya çıkıp şarap içen, ilk ingiliz jeofizikçi olması da an meselesidir.
tarihteki başarılı liderlerden çok azı bilim adamıydı, hatta pek çoğu aydın sıfatını bile haketmiyordu. bir liderin aydın bir bilimadamı olması gerekmekte midir diye sormadan edemiyor insan.
aydin kimligiyle lanse edilen kisilerin memleketin bekasi icin yaptiklarini gordukten sonra recep tayyip erdoganda aydin olabilir diye dusunmemek elde olmasada bilim adami olmak icin bikac tane universiteden isimden ziyade makama verilmis fahri doktora almaktan fazlasini yapmak icab etsegerek.
bilim ve adamı kelimelerinin bile yanına yaklaşmaya korktuğu bir insan için boyle bi tanımlama yapmanın gerksizliği gözardı edilerek yapılmış tanımdır.
aydınlığının tek sebebi sadece kendi takunyacı çevrelerini aydınlatan 100 lük ampül olabilir. bilim adamı demek ise bütün konuşmalarını danışmanlarına hazırlatan bir başbakan için ağır bir sıfat olur.
(bkz: yok artık)
(bkz: LeBron James)
(bkz: nasi)
+Tayyip erdoğan aydın bir bilim adamıymış haberin var mı?
-osman sen bir doktora görün bence.
kafamdaki "bilim adamı" tanımını allak bullak eden önerme.
anca , ogame'deki 38. evrende haklı çıkacak önermedir.
(bkz: yıldo dini bütün bir alimdir)
-tayyip erdoğan aydın bir bilim adamıdır.
+hırto! bi kere aydın mı bilim adamı mı ona karar ver sen. sonra ben hatırlamıyorum cümle alem orda burada küfür eden bilim adamı.
-e abi hiç olmazsa aydın bir kişilik.
+evet, hrant dink'te öyle...idi.
-nası yani?
+öyle yani, aralarındaki benzerliğe şaşıyorum sadece.
-o nassı söz abi, ayıptır başbakandır... hem zaten yakında 16. türk büyüğü olacak.
+ya halil, bi sttr git sinirlerimi germe, türk büyüğü felan ne oluyo olm! kafa mı yapıyon benle, hadi git çay koy kahvaltı hazırla bişi yap, sabah sabah!
(bkz: sıcak çay içerken okunmaması gereken entryler no bir)
her an çay, ağzınızdan, burnunuzdan ve de dötünüzden çıkabilir..
(bkz: kendine bile faydası olmayan ampül)