bugün

entry'ler (1573)

baban ne iş yapıyor diye soran öğretmen

Her kesim tarafından anlamsızca abartilan yuhalanan soru. Kardeşim baban öldüyse öldü baban çöpçüyse çöpçü Baba'nın yaptığı iş senin utanmana sebep oluyorsa bu öğretmenin sorduğu sorudan değil toplumun cehaletinden kaynaklanıyordur. Hiçbir öğrencime rastgele bu soruyu sormadım ama öğrencilik yıllarımda bu soruya hiç utanmadan cevap verdim. Bu soruyu soran öğretmenlere hakaret etmek yerine ölümden ana babasının işinden ya da işsizlikten parasızlıktan utanmamayi öğretin çocuklarınıza.
Tanım: Öğrencinin Sosyal ve ekonomik durumunu özel bir ihtiyacının olup olmayacağını anlamak amacıyla ve çoğu zaman okul idaresinin isteği ile sordurulan soru.

adana covid 19

ibadetini gerçekleştirip umreye giden bir adanalının beraberinde hastalık getirmesi sonucu gerçekleşen bir durumdur. kişisel yorumum şu: ateistim ancak hicbir zaman insanlarin inancina ibadetine yorum yapmadim haddim de değil. ama tüm dünya berbat ve korkunç bir dönemden geçiyor. gitmeyin hacca umreye ya da gezmeye. koyun kıçınızı oturun. ya da şu bu sebepten özel nedenden gittiniz. geldiğinizde uyarıları dikkate alın. bu kafadakiler ölüm allahtan diye bir laf dolamış ağzına. lan bok ağızlı sen gebermeye merkalıysan git yalnız geber. suçu günahı olmayanların 10 sene para biriktirse hacca umreye gidemeyecek adamların ne demeye günahına giriyorsun...

çin temaslı çalışan

(bkz: hüseyin şaman)

hüseyin şaman

Çin bağlantılı çalışanından kaptığı covid-19 virüsü sebebiyle Türkiye'nin ilk corona kaybı olarak tarihe geçen hasta ile aynı gün ve aynı yaşta ölen bir başka iş insanıdır. mersinlidir. (bkz: corona tesadüfleri sever) ayrıca 89 yaşında vefat eden sanayici iş insanı hüseyin şaman'a allahtan rahmet aile dost ve yakınlarına başsağlığı diliyorum.

2020 yılında hala sözlükten kız düşürmeye çalışmak

2020 yılında sözlükteki kadın yazarlar arasından kendisine yaren edinme gayretindeki erkek yazarlarımızın yaptığı eylemdir. bi 10 sene kadar öncesinde denedik olmadı beyler. şimdi evliyim çocuğum da var böylesi daha muntazam. dışarı açılın. (bkz: swh)

haluk bozdoğan

Türkiye'nin en büyük ve en güzel ilçelerinden biri olan tarsus'un 5 dönem sonra farklı bir partiden seçilen ilk belediye başkanıdır. Doktordur kendileri, iyi bir insandır. Hayvanseverdir. Aynı zamanda twitter hesabından yapmış olduğu lgbt onur yürüyüşüne destek içerikli paylaşımıyla da takdirlerimizi toplayandır. Görevinde başarılar...

sözlükten tanışılan en güzel yazar

Sözlük aracılığı ile tanışılan kadınlar arasında en güzel olanı ifade eden sıfat tamlaması. Vardı bir zamanlar tanıştığım güzelce bi hanım. Bende saklı kalsın.

blablacar

Çok güvenli ve sağlıklı bulmadığım bir ulaşım yöntemidir. Tanımadığın insanlar ile maddi ortaklık içine girmek her zaman için gereksiz risktir.

yıllar sonra ilk defa sözlüğe girmek

Tanım: Aradan uzun yıllar geçtikten sonra acaba neler oluyor diye merak edip sözlük hesabına göz atmaktır. Çok şey değişmiş. Sözlük formatına uymayan entryler, boş başlıklar anlamsız laf dalaşları... neler olmuş neler.
Edit: düzeltme

eşcinselliğin normal olmadığını anlayamamak

Insanların cinsel tercihlerinin kimseyi ilgilendirmemesi gerektiğinden uygun olandır. Ayrıca cinsellikte üreme amacı her zaman güdülmez. Yapılan bir çok incelemelerde pek çok hayvanın üremekten ziyade cinsel doyumu aradığı kanıtlanmıştır. Oral seks yapan maymunlar da var, hemcinsleriyle cinsel ilişkiye giren hayvanlar da var. Cinsellik bir ihtiyaçtır ve kimsenin namusuna el uzatmadıktan sonra kimin kimle ne yaptığı kimseleri ilgilendirmez. Ilgilendirmemeli ama herkes ahlak polisi gibi. Her şeyde elleri var her bokta dilleri var. Az susun amk.

kuranda çoklu evrenlerden söz edilmesi

Bilim dini islamdan beklenendir. Ancak o çoklu evren değil. Çoklu veren. Yani tdk nın meyveli kakdöş tanımından sonra grup sekse bulduğu türkçe karşılık.
Grup seks- Çoklu veren.
Edit:ekleme. ayrıca evet. Çoklu veren kuranda vardır. Her sayfasında denk gelebilirsiniz.

sinop taki diyojen heykeli kaldırılsın eylemi

Sinop Türkiye Haritasına bakınca sik gibi duruyor ve çok müstehcen. O yüzden kaldirilsin tarzinda bir talep. Bu arada Sinop gerçekten sik gibi.

lefkosada askerlik yapmak

Yavru vatanın güzide şhirlerinden biri olan Lefkoşa'da vatani görevi yerine getirmektir... konu hakkinda bilgi sahibi olan yazar arkadaşlar bana pm ile ulaşabilirse memnun olurum. Sorlularim var özellikle cep telefonu kullanımı ile alakalı.

ilkokul mezunu bile olmayan anneye sahip olmak

Bir ayrıcalıktır. Kendinde eksik gördüğü her şeyi sende tamamlamak ister. Seni kendinin olamadığı gibi yetiştirmek istet. Kendi hayatından geriye bırakabileceği tek miras sensindir. O yüzden her şeyden önce sen gelirsin. Benim annem ilkokul mezunu değil. Ama annelik tahsille ölçülebilecek kadar basit bir değer de değil.

öğretmenler asgari ücret alsın

Sınıf ortamına 15 dakika bile dayanamayacak kadar sabırsız bir kendini bilmezin önerisisir. Sabah 5:50de kalkıp köye okuluma gidiyorum geldiğimde saat 14:30du. Yemek yiyip dışarı çıktım kobanili iki öğrencime bir arkadaşımın da maddi desteğiyle bir kaç kılık kıyafet baktım. Şimdi evde yarının ders planlarını hazırlıyorum. Evet hak ettiğimiz para asgari ücret.

grup seksin türkiye de yaygınlaşamama nedenleri

seks iki insanın sözle ifade edilemeyecek kadar derin duygularının eyleme dökülmüş halidir. birden fazla kişiye sözle ifade edilemeyecek kadar derin ve şehvetli duygular beslemek kişilik bozukluğudur. bu sebeplerden biridir. ama halihazırda üst düzey kişilik bozukluğu sahibi olan bir millet olarak bu sebep basit bir bahaneden öteye gidemiyor. asıl sebep kültürel tabulardır.

ankara bombacısının cübbeli ve sarıklı olması

ışid militanlarının kutlamalar yapıp ölü sayısını artması için dua ettiğini düşünecek olursak çok da şaşırtıcı olmaması gereken bir durumdur. gerçek islam bu değil *

islam çocukların beynini yıkayıp aptallaştırır

çağımızın yüze tokat gibi çarpan gerçeğidir. gerçek islam o değil, gerçek islam bu değil, gerçek islam şu değil. islam bu kadar yanlış anlaşılabilecek kadar saçma bir din o zaman? iki doğrudan birini kabul etmek zorundasınız. doğru olan hiçbir söylem bu kadar yanlış anlaşılmaz. anlaşılamaz. açıkça gerektiği her yerde kan dökmeyi emreden bir din var elimizde. nasıl oluyor da gerçek islam bu değil diyebiliyorsun. senin dinine göre eğer gerçek bir müslümansan beni katletmen gerekiyor. yapmıyorsan sen allahının emirlerine itaatsizlik ediyorsun. o zaman gerçek islam senin yaşadığın da değil. kim yaşıyor o zaman gerçek islamı? muhammed zamanında at sırtında savaştan savaşa koşarak islamı kabul ettirmek için çabalamadı mı? yanağını sıkıp hadi gelin müslüman olun demediğini hepiniz biliyorsunuz. eğer bir cehennem varsa önce siz yanacaksınız. önce siz yanmalısınız...

edit(ekleme): dinlerin hiçbiri hiçbir zaman hiçkimseye barış ve huzur getirmemiştir. son durakta barış olduğu yalanıyla insanları kandırım katliamdan katliama koşturmuşlardır. elimizdeki en somut örnek islam olduğu için onun üzerinden açıklama yaptım.

3cü dünya savaşı bu yüzyıl da olacaktır

tahmin etmesi çok da zor olmayan bir savaştır. muhtemelen türkiye basit bir piyon olduğunu unutarak şu anda olduğu gibi boyundan büyük işlere kalkışacak ve tıpkı birinci dünya savaşında olduğu gibi parça parça olacaktır. "hadi savaşa" nidalarıyla ortada dolaşan götsüz serseriler o gün geldiğinde buldukları ilk emperyalist kanadın altına saklanıp kuyrukları bacaklarının arasında bir vaziyette olanı biteni seyre dalacaktır. emperyalist güçlerin ortadoğuyu karıştırmak için kullandığı bir değnekten farkı olmayan türkiye eğer ki çok kısa zamanda hatalarından dönmezse ortadoğu halkları ile aynı kaderi paylaşacak ve bu savaştan zararlı çıkanlar her savaşta olduğu gibi yoksullar olacaktır. savaş ile alakalı tüm bilgisi age of empires, clash of cluns gibi oyunlar ya da derslerde gösterdikleri şişirme tarih kitapları olan aklı kıt yurttaşlar maalesef hiçbir bok bilmiyorsunuz. olası bir savaş ve parçalanma halinde sosyalist bir irade yeni bir devletin sağlam temellerini atabilirse ne ala. atamazsa her birimiz teker teker bok çukuruna gömüleceğiz.

boşalırken geliyor kılıçdar kılıçdaroğlu demek

kadında "gel hele gel, bırakın gelsin" tepkisi yaratacak davranıştır.