bugün

kablonet üzerinden erişilebiliyor biraz. evet -biraz- erişilebiliyor. app tamamen kullanılabiliyor ama pc üzerinden giriş yapılıp mesajları okuyamıyorsunuz falan. bir garip.
biraz bokunu çıkarmışlar. birine mesaj atmak isterseniz, "şu anda çok popüler vip üye olursanız mesajınızı ulaştırırız" demekte. şimdi tagged sitesinin geleceği ya çok parlak olup deli gibi kar edecek ya da böyle aptalca bir karar nedeniyle kullanıcı kalmayacak ve batacak.
facebook türevi bir uluslararası arkadaşlık sitesi. facebook türkiye'de popüler olmadan önce(2005-20 06 yılları) bir arkadaşımın davet yollamasıyla üye oldum. baktım oraya webcam çekimi resmini koymuş, ingilizce bir şeyler yazıyor, ''allah allah, neymiş bu'' dedim üye oldum. fotoğraf falan ekledim bir şeyler yaptım, bir kaç asyalı kızdan mesaj geldi sonra, ingilizce çok iyi değildi o yıllarda, bir tane çeviri programı indirmiştim, adını da hala hatırlıyorum, turing'ti, oralardan kelimeleri birleştir, anlamları düzelt derken baya baya arkadaş edindim ben bu siteden, filipinli'ler, malezya'lılar, koreli'ler ve japon'larla aram çok iyiydi, avrupa'lı kızlardan pek fayda göremedim, türkiye'yi zaten direk asya kanalına attıkları için arama yerlerinde genelde hep asya ülkelerinin profilleri çıkıyordu. buradan tanıştığım ve türkiye ziyaretinde buluştuğum bir japon arkadaşımla arada bir hala mesajlaşırız, davet etmesine rağmen ekonomik sorunlardan dolayı bir uzakdoğu gezisi yapamadım, mahçup oldum. avrupalılar mesajlara cevap vermezken, asya'nın insanları bu konuda çok sıcaktı ve türk'lere karşı herhangi bir ön yargıları yoktu. gel zaman git zaman, kız arkadaşlarımın bu siteyi kıskanması sebebiyle ara falan vermiştim, sonra hepten koptum. en son 2011 yılında girdim, çok değişmişti, elbette yurdum abazası amına koymuştu sitenin, artık millet profillerine ''please turkish people don't send me a message'' yazıyorlardı, baktım hiç mesajlara dönen yok, bende üyeliği komple sildim, o gün bugündür de girmiyorum. ingilizce'mi ilerletmeme olanak sağlamış şükela bir siteydi zamanında, şimdi ruhuna el-fatiha.
bazı kelimeleri aramaya izin vermiyor. saçma sanki.
hi5 ile birleşecek olan site. o nedenle belirsiz bir süreyle kapanmışlar.
neden engellendiği belli olmayan sitedir.
arkadaşlık sitesi türevlerindendir,bazı kesimlerce gereksiz görülmekle beraber bazılarınca çok ziyaret edilen bir sitedir.
--spoiler--
BU SiTEYE ERiŞiM ENGELLENMiŞTiR

ÇiVRiL SULH CEZA MAHKEMESi, 24/01/2008 tarih ve 2008/22 nolu kararı gereği bu siteye erişim TELEKOMÜNiKASYON iLETiŞiM BAŞKANLIĞI'nca engellenmiştir.

Access to this web site is banned by "TELEKOMÜNiKASYON iLETiŞiM BAŞKANLIĞI" according to the order of: ÇiVRiL SULH CEZA MAHKEMESi, 24/01/2008 of 2008/22.
--spoiler--
türk erkeklerle yabancı kızların aşna vişna yaptığı sitedir .gereksizdir . sorulması gerekir ki neden hep türk erkekleri böyle sitelere kayıt olur.
saçma bir site. bu sabah biri sizin profiline baktı diye mesaj attığında üye olduğumu farkettim. kendimden utandım, gidip kendimi öldüreyim en iyisi.
ne bok yemeye erişimi engellenmiştir, anlayamadık.
facebook'ta insanları bir nevi isimleriyle işaretlemeye yarayan uygulama.Bir kişi kendi tag'ini silerse oteki kişi aynı resimde o kişiyi tagleyemez.
(bkz: x has tagged you in a photo)*
an itibari ile, baglanmak istediginizde "ÇiVRiL SULH CEZA MAHKEMESi , 24/01/2008 tarih ve 2008/22 Nolu Kararı gereği bu siteye erişim engellenmiştir." uyarisi ile karsilastiginiz sitedir. Civril ne alakadir cozememisimdir.
ingilizce ve biraz tiple sıkıcı gecelere renk olabilir. uzakdoğunun yonja'sı,hi5'i,xuqa'sı bu arada şimdi arada psikopata bağlayabilirsiniz burda çekik gözlülerden başka bi tek türklermi var diye hayır orası öyle değil ne akla hizmet yaptılarsa asya kıtasındaki ülkeri beraber avrupa kıtasındaki ülkeri beraber amerika kıtası berabe gruplandırmışlar yani ondan hep çekik gözlüler çıkıyor ülkeni hangi kıtadan insanlar tanımak istiyorsan o kıtaya geç. bu arada xuqa'nın başındaki w bile olamaz o ayrı.
her gün en az on tane davetiye mailinin geldiği site. *
saçma sitelerden bir diğeridir.
mantar gibi ortaya çıkan arkadaşlık sitelerinden biri.gereksizdir ve tamamen olmasa da abazanlarla doludur.*
arkadaşınızın daveti üzerine girdiğiniz bu sitede günde 350 ye kadar cıkabilen bir yığın gereksiz mesaj alabilirsiniz. bazen okuması eğlenceli olur bunları,ama çoğu zaman okumadan hepsini silersiniz..gereksiz bir site yani,üye olmasanız belki daha akıllıca olur.
yonja , hi5 v.s sitelerin bir yenisi..
http://www.tagged.com

bugun mailimde gordum onlarca "x has tagged you : )" baslikli mail.. yakinda taninmaya baslanir bu site de.. ayrica bunyesinde bircok kroyu barindirmaya baslamis diyolar, yaklaşmayın derim..