bugün

al pacino'yu izledikten sonra evde kendi kendime ogrenmeye calistigim bir dans. olmadi tabi. ama adam kor kor ne dokturduydu yahu.
ayrica bir sven vath jeff mills ortak yapimi bir mixdir.
ten uyumunun belirleyici olduğu tek dans türü
mutlaka öğrenmeyi kafaya koyduğum , eşli dansların en güzeli en kendine hayran bırakanı.
Erkeklerin öğrenmesinin kadınlara oranla çok zor olduğu, yaparken sanılanın aksine akla kesinlikle cinsellikle ilgili herhangi birşeyin gelmediği (daha çok "şimdi ne yapsam" diye düşünülür), müzikleri komik olan dans.

ders verilir: 0542 300 00 ..
(bkz: tango ve cash)
yatay duyguların dikey organizasyon şeması... * *
goran bregovic'in kelimelerle tarif edilemeyecek eşsizlikte eseri. kusursuz.
bir kadın ve bir erkeğe en çok yakışan,en asil dans latin dansı çeşidi.izlemesi bile büyüler insanı.**
ünlü bir tango hocasının açıklamasına göre; tango dersi almak için başvuranların %70'i kadınları etkilemek isteyen erkeklermiş.
Başkenti buenos aires olan dans.
arjantinli fahişelerin erkekleri baştan çıkarmak için yaptıkları danstır.
kişilerin birbirlerine duydukları aşkı ve tutkuyu ifade ettiği düşünülen, yakın temas danslardan olup, kıros dönmelerde ''gümmm'' diye kendinizi yerde bulabileceğiniz güzel ama bir o kadar da tehlikeli dans türü...
"Tango"; yeni, şık, modern, Avrupai ilâh... manasına gelen, istihzalı bir kelime idir.
ögrenilmesi şart olan çok estetik bir danstır.
şu anda üniversitemde derslerini aldığım buram buram romantizm kokan mükemmel bir aşk dansıdır. Zordur fakat o romantizmi yakalamak için verilen bütün çabalara değeceği kesindir kanımca. Ayrıca erkeklerin zorlanmasının aksine bayanlar için daha güç bir danstır, zira partner hanımefendiler çoğu harekette yönlendiren bayan olduğundan veya bazen erkeklerin attığı kaçamak çaprazlama adımlara anında uyum göstermesi gerektiğinden erkeklere oranla çok daha fazla yük taşırlar * *
partnerinizle uyumunuz iyi ise, bedenlerinizle şarkı söylemektir.
arjantin menşeyli ruh okşayıcı büyü.
secaattin tanyerli türkiye de en güzel okuyanlardan biridir.*
türk erkeğinin anatomisine uymayan, arjantin menşeili dans türü.
http://www.biletix.com/li...tsevent.php?Eventcd=GTMA2

tutkunlarına tavsiye edilir.
en gudik figürlerin bulunduğu salak saçma dans..
bizim çayda çıra, zeybek daha güzeldir..
aşkın ve tutkunun izlenesi dansıdır tango. izleyenlerin bende öğrenmeliyim demelerine neden olur, büyüler.
tango nun tek ustası için
(bkz: astor piazzolla)
dik dur once. nefes al derin derin, bekle. ceneni yukarda tut. sag elini ver adama, sol elini dola boynuna. adamın elini sırtında hisset, senin kokunu duysun. gozlerine bak adamın. basla, yavas yavas..

sag adım geri
sol adım geri
sag adım sag tarafın yanına sonra
sol adımı sagın yanına, tamamla.

devam et

sol adım ileri
sag adım ileri
sol adım sol tarafın yanına sonra
sag adımı solun yanına, tamamla.

sonra bak adamın gozlerine. bırak kendini. evet herkes size bakıyor. aldırma, basla! sen ilerleyeceksin bu kez.
korkma.
ask bu.
evet bu.
hisset.
bırak dagınık kalsın.
basın donecek, aldırma. donuyorsunuz iste. kokunu duyuyor, etkilendi. sıkı sıkı sarıyor seni. karsılık ver, kollarındayken.
bırak dagınık kalsın.
bıraktım.
dagıt saclarımı.
izin veriyorum.
korkutma sakın.
yavas ol!
yavas!
(bkz: gotan project)