bugün

Kosova Hükümeti’nin Sırbistan vatandaşlarına karşı kimlik belgesini tanımama kararının bu gece itibarıyla yürürlüğe girecek olması, Sırpların çoğunlukla olduğu Kosova’nın kuzeyinde tansiyonun tırmanmasına neden oldu. Kosova'da siren sesleri duyuldu. Kosova hükümeti, krize neden olan kararın bir ay ertelendiğini açıkladı.
an itibariyle bulunduğum ülke. türkiye'ye doğru gidiyoruz arabayla.
yardımsever insanların çoğunlukta olduğu, beyaz tenli güzel kadınların ülkesi.
Sanılanın aksine Türkleri severler. Boşnaklar bile diklerinden Türkçe kelimeleri temizlemişken sırplarda çok Türkçe kelime vardır. Belgraddaki en merkezi yerin adı kalemegdanı'dır.
sırbistan'a kimlikle gitme imkanı doğarsa şayet..
oraya gidip, dönmezsek ne oluyor? *
belgrad da esenyurt'a dönüşmesin @cabbaradam, lütfen.
cumhurbaşkanı Aleksandar Vucicin Sırbistan ile Kosova arasında 1998-1999 yılları arasında yaşanan savaşa ilişkin o dönemin ABD Başkanı ve ingiltere hükümetinin ülkesinin işgali için Macaristan'dan yardım istediğini iddaa ettiği ülke.
https://bit.ly/3SRHp8v
Cumhurbaşkanı Aleksandar Vucic'in ülkesinin Avrupa Birliği yolunda ilerlediğini ancak NATO'ya girmek istemediğini açıkladığı ülke.
siyasi görüş olarak avrupa içindeki küçük rusya gibi olan ülkedir.
Türkiye ile gelişmiş ilişkilere sahip Balkan ülkesi. Türkiye Sırbistan dostluğu iki ülkenin de lehine işler.
Bu şerefsizler 90'larda bir sürü masum boşnakları öldürdü
Bu adamlarla nasıl iyi geçiniyoruz?
Hiç anlamıyorum doğrusu.
yardımsever insanları olan, adres sorduğunuzda yardım eden kişilerle karşılaştığınız, knez mihaylova gibi güzel bir caddeye sahip belgrad' ın ülkesi.
kindar bir milleti olan balkan slavı ülkesi. Adamlar halen osmanlının sırpsındığı savaşındalar.
3 kere gittim gene giderim. çok güzel kızları vardır.
Devlet mi bunlar.. amk serserileri.. zamaninda asimile edip gecmeliydik cok net.. sen 400 sene bi yeri tut orada 1 tane turkce konusan olmasin cok yazik..
günlük üretimine göre 12 yıllık petrolü olan ülke.
Sırbistan sürekli Bosna Hersek topraklarında kalan Sırplar üzerinden bosna'yı tehdit etmekte.
Azıcık dişli bir ülke olsa Sırbistan'da kalan sancak ile voyvodina bölgesi üzerinden Sırbistan'a o tehditleri iade eder. Ama Bosna Hersek ancak sınırlarına sahip çıkabiliyor maalesef, fazlası yok.

Sancak bölgesi Boşnak, voyvodina ise Macar kökenli.
tc pasaportuna vize istemez.