bugün

sözlüklerin fikirlerin açıkça yatırılıp tartışıldığı bir yer zanneden kültürlü bir yazarın dumura uğramasına sebep olan durum.

--spoiler--
fikirleri olsa oturup tartışırlardı...
--spoiler--
meclise ornek olmasi gereken durumdur.
pkk'nın bölücü ve faşizan bir terör örgütü olmasıyla alakalı bir durumdur efendim.
pkk nın savunulacak neyi var ki savunacaksın? sorusunu sorarlar adama.
kundaktaki bebeği kurşunlayan bi zihniyetin savunulacak ne tarafı olabilir ki?
Aslına bakarsanız herkesin fikrini hür bir şekilde ifade edebileceği demokratik bir ortamın teşekkülü açısından bu yasağın olmaması gerekirdi diye düşünebiliriz. Lakin pkk'yı savunanlar genel olarak bizim kutsallarımıza hakaret ettiği için site yönetimi haliyle bu örgütün propagandasının yapılmasını engelleyecektir. ama bana kalırsa pkk'yı ideolojik olarak savunanların fikirlerine müsade edilmeli derim ben. onun haricinde vatan, bayrak, din gibi kutsallara sövenlere tabiiki müdahale edilmeli...
sözlükler akılda ki fikirleri tartışmak için kurulmuştur, çok afedersiniz götte ki fikirleri değil.
düşünce yasağının her türlüsü gibi iğrenç bir durumdur.
ben savunur muyum pkk yı? hayır. fakat savunmak isteyen gelsin buyursun, öyle ana bacı birbirinize küfür edecek bir durum yok. hem neden savunulması diğer kişileri rahatsız ediyor? iki entry okuyup dağa çıkacağınızdan mı korkuyorsunuz? eğer gerçekten kendi görüşüne hakimsen, iki entry yazar adamın görüşünü çürütürsün, olur biter. ama bir pkk sempatizanı karşısında, en büyük argümanın yavşaksınız bilmem ne çocuğusunuzdan öteye gidemiyorsa, emin olun sizde onlar kadar bu ülkeye zararlı tiplersiniz.
terör örgütü olması ve şiddetten çözüm çıkarabileceğini sanmasından ötürü mantıklıdır.
pkk terörist bir organizasyon olduğundan ve tc. halkını ve devletini silah gücü ile yok etmek maksadıyla kurulduğundan doğru olan yasak kararıdır. pkk değil o savunman gereken kürt halkı ikisi aynı şey değildir.
din elden gidiyorun, ülke elden gidiyor versiyonuna örnektir. oçoçoçoçoççoççoçoççooçççoççoççço deyince pkk bitiyormu$ öyle duyduk.
pkkyı savunmanın vatana ihanetle suçlanmak için yeterli bir sebep sayılması yüzünden olabilir.
(bkz: bölücü terör örgütü savunmak)
(bkz: Sözlüğümüzü beğenmeyenlere sikimizi veriyoruz)
Yasaktır efendim ,Fakat orospu çocukluğu serbesttir.
benim ve benimle aynı millete mensup insanların canı için risk oluşturan bir terörist örgütün savunulmasının yasak olması gayet doğal bir durumdur. yoksa beni öldürmek isteyen ve kardeşlerimi öldürmüş olan bir örgüte destek verdiğini düşündüğüm herkesi öldürüp nefsi müdafa demem de yasal olurdu. ama bence doğru durumdur, bence pkk'yı savunan kişilerin öldürülmesi yasal olmalıdır ve savunmaları için de bu yasak ortadan kalkmalıdır.
sen gidip amerika'da ingiltere'de usame'yi savunabilirmisin yada israil'de hitleri,ama turkiye'de teroristleri oç diye nitelendirince '' kardeşim demokrasi yok bu ülkede''.
hemen hemen bütün eylemlerini insan öldürme temeline dayandıran, öldürürken ise; din, dil, ırk, cinsiyet, çocuk-yaşlı gözetmeyen bir örgütün, legalmiş, haklıymış, yüceymiş gibi savunulmasının önüne geçmektir. burası sözlüktür, mahkeme olsaydı ve savunan sizler de avukat olsaydınız savunurdunuz. evet, hukukta savunma kutsaldır ama burası ne mahkeme ne de başka kurum.