bugün

entry'ler (148)

hayatını tek görselle özetle

tam olarak

görsel

Edit: hayat v ben. Sağdaki ben.

mustafa kemal i sevmiyorum

O seni sevdiği için şu anda mustafa kemal i sevmiyorum diyebiliyorsun. Bunu unutma.

padişahların mümine yerine gavur avrat tercihi

Müslüman olmayan da insandır arkadaşım. Gavur ne yahu 1500 lerde mi yaşıyosunuz siz.

Artık şu ayrımcılığı bi tarafa bırakıp dini, dili, ırkı, milliyeti, rengi ne olursa olsun herkesin insan olduğu gerçeğini bi kafanıza yerleştirin.

sözlük yazarlarının en sevdiği spor branşları

Voleybol.

Türkiye' de erkek voleybol branşının yeterince gelişememesinin sebebini de -voleybol kız oyunu yeaa- gevşekliği olarak değerlendiriyorum.

Hele hele kolay bir spor olarak görülmesi inanılmaz komik.

He bir de kolay diyenlerin oyun alanına gelince eciş bücüş şeklini almaları daha da komik.

Velhasıl, sporun cinsiyeti yoktur. Önce bunu bi kavramak gerek.

x ülkenin bilimadamları şunu buldu haberleri

X e türkiye değerini verebilmeyi istediğim denklem.

Ama olmuyor, x yerine türkiye yazınca sonuç imam eriği.

arrival

çekilen onlarca -uzaylı- konulu film arasında açık ara en kalitelisi diyebilirim. uzaylıların dünyaya gelmesi denince akılda oluşan
-dünyayı istila- fikirlerini yerle bir eden, klasikleşmiş senaryolardan çok daha farklı, hatta ve hatta bilinç altında müthiş izler bırakabileceğini düşündüğüm müthiş film.

filmi anlayamadığı için beğenmediğini söyleyen, recep ivedik izlemeye devam etsin.

din felsefesi saçmalığı

Şimdi uzun uzun anlatacağım da, yemin ederim bu kadar cahili bir arada görünce anlatası da gelmiyor insanın.

öncelikle din felsefesinin saçma olduğunu düşünen at gözlüklü at kafalı arkadaşım, o inandığın kutsal kitabı iyice anlayarak okumanı tavsiye ediyorum.

din felsefesinin saçma olduğunu düşünen at gözlüklü at kafalı arkadaşın inandığı kitabı okumadan etmeden cahil cahil konuşan at kafalı diğer arkadaşım, milletin inancına laf atmadan önce o inanç hakkında gerekli donanıma sahip olman gerektiğini hatırlatır, geri kalan yaşamında esenlik dilerim.

Ulan ilber ortaylı bile -hiç bilmediği değil, tam olarak bilmediği- bir konu hakkında yorum yapmaktan kaçınırken size bu atıp tutma cesaretini veren şeyi de merak etmiyor değilim.

skam

izleyince Türkiye'de yaşadığımız şeyin hayat olmadığını anladığım dizidir.

harbiden sürünüyoruz burda.

tembelliği ve üşengeçliği nasıl yenebiliriz

eğer gerçekten tembel ve üşengeçsen, insan bana yenemezsin.

eğer bir kadın ağlıyorsa

arkasında başarılı bir erkek vardır.

edit: öküzlükte başarılı.

bir erkeğin önce karakterine aşık olmak

Başında yakışıklı kelimesinin olması gereken başlık. Zira yakışıklı olmayan bir erkeğin karakterini öğrenmeye zaman harcamadığınızı biliyoruz sevgili kızlar.

frederick winslow taylor

Şu anda depresyondaysak bu adam yüzünden, şu anda gelecek kaygısı taşıyorsak bu adam yüzünden, şu anda savaş varsa, bu adam yüzünden, şu anda insanlar açsa bu adam yüzünden, şu anda işinizden sıkılıyorsanız o da bu adam yüzünden. Çünkü bu adam tam bir it.

Özellikle Ford gibi bir kapitalistle birleştiklerinde, insanların analarından emdikleri sütü burunlarından getirmişlerdir.

Gece gece sinirlendim yine.

(bkz: Taylorizm)

sabite tur gülerman

türkiye müzik tarihinin keman sesli kadını. o nostaljik parçaları bir de sabite hanımın sesinden dinlediğinizde, daha önce defahatle dinlemiş de olsanız, ben bu şarkıyı hiç dinlememişim dersiniz.

1989 yılında, sesiyle birlikte göçüp gitmiş bu dünyadan. saygıyla, rahmetle.

papaz erigi

yakında imam eriğine çevrilecek olan yazar.

hoşgelmiş.

müzelerin aslında gereksiz olması

Çomar beyanı.

güne bir adaletsizlik bırak

05:30 da uyandım.

kültürlü gözükmek için yapılan mallıklar

Starbucks'ta das kapital okumak.

(bkz: das kapital)

gündüz yüzlü kız

Geceyi uyuttuğu varsayılmıştır.

izmir atatürk lisesi cumhuriyet balosu

işte özlediğimiz gençlik, işte istediğimiz gençlik.

Muhteşemler.

bulaşık makinesi

Öğrenci evinde, adeta tanrının eli gibidir.

Müthiş icat.