bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
 1. 1.
  kuş familyasından,parlak,mavi,nazar boncuğu desenli tüyleriyle dikkat çeken,güzel görünümüne kıyasla bet sesli olan,sadece 1-2 metre havalanabilen bir hayvan.
  mavi tüylü olanlar erkektir ve dişiyi kendine çekmek için tüylerini sergiler.dişiler ise beyaz ve daha narin bir yapıya sahiptirler.
  2 -1 ... asiti kaçmış kola
 2. 2.
  Sülüngillerden, erkeğinin tüyleri uzun, kuyruğu parlak, güzel renkli, acı ve tiz sesli, süs hayvanı olarak beslenen bir kuş
  2 ... cell-im
 3. 3.
  pek bir güzel, pek bir alımlıdır kendileri efenim.
  1 ... leggare
 4. 4.
  guzel goruntusunun aksine igrenc bir sesi olan kustur.
  3 ... radament
 5. 5.
  (bkz: cnbc-e)
  1 ... muhasebeye giris
 6. 6.
  amazon bolgesinde bolca bulundugundan, kuzey sehirlerindeki kasap vitrinlerinde tavuk ile hindi arasinda kendine yer bulabilmis lezzetli ve suslu hayvan.
  ekurileri kaz, kugu ve ordektir.
  ... dydyma
 7. 7.
  anavatanı hindistan olan, üst kuyruk tüyleriyle ünlü bir kuş türüdür. buğday mısır ve yeşillikle beslenirler. evcilleştirilebilir hayvanlardır. dişileri iki yaşında yumurtlayacak olgunluğa ulaşır. nisan - ağustos aylarında ortalama 15 yumurta yaparlar. erkeklerinin kuyrukları da iki üç sene içinde uzar. insandan çok köpeklerden ve diğer dört ayaklı memelilerden korkarlar. hindistanda bazı bölgelerde kutsal sayılırlar ve himaye görürler.
  1 ... calyx
 8. 8.
  çirkin sesli güzel hayvan.
  o asalete ve o renkliliğe, o ses...aman allahım bu ne tezatlık ama işte her güzelin bi kusuru olur dedikleri bu heralde.
  1 ... ritmik uyuz
 9. 9.
  mayıs temmuz ayları arasında çiftleşme dönemdinden mütevellit mikiyorlarmış gibi çığlık atan gündüzleri güldüren geceleri uyutmayan hayvan. yinede 2 yıldır ona yakın bir yerde yaşıyorsanız biraz agresifleşebiliyorsunuz. * *
  1 ... arwen asya
 10. 10.
  Güzellik..

  tavus kuşu
  3 ... pembecoraplikiz