bugün

yuvalarının yakınlarından geçen diğer böcek ve tarantularla beslenirler. yalnız geceleri yuvaları dışında görülürler fakat bazı durumlarda(çiftleşecek dişi bulma) gündüz görülebilirler.
yeni bir altıncı nesil. hatta çok çok yeni gibi duruyor.
(#5896466)
(#5896400)
kıllı örümcek.
6. nesil yazarmış. hayır bana tarantula derlerdi sözlükte o konudan ayıp oldu. neyse nesil farkı var diyor konuyu şu an için kapıyoruz.
evimde beslediğim zararsız,korkunç hayvan. tabi türünden türüne değişir.. elimde bulunan en zararsız tür olan chilian rosa en bilinen kahverengi el kadar olanırdır.. ısırığı arı ısırığının geniş alana yayılanıdır. kıç kısmındaki tüyleri fırlatabilir ve evet deriye değerse tahriş ederler... avına atladığında çok yerden zehirlemek dışında savunma için gelişmiş kıllardır bunlar. kesinlikle tamamen kör (sadece ışığı algılarlar) ve sağırdırlar (henüz bi sesten irkildiğine sahit olmadım) vücutlarındaki kıllar yerdeki ve havadaki tireşimi algılar bu şekilde avlarını bulur ve tahlikeden kaçarlar...

en tehlikeli türlerinden biri ise p. regalistir... gene el kadar olan bu örümcek beyazdır.. soktumu 2 gün uyutur 3 gün şiddetli kramplara yol açar, 1 ay boyuncada bele, bacakalra ve boyuna kramplar girer...

alerjini varsa buda arı gibi ölümcül bi hayvandır...

dişiler daha büyük olurlar... her örümcek türünde olduğu gibi çiftleşmeden sonra yorulduğu için en yakın av olan erkeği yemeye çalışırlar.

kimi türleri ağ kurar, kimisi yerdeki deliklerde yaşar, kimisi ise koşa zıplaya av arar...

güzel hayvanlardır örümcek korkunuzu yenmek için evde beslenmesinde yarar vardır...

bakımı kolaydır 3 günde bir suyunu değiştirin bir hafta veya iki ayda bir yemek verin...
hem ziyaretçi sayınız azalıyor kafanızı dinliyorsunuz.
bob dylan'ın deneysel romanı. kısa ve ölümcül bir örnek vermek gerekirse:

--spoiler--

ayakkabılarını boya delilah - üzerinde yürüdüğün beyaz kar & burnundan gelen tek damla kan evrenin huzurunu kaçırabilir... baykuşların ve flamenko gitaristlerinin yurt edindiği bu dar sokaklarda bir çift vale ve diğer seks sembolleri senin ödülün - kuşların yuvaladığı banyolara yerleş çünkü o elinde bir kılıç ağzında mektup güvercini - ve yanında bir folk müzisyeniyle - kanatlanarak gelecek... zina yapma tarzını değiştirmek isteyebilirsin, kılıç yutabilirsin & çivilerin üzerinde uyuma tarzını değiştirebilirsin - ayakkabılarını hayalet katırı rengine boya - kağıt kaplanın dişleri aliminyumdan yapılmış - babylon'a vakit var - ayakkabılarını boya delilah - onları 'sünger'le boya

dinle! daha önce söylediğim gibi
nerede olduğu önemli değil. böyle bir şey duymadım
bilmen gereken nerede olmadığı. tony'nin
annesiyle evlenmesinden kime ne! bu seni ilgilendiriyor mu?
neden bu kadar mutsuz olduğunu anlayamıyorum.
belki de işini değiştirmek isteyebilirsin. bilirsin işte.
senin potansiyeline sahip biri nereye kadar
kalemtraş boyayabilir?
önümüzdeki yaz görüşürüz, içkiye geri dönmene sevindim.

zamanından önce sevgilerimle,
Funka

--spoiler--
tek kelime ile ilginç bi yazar.
günümüzde kadınlara aldanmaya gelmiyor. tarantula gibi hemen ısırıyorlar mazallah ellerin kaçış yok *
1) tehlikeli ve iri bir örümcek türü. italya'da ve sıcak iklimi olan başka bazı ülkelerde yaşar.
2) spider man'in düşmanlarından biridir. adı belirsiz bir güney amerika ülkesinde kaptan amerika'nın muadili bir milli kahraman olmak üzere süper güç kazandırılan tarantula sonradan ülkedeki iç çekişmeler sonucu herkesi satıp kimseye yaranamayan bir haydut olmuştur. uçları sivri ve zehirli olan ayakkabıları ile spider man için tehlikeli bir düşmandır.
inanılmaz eğlenceli bir pendulum şarkısıdır. oo ye, oo ye!
ingilizce testinde gördüğüm bir soruya göre, insanlara zarar vermeyen bir hayvanmış kendisi.

cümle tamamlama sorusu, "tarantulas frighten some people, but these spiders are harmless to humans" deyor. testin yalancısıyım.
Tarantulalar iki buçuk yıl yiyeceksiz yasayabilirler.
karizmatiktir, asildir, güçlüdür. ören bayan tarzı örgülerle işi yoktur, tokadı atıp bayılttığı kurbanını afiyetle yer.
en büyük doğal düşmanı pepsis arısıdır.
(bkz: araknofobi)
http://www.youtube.com/watch?v=cq7inp_hufs
evde uyurken yatağıma tırmanıp beni ısrmaya çalışan devasa örümcek. pipişler öyle büyüktü ki şoku hala atlatamadım. sonunda baş ucumda duran sineklikle seri vuruşlar yaparak onu yendim. ve cam attım. şimdi alt komşuma kamyonet borçluyum. aldığım maaş direkt komşuya gidiyorum. açım, o tarantula hayatımı becerdi.
köpek gibi yavşaklık yapmayan, ciddi, soğuk, yalakalılığa ve sululuğa gelemeyen, asil, karakteristik hayvan. keşke bu hayvanın karakterinde insanlar daha çok olsa.

ayrıca, bir adet tarantulayla aynı evi paylaşmak istiyorum. tecrübeli kişilerden yardıma açığım.
az biraz ingilizce biliyorsanız orijinalini okumanızı önerdiğim roman.
evde bakmak istediğim lakin annemin huysuzluk yapmasıyla bakamadığım, kendi evime geçer geçmez alacağım muhteşem hayvan.
şimdilik köpek balığıyla yetiniyoruz nabalım.
Japonların eline düşüp böcek kavgalarında kullanılan bir örümcektir kendisi ayrı zamanda favorimdir. (bkz: JapaneseBugFights)
faithless ateşler, tiesto mixler bizler de göt düşürürüz. öyle bir parça işte.

(vid:#51935)
fakırlerınmaddi durum manasında hakaret değil ve ogrencılerın beslemesı gereken hayvandır. neden dersenız 2.5 yıl ac yaşayabılıyor, evde fare mare varsa avlanır zaten yoksa bagla ıpe dursun oralarda genelde ınsanlara karsı zehırlerıde etkılı degıldır.
bakımı ilgi istemediğinden dolayı, meşgul insanın evcil hayvanıdır.
her kabuk değişiminden sonra bambaşka şekilde karşınıza çıkan hayvanlar. sabah uyandığınızda tarantulanızı büyümüş, renkleri ve karakteri değişmiş şekilde bulabilirsiniz.
dünyanın en iğrenç yaratıklarından bir tanesi.
görsel