bugün

tc pasaportuna vize istemez.
Sırbistan sürekli Bosna Hersek topraklarında kalan Sırplar üzerinden bosna'yı tehdit etmekte.
Azıcık dişli bir ülke olsa Sırbistan'da kalan sancak ile voyvodina bölgesi üzerinden Sırbistan'a o tehditleri iade eder. Ama Bosna Hersek ancak sınırlarına sahip çıkabiliyor maalesef, fazlası yok.

Sancak bölgesi Boşnak, voyvodina ise Macar kökenli.
günlük üretimine göre 12 yıllık petrolü olan ülke.
Devlet mi bunlar.. amk serserileri.. zamaninda asimile edip gecmeliydik cok net.. sen 400 sene bi yeri tut orada 1 tane turkce konusan olmasin cok yazik..
3 kere gittim gene giderim. çok güzel kızları vardır.
kindar bir milleti olan balkan slavı ülkesi. Adamlar halen osmanlının sırpsındığı savaşındalar.
yardımsever insanları olan, adres sorduğunuzda yardım eden kişilerle karşılaştığınız, knez mihaylova gibi güzel bir caddeye sahip belgrad' ın ülkesi.
Bu şerefsizler 90'larda bir sürü masum boşnakları öldürdü
Bu adamlarla nasıl iyi geçiniyoruz?
Hiç anlamıyorum doğrusu.
Türkiye ile gelişmiş ilişkilere sahip Balkan ülkesi. Türkiye Sırbistan dostluğu iki ülkenin de lehine işler.
siyasi görüş olarak avrupa içindeki küçük rusya gibi olan ülkedir.
Cumhurbaşkanı Aleksandar Vucic'in ülkesinin Avrupa Birliği yolunda ilerlediğini ancak NATO'ya girmek istemediğini açıkladığı ülke.
cumhurbaşkanı Aleksandar Vucicin Sırbistan ile Kosova arasında 1998-1999 yılları arasında yaşanan savaşa ilişkin o dönemin ABD Başkanı ve ingiltere hükümetinin ülkesinin işgali için Macaristan'dan yardım istediğini iddaa ettiği ülke.
https://bit.ly/3SRHp8v
belgrad da esenyurt'a dönüşmesin @cabbaradam, lütfen.
Suriyeliler buraya gitsin.
sırbistan'a kimlikle gitme imkanı doğarsa şayet..
oraya gidip, dönmezsek ne oluyor? *
Sanılanın aksine Türkleri severler. Boşnaklar bile diklerinden Türkçe kelimeleri temizlemişken sırplarda çok Türkçe kelime vardır. Belgraddaki en merkezi yerin adı kalemegdanı'dır.
yardımsever insanların çoğunlukta olduğu, beyaz tenli güzel kadınların ülkesi.
an itibariyle bulunduğum ülke. türkiye'ye doğru gidiyoruz arabayla.
Kosova Hükümeti’nin Sırbistan vatandaşlarına karşı kimlik belgesini tanımama kararının bu gece itibarıyla yürürlüğe girecek olması, Sırpların çoğunlukla olduğu Kosova’nın kuzeyinde tansiyonun tırmanmasına neden oldu. Kosova'da siren sesleri duyuldu. Kosova hükümeti, krize neden olan kararın bir ay ertelendiğini açıkladı.
Güncelleme: CNN: Sırp uçaklarının Kosova sınırına yakın havaalanlarına
transfer edildiğine dair resmi olmayan raporlar var.

https://twitter.com/EndGa...?cxt=HHwWgIC92diQo5ArAAAA

Sırbistan Cumhurbaşkanı ve Ordu Yüksek Komutanı Aleksandar Vucenić
Genelkurmay binasına geldi - Novosti/ Blic .

https://twitter.com/Faytu...?cxt=HHwWgIC-ieyurpArAAAA
kızları sarışın ve uzun boyludur. ilik gibidir hepsi. bunun haricinde fakir bir ülkedir. avrupada gidecek başka ülke yokmuydu mk. neyse türkiye'den iyidir en azından.
Güzel ve ucuzdur. Kalemegdanına, Osmanlı kalesine çıkın mutlaka.
Kürt Milliyetçisi ve Türk düşmanı ülke.
10 gün kadar önce oradaydım. belgrad yani. verecek çok tavsiyem yok. tito, tesla, zemun, kalemegdanı, sava kilisesi, knez mihailova, national museum, cumhuriyet meydanı, academy of science, skardarlija, taşmeydanı, parlamento binası, ivo andric, kiliseler, civabi, pleskavitsa, rakja, jelena falan filan. standart yani. herkes nerelere gidiyorsa o.
Daha önce gittim, belgrad kalesinde, tuna ve sava nehrinin birleşmesini görebilirsin.