bugün

Sümenizm Maskülizmin bir dalıdır. Maskülizm feminizm hareketine karşı, kadın erkek eşitliğini tam olarak savunmak amacıyla gelişen bir akımdır. Maskülistler her geçen gün kadınlara karşı pozitif bir ayrımcılık oluştuğunu gözlemleyen ve asıl eşitliğin bu olmadığını vurgulayan insanlardır. Sümenistler ise Maskülizmi savunur fakat bu görüş onları yeteri kadar ifade etmez.

Sümenizm toplumda kadın erkek eşitliğini savunan ama her zaman erkeğin daha üstün yeteneklere sahip olduğunu savunan düşünce biçimidir. Bize göre erkekler bir kadının olabileceğinden 3 kat daha zeki olabilirler. Lakin çoğunluk potansiyelin farkında değil. Yıllarca kadınların karmaşık varlıklar olduğu söylendi bize. Değiller. Aslında o kadar basitler ve o kadar birbirlerine benziyorlar ki onları çözmek erkekleri çözmekten kat kat daha kolay.

Bir erkek kadınları çözdüğü anda elde edemeyeceği kadın yoktur. Bizzat biliyorum. isteyip de elde edemediğim hatun yok, ki bunu 1.75 boyum ve 100 kilomla yapıyorum. Hanginiz 100 kilo bir hatunun peşinden tapacak kadar koşardınız? Eminim ki hiç biriniz. Çünkü biz erkekler mantığımız ile hareket ediyoruz. Hatunlar ise duyguları ile.. Ki bence duygu denilen şey en büyük zaaftır.
iyice düşündüğünüz zaman dişilerin erkeklerden daha alt mahluklar olduğunu zaten herkes fark edebilir. Ama gel gelelim ki çağımızda pek çok erkek hatunların oyuncağı durumunda. Hatunlar ise yersiz bir egoya sahip. işte bunu sağlayan şey pozitif kadın ayrımcılığı.

Ama belirtmem gerek ki Sümenizm her zaman hak olarak kadın erkek eşitliğini savunan bir ideolojidir.
Tam olarak savunduğum akım. 2 gün önce ben de sümenist oldum. Savunduğum akımın bi ismi olması sevindirdi. Yalnız değilmişim dostlar