bugün

hayatı tespit yapmışsınız sallıyorsunuz valla...
kokmuyo mu sizinki niye eksilediniz?
ne kadar kibir abidesi, empati yoksunu, aşırı öfkeli insan varsa hepsinin içten içe kendiyle ilgili ciddi problemleri olduğu. özgüvenli insanların dünya şeyinde olmuyor afedersiniz kendini kanıtlama ihtiyacı hissetmiyorlar, birçok şeyi aşmış oluyorlar.
kaka yapınca kokuyor.
Yapılabilecek en iyi şarkılar 90’larda yapılmıştır.
ailesinde babasından dolayı mutlu olamayan şanssız kadınlar eşi tarafından sevilir, şanslı olur.

ailesinden şanslı olanlar eşinden olamaz. olamaz derken olur inşallah olur ama çevremdekilerden gördüğüm diyelim..

böyle sikko bi tespit.
Bazıları şey gibi caretta caretta gibi. az bi ışık görsün yeter ki aklı mantığı bir kenara koyup başlıyor yürümeye.
Siz ne kadar iyi niyetli olursanız olun insanlar hep niyetten faydalanıp size kötülük yapacaklardir.
dünya düz değildir.
Bir tane yapyaşlı bir teyze ve amca var hemen karşımızda ve neredeyse dibimizde olan binada. Bizden bir alt kattalar muhtemelen, ancak mutfağa bakan odanın içi net gözüküyor. Amca hasta teyze ise amcaya bakıyor tespit ettiğim kadarıyla. Arada teyzeyi camın kenarında görürdüm ve fark ettim ki hep aynı saatler bunlar. izlerim. O odanın perdesi yok, içerisi hep dışarıyı ve dışarısı da hep içeriyi görüyor. Teyze o belli saatlerde gelip camın köşesinde dikkatlice ilaçları düzeltiyor ve belli saatlerde yine aynı şekilde yemek getiriyor. Elleri titriyor ve bazen ellerini dinlendirip dışarıyı izliyor. Bir gün denk geldik teyzeyle ben izlerken. Gülümsedi. ilk defa birisinin gülümsemesine bu kadar sevindiğimi hatırlıyorum. O belli saatlerde arada izlerim. insanlar eğer yaşlandıklarında böyle olacaksa tüm dünyanın yaşlanmasını isterim. Herkeste buruk bir tebessüm ve yaşanmışlık. Herkeste bir umut.
yine tekrar getirip o noktaya mı bırakıyorlar peki kızları ?
metro kullanan biri olarak son zamanlarda daha sık gördüğüm bir durum; durakta kapı açılır açılmaz ite kaka yer kapma savaşı içinde olan bazı erkek bireylerin yer kaptıktan sonra kibarmışcasına kadınlara yer vermesi. ulan biraz önce itekledin kadını, neyse cehalet işte ... ne iyi adam kesin ben bununla evlenirim , böyle insanlar kaldı mı yaa diyen var mı! vardır elbet.
o zaman belki de sabah da kısık sesle dinlemen gerek.
geceye bir anlam yüklemene gerek yok.
Düzgünle alaka kuran düzelir. Bozukla alaka kuran bozulur.

Allah en düzgündür.
tesadüfler bir insanı köreltebilir.
‘iyiler her zaman kazanır.’ diyen yalancı bir ibnedir!
Erkekler, kadınlardan daha dedikoducu. Kadının adı çıkmış, erkek dedikoduyu sinsice yapıyor.
hayatı yaşanılır kılan anılardır, anıları değerli kılan özel olmasıdır, hayatını orta yere dökenden uzak durmalıdır.
Bu dünyada imtihan sadece garibana var.
neyin tespiti diye sorduran tespitlerdir. dünyada bir nokta bile değilken, dünyamız da evrende bir nokta değil. yok, dini falan bir şey demeyeceğim zaten o taraklarda bezim yok. demek istediğim bir hiçken neyin tespitini yapıyoruz?
Bazen orospu çocuğu deyip ağzını bozmamak için zalım dersin.
hiç bir zaman sorgulayan, hak talep eden ve talep ettiği haklar kapsamında çabalayan bir millet olmadık, olacağımızı da düşünmüyorum. zira her milletin kendine has bir takım özellikleri var evet. biz millet olarak her zaman savaşçı bir toplum olduk. savaşçı toplum olmanın getirdiği bir çok başarıyı da tarihimizde destanlar yazarak genç nesillere aktardık.

ama ne yazıktır ki hiç sorgulamadık, hiç talep etmedik, okumadık, aydınlık ve entelektüel bir bakış açımız olmadı, kendimizi geliştirmedik. bu yüzyıllardır böyleydi ve maalesef böyle kalacak. tarihimize şöyle bir göz attığımızda bunu görmek o kadar kolay ki.
Fazla değer verirseniz, az değer görürsünüz.
Fazla severseniz, az sevilirsiniz.
Fazla merak ederseniz, az merak edilirsiniz.
Yani fazla olan hiçbir şeyde bir numara yok!
hala geçerli mi bilmiyorum ama eskiden öğretmen çocuklarının hepsinin de yazlığı olurdu.
Ulan hiç sekmezdi o zamanlar.
yandex navigasyonu ne zaman açsam. dümdüz yol dururken dağ bayırdan gidiyorum.