bugün

Çıktığım her merdiveni sayıyorum. Bizim evdekiler 37 ablamlarinki 43 dayiminkiler 19 gecen gittigimiz burger kinginkiler 14 liste uzar gider böyle.
entrylerin sonuna nokta koymamak. takinti degil ama nedense olmuyor yapamiyorum
araba sürerken, dünyada tek kaldığımı bilsem yine de heryerde sinyal veririm. sitenin otoparkında bile. ayrınca pedallara dokunarak ritim yaparım.

3 kişi beraber yürürken bu esnada mutlak suretle ortada olmalıyım.

ilgi alanımda olan bayan kişisinin tırnaklarına acayip takarım. hatta hastalık gibi bu, eğer kötü ve bakımsızlarsa ilgilenmeyi keserim.

çatalın tabağa sürtüldüğünde çıkan ses yüzünden bir arkadaşımın burnunu kırdım.

kick boksa tekme savunmasında istemsizce sürekli dirseğimi fazla açıyorum. 2 kişinin kavalı kırılması sonucu lisansım yandı.

motorsiklet sürerken gazı 2 parmağımla açıyorum.

silahla atış yaptığımda nişan alırken mutlaka kafamı omzuma yaslıyorum.

toplu taşımaya bindiğimde, ortaya doğru yürürken kafama tutunmalık şeylerden değince 20 cm eğiliyorum korkudan.

tek başıma yürürken çok hızlı yürürüm. anlamsızca hemde. ve sürekli kaşlarım çatıktır, bedavadan çok dayak yemiştim küçükken.

counter strike global offensive oynarken, oyuna girdiğimde hep selamün aleyküm derim.

metroda metroyu sarı çizgiyi geçmeden hayatta bekleyemem.

vücudum bok tutsa, pislikten yürüyemesem bile, ayakkabılarım çok temiz olmalıdır. 2 saat bakım yaptığımı bilirim.

sağ koluma bileklik takamam.

giydiğim kısa kollu tişörtün kollarını mutlaka bi kere yukar katlarım.

denizden ve havuzdan haz etmem. istanbuldan izmire aquaya çağıran sevgilimin yanına gittiğimde havuza girmemiştim.

güneşlenmeyi de sevmem, sırf dışardan dolaşırken amele yanığı olduğum için mecburen güneşlenirim.

yeni beğendiğim müziği en Az 20 kere art arda dinlerim.

arabaların farları mercekli mi yoksa düz mü diye bakarım.
Çatalın tencerenin tabanına sürtünce gelen o ses ne zaman duysam yapan farketmeksizin bi anlık kafasını mermerde kırmak geliyo.
Gideceğim yerlere sağ ayakla girmek. Sol ayakla girmemek için adımlarımı küçültüyorum.
aşık olmak. olmadan duramıyorum efendim.
Uzun uzun yazmıştım.
Eskiden olan tebeşirli tahtanın elde bıraktığı o beyaz şeffaf dokuyu silmeden duramazdım. içim gıcıklanırdı.

Iki sene önce üniversite sınavına hazırlanırken internetten konu anlatımı izliyodum. Organik kimya ama videodaki adam tahtaya yazdı yazdı elini silmedi bi yandanda o elindeki beyaz tozumsu şeyi de iki parmağıyla silmeye uğraştı.

Ekrana koca bi ıslak mendil fırlatıp kapattım.
bilgiye takıntım var.

bilgimden alıntı yapmayı da çok seviyorum. gereksiz bilgi diyorlar ama olsun.

bilgi araç değil amaç olarak görüyorum.

ne işime yarayacak bu diye bakmıyorum.

öyle oluncada insanlarla anlam dünyalarımız çok örtüşmüyor.

kısaca bilgiyi bile çıkarı varsa beynine sokuyor insan oğlu.
sağ ayak baş parmağına ara sıra göz ucuyla bakmak..
diş macununu ortadan sıkmayı seviyorum. diğer aile üyelerim bu huyum yüzünden beni dışladı. macunu ortadan sıkmadan hayattan zevk alamıyorum, dişlerimi mutsuz fırçalıyorum.
(bkz: yaran yanlış okumalar)

(bkz: sözlük yazarlarının tankları)

ülkecek piskolojimiz bozuldu yeminle.
Sosyal medyada tam sinirda kalmis begeni sayilarini yuvarlamak.

Ornegin 19 ise 20 yaparim, 24 ise 25. Kim ve ya ne oldugu onemsiz yapiyorum bunu.
Kola şu bu gibi şeyleri silmeden buzdolabına koymama...manyağım amk
uzun tırnak takıntısı.
tırnaklarım hep kısadır ve nazımın geçtiği herkese tırnağını kestiririm.
Şort ve askılıyla falan sofraya oturamıyorum ben. illa ceket falan giymem lazım.
imla kurallarına dikkat etmeyenlere takıntım vardır.

o türkçe düzgün kullanılacak arkadaş.
yaz kış farketmez, gece üstümde pike olacak aga.
imla kuralları.
Yavşak tiplere Takıntılıyım. Ayar Oluyorum...
Duvar saati. Hicbir seyden duvar saatinden ettigim kadar nefret etmiyorum. Ding dong ding dong sabaha kadar uyuyamamistim bir keresinde.
imla kuralları, ıslak el, ıslak ayak ve terlik, ayağa yapışan toz, terliksiz gezmem bu yüzden, göz temizliği, her kararimi yazma takintim...
(bkz: yara kabuğunu soymak)
Sallanan ayak görünce kırıp eline veresim geliyor o derece ayar oluyorum.
tahtaya yazı yazarken bitmek üzere olan kalemi son damlasına kadar kullanma isteğiyle çıkarılan o iğrenç sesi duyunca ve sesli bir şekilde sakız çiğneyenleri duyunca kulaklarımı kapatıyorum.