bugün

(bkz: Siz hala bulmadınız mı)
(bkz: oluyo mu öyle) *
asosyal adamın işidir.
"Turn off your computer. You're actually going to have to turn off your phone and discover all that is human around us. Nothing beats holding the hand of your grandchild as he walks his first steps."

Eric Schmidt
chairman and CEO of Google inc.
sözlükteki bir bayandan mesaj alma ya da o bayana mesaj atma sureti ile başlayan aktivite. kişisel olarak ben de bu aktivitede daha önce buluşmuş ve bir senelik bir birlikteliğe başlamıştım. hatta sözlüğün en güzel kızı muhabbetine girmeyenlerdendim. iyi olduğunu düşünenlerden ama sağlıklı olduğunu düşünmeyenlerdenim. bu aktivite sonucunda mutlu olanlara mutluluklar dileyen, pişman olanlara da bir an önce ayrılmalarını tavsiye edenlerdenim. aktivite sonucunda genel olarak çok büyük bir hata olduğunu düşünenlerdenim.
arayan belasınıda bulur mevlasınıda kervanına katılma çabasıdır. arayışçıllıktır.
nesi ayıptır bir türlü anlaşılamamaktadır. misal bir zirveye gittiniz güzel güzel konuştunuz, daha sonra olay birebir zirvelere döndü.

ne var şimdi bunda, ben bunu anlamıyorum. hani benim sevgilim olduğundan değil ki benim 1 senedir sevgilim yok - ühühü - bunu savunayım.

ayrıca asosyalite ve acizliğin bununla yakından uzaktan alakası yok ki bunu diyenlerinde eminim ki msn listesinde sanal sex yaptığı en az bir kişi vardır.*
bulanları allah mutlu mesud etsin ve bir yastıkta kocatsındır.
sevgilisi olmayanlarada ister sözlükten ister dışardan bulmayı tez elden nasip etsindir.
başlık aramak olsaydı, yapılan tüm eleştiriler hakedilen yöne giderdi. fakat, bulmak farklı. sonuçta burası sanal da olsa bir ortam. burada insanlar fikirlerini paylaşıyor -ne kadar samimiler orası tartışılır- ve bir şekilde birbirini tanıma ortamı oluşuyor *. bu gayet normaldir. bu ilişkilerin kısa sürmesi veya başka amaçlar için kullanılması da sözlüğün değil insanların suçudur.
(bkz: allahtan bela bulmak)
"her limanda bir aşk" mentalitesiyle hareket eden bireylerin eninde sonunda başaracağı, kimilerine göre olay, kimilerine göre başarı.

yani 7 cihanda benimle takılmak isteyen kızlar mevcut iken sözlükte mi olmayacak? hahayt.

ben yüz vermiyorum.
çoğu sözlük yazarının kaka bir durum olarak değerlendirip gizliden yaptığı iştir. bulurlar, ayrılırlar falan da filan. kimi mutludur kimi aradağını bulamamıştır. bunun için insanları eleştirmek bize düşer mi? orasını bilemedim işte.
(bkz: sahibi yoksa benimdir)
(ara: sevgili)
(bkz: anlatılmaz yaşanır)
eziklik-miş!

sözlükte tanışıp sevgili olmak gibi bir mertebeye erişen yazarlar tanıyorum. ben bunlardan biriyim. evet! hiç ezilmeden, utanmadan, göğsümü gere gere söylerim. gelgelelim işin çetrefilli ayrıntılarına girince kendini afrodit ilan edecek kadar dış dünya ile bağı kopmuş zavallıların anlaması zor zanaattir anlarsınız ki. bırakın sevgili bulmayı burada tanışıp evlenme kararı alan insanlar var ya hu.

defalarca vurgulanan bir şey var ki o da; sevgili aramak değil, bulmaktır başlığın mastar halinde sunulmuş eylemi. sözlükte sevgili aramak eziklik-tir diyen bir insana katılmayan adamdan bırakın hayır gelmesini, iki kelam edilecek mesaj arkadaşı bile olmaz zaten, bunda mutabıkız. burası bir fikir paylaşımı, ifrazat dökümü, nefret deşarjı için kurulmuş bir ortamın iki adım üstü bile diyemeyiz. tam da bildiğiniz gibi burası çöpçatanlık sitesi değil, sözlük-tür.

bu söz-lük denen yerde, insanlar gelir içinden gelenleri, içinde olmayanları ama gerçek dünyada göreceği tepkinin şiddetinden çekinmesi hasebiyle söylemeye cesaret edemediklerini yazar ve köşelerine çekilirler. kimisi de sizin ikiyüzlülüklerinizi, sahteciliklerinizi ortaya çıkarmak benim boynumun borcudur der ve elinden geleni sözlük veritabanına sunar, acımaz ki acımasın da! fakat tanıştığın zibilyon insanın arasından birisine, evet birisine arkadaşlığın ötesinde hisler beslemeye başlamak garipsenecek ve ezik-lik olarak aksettirilecek bir durum değildir, olamaz da.

kimi zaman bahse konu karşı cinsin yazılarında kullandığı sanatsal tarzdan, seçtiği kelimelerden, tasvirlemedeki başarılarından, benzetmelerindeki güzellikten etkilenebilirsiniz, şaşırmayın bu normaldir. kişiye beğeninize dair bir mesaj ilettiğinizde kendisi bu durumdan elbette hoşnut kalacaktır. bittabi kendini sözlüğün afroditi ilan etmiş bulunan ancak henüz ''gerçek anlamda'' bir sevgili bulamayan belki de bul-mayan hanım-efendiler ayrıntılı bir tartışmanın konusu olmaya layıktırlar. sen bu sözlükten o sevgiliyi bulsan dahi, o sevgili senin yalnız-ca tokmakçın olmaya niyetli bir bey-efendidir. her ne ise! konuyu bu tür ezik-liklere doğru saptırıp harice dalmanın lüzumu olmadığını sanırım hepimiz biliyoruz. eğer az önce sözünü ettiğimiz kişiler birbirleri ile iletişim kurmaktan memnuniyet duyar hale gelmeye başladı ise hikaye sevgililiğe doğru yelken açmaya müsait şekilde konumlandırılabilir.

madem çok iyi anlaşıyoruz biz buluşsak ya! gibi bir fikri altyapıdan temellenen buluşma isteği binbir işkenceyle teklife ç-evrilir. zevklere göre bir mekan seçilir ve yüz yüze, göz göze, diz dize görüşme vücuda gelmiş bulunur. siz ki sözlükteki sevgilileri birbirine şiirler yazan, methiyeler düzen, artı oy yağdıran mahluklar sanacak kadar çürümüş beyinlere sahipsiniz. bu ikili kimine göre uzun kimine göre kısa, kişi ve şartlara bağlı olmak kaydıyla, zamanla daha iyi anlaşır, daha sık görüşme ihtiyacı his-eder duruma gelirlerse sevgili olmaları an meselesidir demek büyük bir zorluk taşımayan eylemler grubuna dahildir.

bu iki sevgili sözlükte birbirlerine ellerinden geldiğince bir takım denemeler yazarken, beş dakika önce aynı odada ateşli bir öpüşme yaşamış ve hatta sevişmiş bile olabilir. ne o? şaşırdın mı? bu yazar kişilerinin sanal karakter olduğuna, olmadık şekillerde inandırmaya mı başlamıştın kendini yoksa? sözlükte yahut herhangi reel bir ortamda sevgiyi bulan insanlar için temennimiz mutluluk haricinde bir şey olmamalı.

onlar aşk ile meşk ederken sen dildolarınla başbaşa kal ey fani afrodit!

yavuzum backs

yatak odamın kapısı, altın varaklı tablonun karşısı.
yapabilene helal olsun diyeceğim hadise. *
zorunlu tanım: sosyal bir oluşum olan uludağ sözlük ten entry ya da özel mesaj yoluyla sevgili yapmaktır.
facebook yada yonjadan bulunmuş sevgiliden farksızdır, abazan girisimidir.
'hadi ya sözlüğün böyle bir hizmetide mi var?' diyeceğim olaydır. allah mesut bahtiyar etsin. aynı başlıkta kocatsın.
(önceden sevgili olupta sözlüğe katılmışlara lafımız elbette yok)
dünyanın en aptal eylemidir.* *

--spoiler--
http://www.youtube.com/watch?v=AtB-YN03XDg
--spoiler--
(bkz: zor dostum zor)
sadece seninim gibi başlıklar açıp şov yapılır. sevgililer günündede sözlük tadıdnan yenmez.
(bkz: türklere özgü davranışlar)
(bkz: facebooktan sevgili bulmak)
(bkz: sözlükte başlayıp msn de biten aşk)