bugün

entry'ler (155)

kızına görücü gelen baba asabiyeti

istemeye gelindiği sırada tv'yi açtırıp futbol maçı izlettiren duygudur.

kadın

Şebnem Ferah'ın ilk albümünün adıdır. ismine yaraşır şekilde, kadına dair tüm halleri, o albümde yakalamak mümkün. Her bir şarkısı keyifle dinlenilmiştir ve halen dinlenilmektedir.

kavga esnasında cepten konserve ıspanak çıkarmak

hayali süper komik, gerçeği yara bere ve acı verecek olan temel reis mirası.

erkegin evlilik tereddudu

hissedilmesi halinde, o kızla olmaz.

halil sezai paracıkoğlu

geliştirilmiş, güzelleştirilmiş, dinlenir hale getirilmiş, içine anlam yüklenmiş, stilize edilmiş üst versiyonu da mevcuttur. (bkz: damien rice)

evin koridorunda koşmak

alt komşunun ruh sağlığını derinden etkileyen çok acıklı bir eylemdir.

(bkz: üst kattan gürültü geldiğinde tavana bakmak/#10871219)

bir kadının en masum olduğu an

ilk doğduğu andır. doğumundan hemen sonra o çılgın beyin işlemeye başlamıştır bile. * Ondan sonra o masumiyete erişmek zor.

only you

şıpsevdi sakızlarının 90'lardaki reklam cıngılı idi.

efe

soyadı "kün" olduğunda, hayatı çekilmez olabilecek er kişi ismidir.

kız babası

kızının ilk aşkıdır.

Kızını istemeye geldiklerinde, televizyonu açıp "ben sizi iplemiyorum görücüleeeeer" görüntüsü ile real madrid-barcelona maçını izleyen, "kızımı benden koparacaksınız diye çok korkuyorum" iç sesi ile gelenlerle hiç muhatap olmadan sadece pencereden dışarıyı izleyen, düğün fotoğraflarının en üzgünü, kızının sırtını dayayabileceği en heybetli dağ, kollarında ağlayabileceği en şevkatli mağaradır.

Candır.

sevgilinin terk ettiği gün yağmur yağması

yaz-kış her kurban bayramının ilk günü yağmur yağması gibi birşeydir. Yağmur, ortadaki kanları temizler.

4 saatlik uykunun bir insana yettiği gerçeği

anne olduktan sonra daha da iyi anlaşılan ve hatta yaşanan bir durumdur.

uyandıktan sonra insanı nelerin beklediği, nelerin olacağı ve bunların insanda yarattığı duygular da ihtiyaç duyulan ve istenen uyuma süresini direkt etkilemektedir.

sevilmeyen bir işe gitmek için uyanılıyorsa, değil 4 saat, 10 saat uyku bile az gelir. ancak iş seviliyorsa ve iş yerinde mutluysa, 4 saatlik uyku sonunda zıpkın gibi olup işe koşulur.

diğer taraftan iş aramak zorunda olunan 315. güne uyanılmışsa ve artık umut yitirilmişse uyku yine yetmez. Güne başlama anlamsız bulunur.

Amaaaaa sevgiliyle buluşulacaksa, uzun süredir görülmeyen kankalarla görüşülecekse, ameliyat olan baba hastaneden taburcu edilecekse, kardeşinin düğünü olacaksa, eşin doğum yapacaksa, uyku da ne, uyunmaz olur biter. *

buluşmaya vodka alıp giden kız

aynı zamanda yerli malı haftasında okula, ufak rakı alıp giden kızdır.

allah intihar etmeyi yasaklamasaydı olabilecekler

hayatın ve ölümün anlamını tam olarak idrak edememiş olan insanların * varlıklarını ve yokluklarını yasaklara bağlayıp, yasağın kendilerinde yarattığı merakın kat sayısına bağlı olarak farklılaşabilecek olaylardır. *

sucuklu yumurta

boşanma sebebi olan müthiş tat. Eşlerden birinin yumurtadan tiksiniyor olması nedeniyle diğer eş bu yemeğe hasret kalmıştır. Dava dilekçesindeki boşanma sebeplerinden biri de budur. *

terledikce guzel kokan insan

yavrudur. insana bebeği terlese de güzel kokar.

acılı lahmacun ve soğuk ayran

birlikte yenildiğinde cırcır olunmasına sebep olan tehlikeli ikilidir. *

künefe

önce soyadın sonra adın yazıldığı birtakım resmi yazışmalarda, arıza çıkartan ilginç erkek ismidir.

aslında kişinin adı efe kün'dür.

Askerlikte çok çekmiştir.

Anası babası ya bu çocuğu istemiyorlardı ya da fazlasıyla espritüel insanlardı ki evlatlarına böyle bir isim vermişler.

beni öldürmeyen acı güçlendirir

genelde birşey çok acıtınca söylenen teselli sözüdür. Her zaman güçlendirmez, bazen bezdirir, geri adım attırır.

eve geldiginde yemegin hazir olmasi

yemeği hazırlayanın anne olmadığı durumlarda, hazırlayanın mutlaka bir talebi olacağı veya kötü bir haberi yumurtlayacağı şüphesini doğurur.

-kanka bu ay kiranın payıma düşen kısmını ödeyemeyeceğim, idare eder misin?

-karıcım, annem bundan sonra bizle oturabilir mi?

-abla ya, bana 10.000 dolar borç verir misin?

-o düğüne yalnız git n'olursun, sevmiyorum o insanları ya...

-akşam tatlılar (!) senden...*
-ha bu arada, 2 gün sonra Moldovya'ya iş seyahatine gideceğiz arkadaşlarla, haberin olsun.

-müthiş bir pırlanta yüzük gördüm, yarın gider alırız değil mi?

-ha bu arada, yarın saçlarımı maviye boyatmak için rendevu aldım.

-anne, yarın beni istemeye gelecekler, evdesiniz zaten değil mi?

-yemeklerim de çok güzel değil mi.... Ya bu arada, dersler o kadar da güzel değildi bu sene. Seneye tekrar o dersleri alsam iyi olur. Yok yok sınıfta kalmadım, sadece bu sınıfı tekrar okumak istiyorum ben, o kadar. *