bugün

ispirik kagitlariyla bakilan sacma sapan bir fal. adam kagitlari aciyor, gotunden salliyor, yersen. inananlar cogunlukta.
Tarot destesi Büyük Arkana (22 kart) ve Küçük Arkana (56 kart) olarak ikiye ayrılır.

Büyük arkana özel ve anlamlı durumları tanımlamaktadır. Romen rakkamlarıyla 0 ve 1-21 olarak numaralandırılmışlardır. Bu destede, Deli, Büyücü, Başrahibe, imparotiçe, imparator, Başrahip, Aşıklar, Savaş Arabası, Kuvvet, Münzevi, Kader Çarkı, Adalet, Asılmış Adam, Ölüm, Denge, Şeytan , Yıkılan Kule, Yıldız, Ay, Güneş, Uyanış ve Dünya kartları bulunmaktadır.

Bu kartlar hayattaki derslerin manevi anlamlarını gösterir. Kartlar ayrıca, psikolojik karakterin, maneviyet ya da ruhumuzun farklı kısımlarının tasvirleridir.

Küçük Arkana ise 56 karttan oluşmaktadır. 10 kart Asalar, 10 kart Kılıçlar, 10 kart Kupalar, 10 Tılsımlar ve geriye kalan 16 kart ise Saraylı Kartları'dır. Küçük Arkana günlük yaşamımızdaki koşulları ve olayları anlatır.

Asalardan oluşan kartlar; başarı, savunma, mücadele etme ve rekabeti anlatmaktadır. Kupalar; sevgi alışverişini ve sevdiğimiz birini çevreleyen olayları gösteren hayatın duygusal yönleriyle ilgilidir. Bu kartlarda hayatımızın iniş, çıkışlarını, ilişkileri, aşkı ve aileyi görürüz. Kılıçlarda ise problemnler ve güçlükler ana temalardır. Tılsımlar ise bize hayatın pratik, gerçekçi maddesel yönünü göstermektedir.*
TAROT' UN TARiHi

Tarot'un gerçek tarihçesi, tıpkı kartların anlamları gibi hemen hemen gizlidir. Bu konuda pek çok açıklama getirilmeye çalışılsa da, kesin bir bilgi yoktur. Kartların çizimine M.S. 618 tarihinde Çin'de egemen olan Tang hanedanı zamanındaki paraların örnek alındığı zannedilmektedir.

Kartlar yüzyıllar boyu değişik kültürlerde pek çok şekle bürünmüşsede, sembolik figürleri değişmemiştir. *
tarot fallarıyla, astronomi bilimiyle ya da güçlü bir hayal gücünün yardımıyla bakılan fal türü.
(bkz: cafenin ortasinda tarot fali acan insan)
herkesin bakabileceği fallardır.zira kağıtlar çeşitli olmakla birlikte her yerde satılmaktadır ve üstünde nasıl kullanılacağı,ne anlama geldiği yazmaktadır...
http://www.facade.com da ucretsız olarak bakılan uydurma sanatı
baktımaktayım bakmaktayım ama tutmamakta aptalca uğraşının ta kendisidir
arada bir netten girip baktığım fal çeşididir.
http://www.falci.com daki tavsiye edilir,
inanmayanlar için özellikle.
eline alındığında lanetinin bulaşacağı söylenen kartlardır. * *
iskambil benzeri kağıtlarla bakılan fal ve falcılık yöntemi ve 78 kartla bakılır.
cincileri yobaz (ki öyleler) olarak görüp, tarota inanan eşşektir. (bkz: aynı şey)
bana özel bir gıcığı olduğuna inandığım, bir falda bütün kartlar ters bi ölüm mü düz çıkar dedirten, ilişkimi bozmaya niyetli ama izin vermeyeceğimiz ayrıca yunus (bkz: yunus nikahı)'tan başkasına baktırmayacağım fal türü.
kökeninin eski mısır'a dayandığı söylenen fal çeşididir.
rivayete göre firavun döneminde, sadece kendisini bu işe adayan ve günlük yaşamdan elini eteğini çeken rahiplerin bu falı bakmasına izin verilirdi.
çünkü kart dizilişinde ya da yorumlanmasında yapılacak en ufak bir hatanın insanın kaderinin gidişatını değiştirdiğine inanılırdı. özellikle keltik çapraz açılışında geleceği söylediğine inanılan son kartın.
arkana majör destenin nasıl oluştuğu hala bilinmemektedir.
ama iskambil destesine çok benzeyen arkana minör destenin, afrika kıtasından avrupa kıtasına falın geçmesine sebep olan çingenelerce eklendiği söylenir.
kökeninin bilinmemesi, mısırda yasakken avrupaya geçtikten sonra yayılmasına bağlanır.
bir sıcak çikolata ile hayatınızı öğrenin kampanyasıdır.bilinç altını etkilemesi ile tanınan bu kartlar fal kafelerde insanların kandırılmasına ve yanlış yönlendirilmesine sebebiyet vermektedir.falcının ses tonunu,bakışlarını ve insan tanıma sanatını kullanmasıyla,herkese aynı şeyleri söylese bile (bkz: ünlü)olmasına neden olabilen (bkz: oyun kartı)destesidir.kızlar genelde (bkz: aşk),erkekler (bkz: ) için baktırır.bu yüzden erkekleri inandırmak çok daha zordur.bir rivayete göre (bkz: şeytan)kartı ile (bkz: büyü)yapılabiliyormuş.*
Bir kaç tane tarot destesi vardır. biri hajo banzhaf'ın tarotudur. bir diğeri da vinci tarotudur. bir diğeri peri tarotudur, bir diğeri zen tarotudur.
bu yazın sonunda ya da kışın başında evleneceğimi söyleyen kartlardır. hadi ordandır.
geçen hafta tarot baktırdım. aslında fal, büyü gibi şeylere zerre inanmamama rağmen, falcı kadının hayatımdaki insanların isimlerini tek tek saymasıyla aptallaştım önce. bir de sende büyü var kimin yaptırdığını görüyorum ama söyleyemem demez mi. ama asıl bomba sonunda tabi, 500 liraya büyüyü bozarım kızım dedi. hadi size iyi günler deyip kaçtım.
trailer ve teaserları http://www.tarotemlak.com/ izlenebilecek, burak topçuoğlu imzalı çok eğlenceli kısa film.
kartları ezoterik ciddi semboller içeren bir kehanet sanatıdır. tarot falı baktırdım çıkmadı diyenlere bir iki dipnot.

-tarot öyle boktan beyoğlu kafelerinde baktırılmaz. neden baktırılmaz, bir sembol yorumlama sanatını bu sanatın inceliklerini hayatında duymamış hatta konuşmayı bile doğru düzgün bilmeyen adamlar/kadınlar çözemez.
-tarot kartları onları bakan kişinin enerjiyle dolu olması gereken düzenli olarak arındırılması ve yüklenmesi gereken kartlardır. öyle günde seksen kişinin dokunduğu çoğu zaman eksik kartlarla bakılmaz.
-kartlar geleneksel olarak siyah bir beze sarılmalı. bir yıl bir gün yeniaydan dolunaya kadar geçen her döngüde ay ışığıyla temizlenip şarj edilmelidir. bu süre zarfında kart okuyucusu kartları yastığının altında bulundurmalı, gündüzleri de mümkünse çantasında taşımalıdır ki kartlar bakan kişi ile yeterince etkileşime geçebilsin.
-tarot bakılacak veya bakılmayacak özel zamanlar vardır. verdim 10 milyon tarot baktırdım olmaz.
-sessiz, mümkünse kadife bir örtünün serildigi yuvarlak bir masada eğer varsa kehanete destek olacak tütsülerin yakıldığ bir ortamda bakılmalıdır.
-geleneksel olarak son kart açılmadan önce, okuyucu yorum isteyen kişiye kartın açılıp açılmaması yönündeki isteğini sorar, çünkü tarotun aynı zamanda kendini gerçekleştirebilme gücü olan bir kehanet yöntemi olduğuna da inanılır.
-bütün bu koşulları yerine getiren ve yeterince yetkin birine tarot baktırıp da memnun kalmayan kimse tarafımca görülmemiştir. arayın bulun varsa bana da söyleyin.

ha bir dipnot daha. tarot sadece kehanette kullanılmaz. *
salvador dali'nin ve aliester crowley'in çizdiği desteler sanat eserleridir. türkiye'de satılmamakla beraber amazon'dan temin edilebilir.
fala inanma falsız kalmak sözünün cuk oturduğu fal.
inanmasınız ama bakması da baktırması da zevklidir.
Çok inandığım ve baktığım faldır.Nedense kahve falına falan hiç inanmam ama bu gerçek yahu.
kötü sonuç çıktıgında tüm gün adamın içini karartan saçmalık.

diğer güne çıkılmaya bilir
kahve falına oranla pahalı olan fal çeşidi.
~http://rezzankiraz.net/falci-baci.html~ linkinden online olarak bakılan fal.