1. ?.
  akp'nin ikinci cumhuriyeti'nin belediyesince, yeni rejimin bir siyasi simgesi haline getirmek istediği taksim meydanı'nı öyle kolay kolay vermeyeceğini söyleyen istanbulluların oluşturduğu platform.

  onlar kimlerden mi oluşuyor?

  Taksim'de yaşayan,
  Taksim'i yaşayan...
  Taksim'de çalışan,
  Taksim'den yolu geçen...
  Taksim'in şehrin merkezi olduğunu düşünen her kesimden her yaştan kadın ve erkeklerin yanısıra mahalle derneklerinden mimarlara geniş kitlelerin temsilcilerinden oluşuyor.

  ne diyorlar?
  "Hepimizin ortak değeri olan Taksim'de şüphesiz yeni bir düzenlemeye ihtiyaç var.
  Taksim etrafındaki mahalleleri, yaşayanı, işyeri ve ziyaretçisi ile birlikte ele alınarak planlanmalıdır. Ulaşım planı ve meydan düzenlemesi ayrı ayrı değil bir bütün olarak
  tasarlanmalıdır.

  Türkiye'nin en önemli meydanı Taksim her kesimden, her yaştan insanın ortak değeri... Anayasa için gerektiği ifade edilen katılım ve uzlaşma temelli yaklaşım, Taksim meydanı düzenlemesi için de gerekiyor. Taksim'i "Yeni Anayasa'nın somut provası olarak görüyoruz.

  Taksim ve çevresinin düzenlenmesi eskiden olduğu gibi yap-boz biçiminde tepeden inme bir kararla biçimlenmesin...

  Kent yönetimini görevini yapmaya çağırıyoruz. " diyorlar.

  sen, "aman banane!" demeyen istanbullu kardeş, şuradan bir imzayla desteğini bildir mez misin ?
  http://www.taksimplatformu.org/
  3 -2 ... anadol
 2. 16777213.
  taksim dayanışma platformu yaman şakacısınız. 3. köprü, 3. hava alanı ve kanal istanbulu iptal edin demek kime hizmettir? almanya?ingiltere?
  1 -1 ... tonguckacar
 3. 16777214.
  kelle isteme şekli ve istemezük çü tavırları ile bana, gayriihtiyari kabakçı mustafa yı, patrona halil i anımsatan oluşum.
  -1 ... sticks
 4. 16777215.
  başbakanın adam yerine koymama sebebini daha iyi anlamamı sağlamış platform üyeleridir.
  1 -2 ... sandalye tutkusu
 5. 0.
  Eylemcılerı kısmen temsıl ettıgını ıddaa eden ama ıcınde bır tane bıle genc olmayan oluşum.
  ... azmre1203
 6. 1.
  başbakanın "onu da yapacaz, bunu da yapacaz aha şunu da yapacaz" şeklindeki nahoş ifadelerine "onu da istemiyoz, bunu da istemiyoz, aha şunu da istemiyoz" tarzında aynı nahoşlukta cevap vermelerini geçiyorum,

  belediyenin gezi parkının yerine nasıl bir "şey" yapacağını anlatan görseli izleyip izlemediklerini merak ettiğim oluşum.

  araç trafiği yer altına alınıyor, toplu kışlası (son varyete ile) müze olacak şekilde yeniden inşa ediliyor, sökülen ağaçları bilmem kaç misli ağaç ile ortam donatılıyor fakat en önemlisi şehir nihayet bir meydana kavuşuyor.

  kutlama, miting vesair yapılabilecek büyük, koca bir meydan.

  ben bir istanbul'lu olarak o görseli beğendim hacılar. istiyorum ben orayı. öyle olsun. yani beni temsil etmiyorsunuz. hatta bence o kalabalığın %10'unu bile temsil etmiyorsunuz. kimsiniz ulan siz! hangi hakla ve hangi yetkiye dayanarak yapılması planlanmış bir projeyi engellemeye çalışıyorsunuz?

  akm yıkılmasınmış!

  al götüne sok akm'yi!

  yapılış amacını karşılama kapasitesi son derece düşük, eski, hiç bir kültürel ve tarihsel özelliği bulunmayan ucube, çirkin, yer yer çürümüş binanın yerine, adam dünyanın gıpta edeceği bir opera binası/kültür merkezi yapacağım diyor, (ki bu adam bu konularda rüştünü ispat etmiştir, yapacağım diyorsa yapar)sen sırf inadım inat kıçım iki kanat misali yok o mezbelelik kalsın diyorsun. e siktir git müsadenle!

  keşke mümkün olsa da ağaç gibi söksek onu yerinden, evinin önüne koysak. doya doya bakarsın. biz de hiç olmazsa kulağımız tırmalanmadan iki konser seyrederiz.

  1 mayıs, diyorsun, taksim diyorsun, meydan diyorsun, yasaklar kalksın diyorsun. e ulan adam meydan yapıyor işte. daha genişini, daha güzelini yapıyor. derdin ne?

  ha tabi süsleme babında gaz bombası, tutuklular serbest kalsın, ifade özgürlüğü falan filan. yersen.

  menderes vatan caddesini yaparken "uçak mı indirecen buraya ne gerek var?" diyen kafa var ya; aha bu kafa işte.

  kafasını sevdiğim!
  4 -4 ... erdener abi
 7. 2.
  en ilginç tarafı bu platformunun (süper gençlerin) şartlarının referanduma götürmeme şartını koyması.
  ... egonark
 8. 3.
  şunu başından sonuna kadar izledikten sonra, "hayır bu adamlar vatan haini değildir" şeklinde savunmaya geçebilecek varsa beri gelsin: http://www.youtube.com/wa...84q6p2c&feature=share+
  3 ... samimi izzet efendi
 9. 4.
  şimdilerde gezi direnişi nin önderleri kabul edilmiş (kendileri de herkesle görüşmeye meraklı olduğuna göre öyle kabul ediyorlar), göstericilerin ortak taleplerini başbakana ilettiği söylenen ancak hem makul olmayan hem de eksik olan taleplerle oraya buraya giden platform.
  2 ... tarihe gecemeyen adam
 10. 5.
  kim ya da kimler tarafından seçildiği ve halk adına kimler tarafından muhatap alındığı meçhul oluşum.

  kim seçti lan sizi?
  1 -2 ... protest sanayici