bugün

sözlük yazarlarının takıntıları

araba sürerken, dünyada tek kaldığımı bilsem yine de heryerde sinyal veririm. sitenin otoparkında bile. ayrınca pedallara dokunarak ritim yaparım.

3 kişi beraber yürürken bu esnada mutlak suretle ortada olmalıyım.

ilgi alanımda olan bayan kişisinin tırnaklarına acayip takarım. hatta hastalık gibi bu, eğer kötü ve bakımsızlarsa ilgilenmeyi keserim.

çatalın tabağa sürtüldüğünde çıkan ses yüzünden bir arkadaşımın burnunu kırdım.

kick boksa tekme savunmasında istemsizce sürekli dirseğimi fazla açıyorum. 2 kişinin kavalı kırılması sonucu lisansım yandı.

motorsiklet sürerken gazı 2 parmağımla açıyorum.

silahla atış yaptığımda nişan alırken mutlaka kafamı omzuma yaslıyorum.

toplu taşımaya bindiğimde, ortaya doğru yürürken kafama tutunmalık şeylerden değince 20 cm eğiliyorum korkudan.

tek başıma yürürken çok hızlı yürürüm. anlamsızca hemde. ve sürekli kaşlarım çatıktır, bedavadan çok dayak yemiştim küçükken.

counter strike global offensive oynarken, oyuna girdiğimde hep selamün aleyküm derim.

metroda metroyu sarı çizgiyi geçmeden hayatta bekleyemem.

vücudum bok tutsa, pislikten yürüyemesem bile, ayakkabılarım çok temiz olmalıdır. 2 saat bakım yaptığımı bilirim.

sağ koluma bileklik takamam.

giydiğim kısa kollu tişörtün kollarını mutlaka bi kere yukar katlarım.

denizden ve havuzdan haz etmem. istanbuldan izmire aquaya çağıran sevgilimin yanına gittiğimde havuza girmemiştim.

güneşlenmeyi de sevmem, sırf dışardan dolaşırken amele yanığı olduğum için mecburen güneşlenirim.

yeni beğendiğim müziği en Az 20 kere art arda dinlerim.

arabaların farları mercekli mi yoksa düz mü diye bakarım.