bugün

ortada varolan birini ya da bir şeyi örnek almak, ona benzemeye çalışmak, onun ardından gitmek.
Bir şeyin sahtesini,yalancısını yapmak,benzetmek.
eglence icin yapılanı makbul olan aktivite
örnek almanın aşırı abartıldığı eylem.
eğer gırgır olsun diye ve de dalga geçme amacı gütmeden yapılırsa eğlenceli olur.Ancak birine benzemeye çalışılırsa taklit amacını aşar ve buna gerek yoktur çünkü herkes kendi olmalıdır..
taklit edileni hasta eden eylem,kimde sezerseniz sezin,o kişiye olan saygıyı azaltır.
taklitçilerin yaptığı iş.
bir ilçeye dönerci açılır arkasından 50 dönerci daha açılır.
bir internet cafe açılır 2 hafta sonra bakmışınız 40 tane olmuşlar.
bir yere ne alırsan 1 milyon açılır, bir hafta sonra 5 tane daha açılmıştır.
bir ekşisözlük kurulur akabinde 20 sözlük klonu daha kurulur...
sonra hepsinin boku çıkar...

taklitçi milletiz, yaratıcı değil...
özentilik yapmaktır.
(bkz: mimesis)
başkalarını taklit ettiğimizde, kendimizde olan güzellik ve zenginlikleri fark edemeyiz.
iyi taklit etmek, başkalarının tavır, bilgi, kişiliklerini kopya etmek, hatalarını bile çalmaya meydan verir.
Ustam gibi hareket etmek için çok gayret ettim ve zamanla gelişim sağladım. Ne var ki bir zaman sonra ustamın ve kendi hareketlerimde hiçbir ilerleme olmadığını fark ettim. Çok saatler çalışmamıza rağmen ustam da aynı şeyi hissediyordu. Birden bana, "Şekli yanlış yapıyorsun" dedi. Çok şaşırmıştım. "Neden?" diye sordum, "Tıpkı sizin yaptığınız gibi yapıyorum", "Evet" dedi ustam. "Aynen öyle yapıyorsun" Ve gülümsedi...
uslubu tam oturmamış yeni yetme yazar, şair, ressam, müzisyen gibi bünyelerde de sıkça rastlanacak türden bir eylemdir.
konu hakkında en iyi yorumu yaptıgını düşündüğüm erdal demirkıran sözü:

"5 milyar yıllık dünyanın
100 yıllık zaman diliminde
6 milyar insanla birlikte
bir seferliğine bir şans da bana vermişler.
nasıl olur da bu tekrarı olmayan zamanda
başkalarını tekrar ederim?
bu bana göre değil, seni bilemem!"
yerine göre hem iyi hem de cok kötü olarak algilanabilecek bir sey. bir insani taklit etmek öznel karakter bozuklugu bile getirebileceginden, cok kötü olabilecegi gibi, van gogh´un bir tablosunu taklit etmekse, gercek bir sanattir.
Ne kendisi ne de birbaskasi olabilmektir.
Piç olmak demektir. Birisini bir insan neden taklit eder ? Hayata birkere gelir insan. Neden başkasının hayatını yaşayım ben. Herkes orjinal olsun amk. Evet.
https://twitter.com/i/status/1019640969711497216
yaratıcılığı olmayan, kendisi olamayan kişilerin yaptığı eylemdir.