bugün

Asosyal misin be kardeş tatile giderken laptop mı götürülür.
Sevgili.
listeye laptop girer mi merak etmekteyim?
aslında epey götüresim var ama yolda veya vardığım yerde başına bir şey gelir diye çekiniyorum.
philiphs body groom erkekler için.
Rus, Prezervatif, Para.....
Arkadaş. Çok sıkıldım.
sinek ilacı.
görsel

görsel
içinde para, kimlik, banka veya kredi kartınızın bulunduğu cüzdan.
3 tane şort, 8 tane tshirt.
Kulaklık.
Şarj aleti.
Ve gitmeden önce ne unuttuğunuzu düşünmemeniz.
bir adet 2.
gidilen bölgeye, tatilin şekline ve süresine göre değişecek listedir.
en doğru bavul hazırlama işlemi yazılarak yapılır. sırasıyla yapılacaklar düşünelerek..
örnekle; deniz tatiline gidilecek mesela, yolu geçtik diyelim, otelin kapısına geldik ne yapıcaz? "off işlemler sürüyor kitabımı okuyayım bari kitap, işlemler bitti odaya çıktım hadi havuza! mayomu giydim, güneş gözlüğümü taktım, şapkamı da, terlikleri de giydim, havluyu aldım indim. aa telefon çalıyor, şarjı bitmesin tabi. hadi bi denize gideyim, şnorkelimi de alayım deniz cam gibi.. duşumu alayım da, şampuanımla tabi otelinki dandiktir, yemeğe yetişeyim. akşam yemeğinde elbisemi giyeyim, makyaj malzemelerim neredeydi?! gece de dışarı çıkarız, kimlik ve paraları çantaya koyayım. fotoda çekeriz makinayı unutmayayım. gece fazla kaçırdım kafa davul gibi çantada birkaç ilaç olacaktı du bakalım. neyse denizde uzanayım şöyle bi güzel mp3 ümü de açayım. ooohh miiss.. yarın tatil bitiyor yolculuk var; rahat kıyafetlerim bavuldaydı, eşofman vs. dönüş biletimde gözümün önünde olsun şöyle. tamamdır. gibi..
(bkz: herşeyi planlayarak yapan insan)
-mayo
-para
-arabanın anahtarları.
bayanlar için : epilatör.

zira 1 haftalık tatil sürecinde bile ikinci günden bazı istenmeyen varlıklar patlak vermeye başlayabiliyor bazı kızlarımız için. kötü bir görüntü, istemeyiz efendim plajlarda havuzbaşlarında böyle görüntüler.
bolca para.
yeterince kıyafet. *
telefon.
bilgisayar. *
ben bütün takılarımı alırım, makyaj malzemelerim,
şapka, gözlük
güneş kremleri, el kremleri falan filan bütün kremler...
havlu, diş fırçası, diş macunu
ve en iyi arkadaş! hatta en az 3 arkadaş gidilse çok eğlenceli olur...

kısacası evi taşıyın! * *

az daha şarj aletini unutuyorduk.
iki adet boxer, iki adet pantolon, dört adet t-shirt, cüzdan, telefon, ev anahtarı, 5tl kadar bozuk para, kış tatili içinse mont, yaz tatili içinse şort ve terlik, bir çift yedek ayakkabı, telefon şarj aleti, diş fırçası, şampuan(kullanılan şampuanın gidilen yerde bulunamaması ihtimaline karşın), ve mümkünse bir adet kafa dengi arkadaş.
fotoğraf makinesi
gidilen yerlerde not tutmak için ufak bir not defteri ve kalem
müzik ihtiyacı için mp3 player.
(bkz: ütü)

oha lan kimse yazmamış, tatile gidip de yanına ütü almayan türk değildir.
off sinekkovar
cımbız, ayna ve umurda olunmayan bir dünya yeterli.
tırnak makası, törpü vb.
mp3 player
sadece para.ha bi de isteğe bağlı olarak kız arkadaş.
gidilen yere göre çeşitlilik gösterir. eğer tatilinizi kültür turizmi şeklinde yapacaksanız kesinlikle fotoğraf makinesi şarttır. gidilen yer deniz, kum , güneş ise güneş kremi, şort ,ve güneş gözlüğüdür. bunun yanında kitap, diş fırçası gibi şeyler zaten her zaman insanın bir parçası gibi yanında olması gereken gereçlerdir.
kulaklık
şarj aleti
para
telefon. bunlar olduktan sonra gerisi kolay.
cüzdan
labtop
giysi
kitap filan almayın boşuna okunmuyor, artizlik içinse bişi diyemem. ha bide aklınızı evde bırakın, tatile rahatlama gidiyorsunuz.