bugün

teşvikiye'de bir pub.
Kendi biralarini da perakende satmaya baslamistir.
efenim biramı da göbeğimi de kendim yaparım diyen bu mekan süpermiş. pastörize edilmediğinden gavurlar gibi lıkır lıkır lıkır içiyormuşsun buranın biralarını. barmaid haanımı taş gibiymiş. biralar hakkında şakır şakır şakıyan garsonlar varmış. hayat çok güzelmiş burada yaa!

ama vefa bozası tadında artık orada burada da satılan bu biralar, mekanında pahalıymış:

250ml. -> 7.50ytl.
500ml. -> 9.50ytl.

yine de gidilsin görülsün..

http://www.tapsistanbul.com/
dark ale, strong ale ve kölsch olarak 3 farklı bira çeşidi sunan leziz bira markası.
teşvikiye'de caminin karşı sokağında yer alan ve kendi birasını kendi üreten pub. ilk kez gidenler için dört bira çeşidinin azar azar verildiği set önerilir. ancak hafif, açık renkli ve az alkollüden çok alkollü koyu biraya göre bir sıra takip edilmelidir. fiyatlar beyoğlu barları ile kıyaslanınca biraz yüksek ama ortam için en az bir kez denenebilir.
özellikle askeri törenlerde, cenazelerde ve istiklal marşının okumasının hemen öncesinde çalan uzun melodinin adı. aslında çok eskiden amerikan ordusunun yat borusuymuş bu.
ankara da konutkent park caddesinde bir şubesi açılan pub. kendi biralarını yapmasıyla ünlüdür.
biraları güzel, yemekleri güzel, kahveleri güzel ama "fiyatları daha da güzel" pub.
başrollerinde george scott, timothy hutton, tom cruise ve sean penn'in oynadığı 1981 yapımı film. daha bıyık terlememiş arkadaşlarda. konusu kapanmak üzere olan bir askeri okulun, öğrencileri tarafından savunulması.
eskişehir espark sokağında açılmış olan bar. Ambiyansı, bira çeşitleri ve fiyatıyla gönülleri fethetmiştir.
park caddesindeki şubesinin ortamı da çok güzel olan birahane. karamelli biraları da pek bir hoştur hani.
eskişehir esparkın yanında açılmış yeni keşfettiğim pub'dır.600 ml'lik biranın 7 lira olması ilede ilerleyen dönemde ögrencilerin ugrak yeri olacagı kesindir.
suadiyede de açılmıştır. tütsülü birası son derece lezzetlidir.
yaklaşık 1 ay önce cehennem sıcağında bir bira lütfen diye daldım içeri. adam yüzüme bakıp halimi anladı ve lütfen 5 dakika bekleyin dedi bana. hararetli ve meraklı bekleyişler arasında nihayet biram geldi. geldi ama nasıl geldi? resmen şişe ve bardak buzun içinden çıkmıştı soğuktan bardağı tutamayacak gibiydim. bardağın üstünde buz kalıntıları vardı. çok işe yaradı o sıcaklar da resmen buz banyosu yaptık yetkililere tekrar buradan teşekkür ediyorum.
çayyolu'ndakinde bahçe kısmında ayakları çime basarak içki içmek serbest.
gel keyfim gel.
hava da güzelse kaçırmayın.
bebek şubesi bir nevi cennettir efendim bira sevenler için, içelim içirelim.

tuborg ile de anlaşma yapmışlar, guinness, Hoegaarden gibi tuborg'un import ettiği biralar da portföyde yer almakta.
1981 yapımı Askerliğin daha doğrusu subaylığın liderlik özelliğinin yanlış kullanımı ve bir vatan perverlikten ziyade, ölümü sevip, askerini ölüme göndermek üzerine yapılan az çok eleştirel bir film. Filmin tam anlamıyla başlaması için 45 dakika geçmesi gerekiyor ki eğer sabırsızsanız sıkılmanız olası. Kısaca filmin hikayesi ise "Asırlık askeri okulun kapatılacağı ve arazisinin satılıp, öğrencilerinin başka okullara dağıtılacağı haberi gelince kimse okulunu bırakmak istemez; özellikle de okulun baş komutanı ve onun genç yardımcısı "öğrenci binbaşısı Brian". Aksilikler ve şanssızlıklar sonucu okul komutansız kalınca Brian 12-17 yaş arasındaki öğrencilerin komutanı olarak başa geçer ve silahlanıp okulu ele geçerirler. bundan sonra bu gençler ile asker, polis ve veliler arasında bir harp başlayacaktır.

https://www.planetdp.org/title/taps-dp42765