bugün

arada susmayı bilmek, büyük sözü dinlemek lazım. *
bugün yenen hurmalar yarın insanın dötünü tırmalayabilir zira.
kabuğuyla yememek lazım tabi.
çekip gideyim şimdi kendimi daha fazla sevdirmeden...
biraz önce gerçekten sandalyeden düştüm. akşam yemeğe koca totolu bi teyze gelmişti, onun sandalyesine oturunca kafa üstü çakıldım. acaba ekşici piç oldum mu?
ruhu aşinalığımın biricik sebebiyken ben daha ne olduğunu anlamadan kokusu nefese eş, kalbi huzura parmak uçlarımda karar kılmış, evim olmuş tek adam; böyle özlemek, sevdirebileceğin en ağır şeymiş anlaşılan.
güzel hayaller var avuçlarımda, gel de paylaşalım.
edit: * *
22 yaşında olmama rağmen bugün ailede kız kardeşimin benden daha çok sevildiğini ve savunulduğunu öğrendim. hiçbir şeyi sallamayan biri olmama rağmen üzüldüm amına koyim.
kızları umursamamayı seviyorum. fakat onların umursamamasını umursayamıyorum. umursamazlıklar silsilesindeyim sözlük.
an itibariyle aşık oldum.
balayı yerine yarın elazığ'a projeye gidiyorum nasılım. evde oturmaya niyetli olsam şansıma darfur'a sürgün edilmek filan çıkacak demek ki, eh buna da şükür o zaman.
ben öyp'yi istemiyorum sözlük ya! anam da babam da tutturmuş öyp öyp diye. 6 yıl bir yerde- o da doktora programı varsa- 6 yıl başka bir yerde. sıkıldım da üniversiteden gitmek istedim, daha da üniversite de öğretmenlik yapmak istemedim, ne olacak? zannnk, o kadar borcun altına imza atıyorsun, ayrılırsan tazminat var. beni attıkları şeye bak. söyleyemiyorum da istemediğimi onlara. nevrim döndü, bi' garip oldum sözlük.
bok gibi yaşamaya başladım. sabah uyuyup akşam uyanıyorum. normal olarak kendimi bok gibi hissediyorum. uyandığım zaman gün bitiyor. dışarı çıkmak da gelmiyor içimden. telefona da bakmıyorum. arayan soranları da sallamıyorum. iyice asosyal bir öküze döndüm. bilgisayar başında oyun oynamaktan basur olcam ondan korkuyorum. biri beni bu saçma yaşam tarzından kurtarsın.
hep şurda enteresan bir itiraf çıkacak diye bekliyorum hep sevgili günlük replikleri çıkıyor.
en çok benim itiraflarımı okuyacaksınız, en çok bana şuku vereceksiniz saksı değilim ben.

çok gülüyorum ya ciddi ciddi itiraf edenlere, bazıları da az piyasa yapıyor hani *
http://www.youtube.com/watch?v=CyNqTTPbNso&feature=relmfu

şunu izliyorum gecenin dördünde. geri zekalı mıyım neyim ? youtube un ağına nasıl düştüğümü bile unuttum. o kadar zaman geçti yani.
songül karlı sütyensiz çıksa yan tarafta da bitse şu işkence. üçüncü parçaya gelmişim tanesi on beş dakika bunun. yetti artık çektirdiğin youtube.
saçlarım düz değil, kıvırcık da değil; ee n'olcak şimdi?
isin yoksa yaz sicaginda arkadaslarim herkes denize girerken ders calis bu da boyle bi disa vurumdur sozluk..
birşeyler söylemek lazım. yeni birşeyler. ama nerden başlayacağını biliemez ya insan...

kendimi jack bauer gibi hissediyorum. dünyayı kaç kere kurtabilirim ki...

ya da kurtarmasam ne olacak amk. dünyanın hakkında bi bok bldiğim yok...
Bugün de itiraf edicek kayda değer bir şeyim yok.. ilginç, kendi adıma..
çok paspal oldum. Günlerdir dışarı bakkala bile çıkmıyorum. Yürümeyi unuttum lan. Aynı şekilde konuşmayıda. Biraz açılmalıyım ne bilem.
aklımda sen yanımda başka biri.
bugünlerde çok asitli şeyler tüketmeye başladım. Geçen 1.5 litre gazozu 2 saatte bitirdim. Midemin rahatlaması için maden suyu içiyorum ama ondada asit var. Asiti fazla kullandığımdan beri midemi sanki çok tuzlu gibi hissediyorum susatıyor insanı çok kötü bişey. Işin bir kötü tarafı daha yarın ramazan oruçlu şekilde napacam Artık Allah yardım eder.
taaa içimde gizlenmiş, saklanmış uyanmayı bekleyen bir amele varmış meğersem.

evin tadilatı için bu işlerin ustası bir adamla anlaştım. yapılmasını istediğim işleri söyledim, o da bana yapılabilecek ve imkansız olan işleri anlattı. sonrasında da alınacak malzemelere ve adama vereceğim işçilik ücretine karar verdik. bütün pazarlık yaptıktan sonrada ne zaman işe başlayacağımıza karar verdik.

o günün gelip çatmasına rağmen, işi yapacak usta gelmediği gibi telefonlarıma da çıkmaz oldu. sonrada her konuda anlaştığım şerefsiz işi yapmayacağını başkasını bulmam gerektiğini başkası aracılığı ile bana iletti.

sonrasında ise, buna kızıp hırslanan ben, ustaya verilen işlerin büyük bir kısmını kendi başıma yaptım. salonun odaya bakan duvarını yıkıp salonumu genişlettim. mutfağın balkona bakan duvarını da yıkıp mutfağımı da genişlettim. balkonunun zemini mutfak zemininden yüksekteydi onu da alçalttım, gerekli yerlere elektrik tesisatı çektim, odanın birisinin parkesini yeniden döşedim, bütün bu inşaat içinden çıkan molozlarıda sırtlayıp götürüp attım. tam çuval.

bunları niye yazdım... ek iş lazım hacu, para lazım... inşaat, yıkım, elektrik, su, parke işleri itina ile yapılır. cumartesi-pazar gündeliğe gidilir, çocuk bakılır.
kaçan kovalanırmış arkadaş ben bunu anladım. kaç zamandır peşinden koştuğum bir kız vardı. güzel zaman geçiriyorduk ama bişiler hissettiğini belli etmiyordu. gecen akşam arkadaşlarla oturuyoruz bu kızında arkadaşları var bir tanesi gerçekten çok güzel. o kıza sürekli iltifatta falan bulundum benim kız kafayı yedi. sürekli pis pis bakmalar, kalkar mısın biraz konuşmamız lazım demeler, neden o kıza iltifatta bulunuyorsun demeler. kaçan kovalanır.
hayattan çok beklentim yok ama uzun zamandır istediğim, benim için büyük, insanlık için küçük birşey var.
tavşan istiyorum. *
bunun gibi:
görsel

çok seviyorum tavşanları ya, bu kadar sevdiğim başka bir şey yok sanırım. bilgisayarınla tavşanı takas edelim deseler veririm, o kadar seviyorum. *
ama bu gidişle hiç tavşanım olmucak galiba.
olmaz olmaz deme, sözlük. oldu mu oluyor. iki adım yol ile bir muhabbet gelecek günleri hep kurtarabiliyor. alın terini siliyorken kendine sonsuz güvenlisin ve tam bu entry girilirken parmağına bir uğur böceği konabiliyor. şıp şıp damlayan terimden rahatsız olmuş olacak ki kendi kendine uçup gidiveriyor.

hayatta işler bazen ardarda çok yolunda. o kadar ki ben olmuşum uğur böceği.
hiç bilmediğim yerlere gidip, geride bıraktıklarıma asla üzülmemekti tek hayalim.

artık değil, bir kişiyi tutup kulağından sürüklemek istiyorum peşimden.
şu an da son nefesim ol içime es yazan bir kezbanın sevdiği kimse artık siksin şunu la demek istiyorum ama diyemiyorum çünkü doğru örnek olmak istiyorum.