Görseldeki yerdir.
görsel
(bkz: tahiti)
Olmak istediğim yer değil karşı cins olmak istiyorum güzel bir tane sadece başka dilek yok.

Ama neredee ya.

Zor durumdayım o yüzden...
Muğla Fethiye Katrancı koyu, şuan elimde iki bira, sakin bir playlist ile gece boyu kafa dinleyip, sabaha güneşi karşılamak isterdim.
(bkz: singapur)
amerika birleşik devletleri. burayı göremezsem içimde hep bir hüzün olacak.
Şuan bir hamburgerci yada köftecide olmak isterdim. Önümde çıtır patates tabağı.. acıktım sanırım.
Ben binlerce yıldır kültürlerin, uygarlık ve devletlerin mücadele ettiği şehirlerde olmak istiyorum;
Kudüs gibi,
Şam gibi,
Kıbrıs (salamis) gibi,
Beyrut (sidon) gibi..

Sanırım Kozan'ı da sevme sebeplerimden biri bu.
Birincisi hayatın, medeniyetin ve bereketin sembolü, Roma imparatorluğu ile de özdeşleşmiş, yeryüzünün belki cennete en yakın iklimi Akdeniz'de yer alıyor oluşu; ikincisi Çukurova gibi Tarsus, adana, Antakya gibi tarihi şehirlerin içerisinde bölgenin en büyük antik kentine (anavarza) , en ihtişamlı kalelerine (Kozan, anavarza, karasis, andıl ve üç tane daha), asurlardan roma'ya selevkoslara dek uzanan bir tarihe sahip oluşuyla birlikte, tarihi Kilikya bölgesinin kalbi oluşu gibi sebeplerle seviyorum.

Bu yüzden Antakya, iskenderun, Tarsus, Kozan, adana, Gaziantep, Şanlıurfa gibi tarihi binlerce yıl eskiye dayanan şehirler hep daha güzel gelir.

Napim ilk yerleşimi 19. Yüzyılda kurulmuş osmaniye'yi, Osmanlı'da kurulmuş Ceyhan'ı.
inşaası 1999'da tamamlanmış sitelerden farkları yok benim için en fazla 300-500 senelik şehirlerin.

300 senelik gelişmiş bir şehri gezmekten ise 2000 senelik bir antik kenti gezmeyi tercih ederim.
Sanırım neresi olursa olsun kendimi bir yerlere aitmiş gibi hissetmeyeceğim ancak gözlerimi kapadığım zaman bir deniz kenarinda olduğumu düşünüyorum, hava hafif hafif esiyor, kulağımda dalga sesleri...