bugün

entry'ler (250)

kadir yasin eryiğit

\" her şey o kadar doğrusal değil dünyada. \"

1 haziran 2013 bursa gezi parkı eylemi

gece 3.30 sularında görükle'de, üçoluk caddesi'ni baştan başa dolduracak kadar insanla başlamış eylem.
görükleden kyk'ya kadar yüründü. izmir yolununun başka bir grup tarafından kapatıldığını duyduk. grup izmir yolu'ndakilere katılmak için devam etti. yarın kültürpark'ta da ses çıkaracağız.

mutlu moskova

Günay Çetao Kızılırmak çevirisiyle Eylül 2012'de Metis Yayınevi'ninden çıkmış roman.

--spoiler--

Andrey Platonov'un 1930'larda yazdığı Mutlu Moskova, Rusya'da ancak 1991'de, eski rejim yıkıldıktan sonra yayımlanabildi.

--spoiler--

--spoiler--

Son dersten önce tüm çocuklara ömürlerinde ilk kez birer beyaz somun ve köfteyle patates verilmiş, köftenin neden yapıldığı anlatılmıştı: ineklerden. Aynı zamanda da hepsine ertesi güne kadar birer kompozisyon yazmaları söylenmişti: inek görmüşler inek üzerine, diğerleri gelecek yaşamları üzerine. Akşamleyin Moskova Çestnova somun ve kıvamlı köfteyle karnını doyurup diğer arkadaşları uyur, küçük elektrik ışığı hafifçe yanarken ortak masanın başına geçip kompozisyonunu yazmıştı. "Anasız babasız kızın gelecek yaşamıyla ilgili öyküsü: Şimdi bize akıl veriyorlar, akıl ise kafadadır, dışında bir şey yoktur. insan doğru ve çalışkan olmalı, ben gelecek yaşamı yaşamak istiyorum, bisküvi olsun, reçel, şeker olsun ve her zaman kırlarda, ağaçların altında gezilebilsin. Yoksa ben yaşamam, öyle olmazsa canım çekmez. Canım basbayağı mutlu yaşamak istiyor. Eklenecek bir şey yok."

--spoiler--

sözlük yazarlarının itirafları

dün metroda 3 yıl kadar yolculuk ettiğimi ve bugün henüz yeni kalktığımı bile bile utanmadan 3 satten fazladır online olduğumu söylüyorsun ya sözlük, allah seni bildiği gibi yapsın. kimlerle iş birliği içindesin bilemiyorum, ruh ve sinir sağlığımla oynama, sözlük.

süper mario daki içine girilebilen borular

yeniden büyük bir dünya sanılabiliyor. bu sebeple elbette bazen hayal kırıklığı yaratıyor.

ortasekerlikahve

"yepisyeni " bir dokuzuncu nesil yazar.

tanısanız siz de çok seversiniz.

(bkz: hoşgelmiştir)

radyo uludağ

can atilla çalıyor; sözlüğüm radyosu.

buyrun;

http://www.radyouludag.com

(bkz: on numara aranıyor)

radyo uludağ

yanan dizüstülerden yürek ferahlatacak radyo.

şu saniye nostaljinin sesi.

sevmek zamanı

--spoiler--

- bu insan kızı ara, halil. sonra çok acı çekersin.

--spoiler--

ben bu yazıyı sana yazdım

bana deme, benimle ilgilenmiyorsun, konuşmuyoruz deme bana. konuşmamaya da ihtiyacım olabilir. gitme diyorum suratına suratına, bekleyenin var canım ciğerim. sen orada kitabını oku ben burada durayım müziğimi dinleyeyim. böyle de ben çok iyiyim. özlüyorum yeminle. vıcık vıcık da değil, yanımda olduğunu bilmeyi özlüyorum. bir sevgilim de sensen benim, bana bunlarla gelme.

sözlük yazarlarının itirafları

ikimiz birden sevinebiliriz, diyorum. yok, diyor. en çok birimiz, en fazla diğerimizi teselli edecek kadar iyi olabilir, diyor. olmadı bir yerden bir telaş, bir aksiyon bulurum ben, sözüme güven, diyor. ben dedim mi olur o, diyor. "başka şeyler ummayasın sakın?" diyor. mealen, yani.

besgunkanayipolmeyenimiz de benim halbuki.

alex de souza

3-5 yıl sonra rıdvan dilmen ile bir rakı masasında samimi sohbeti hayal edilebilen futbolcudur. hafif göbek yapmış olursa da görülmez o vakit. öyle de candır.

eskiden özlenen şeyler

artık özlenmeyen bir takım şeyler. özlenen eski şeylere nazaran daha bir hayata dair iç burkan şeyler.

12 ağustos 2012 galatasaray fenerbahçe maçı

görüklede yaklaşık 2 saat önce başlamış maçtır.

çıkıp "pardon, biz de bir tarafız bu maçta fakat okulumuz sınavımız falan var, sessiz bağırmanız mümkün mü acaba?" diye sorasım var. "gidin kendi evinizin önünde oynayın, arkadaşım!" diyecek yüreğimiz de hiç olmadığı için evimizden söylenmekteyiz, aralarına dalamıyoruz.

uyuyamama nedenleri

yıllar sonra hala öğrenci olmak olabilir. sıçtın mavisi çekiciliğini kaybetmiş, toplu ders çalışmalar artık eğlenceli gelmemektedir. dank etmiştir.

- sen bana söylemiştin.

inanmak için görmeyi beklemek

saçmalıktır.

delil aramak inancın zerresine kadar terstir. materyalle, gözlükle, kulakla, mikroskopla inanılmaz, bilinir. her cins inanç için tek inanca ihtiyaç var.

entry ve nick uyumu

yazarından özür dileyerek;

fakat kendimi de tutamadım

(#16522053)

bazı insanlar

girizgah.

misalen;

-bazı insanlar çok ibne. bazıları göt, kimi gerçekten aptal ve de enayi iken bir tek ben doğruyum.

radyo uludağ

yayın yapar radyodur.
an itibariyle yayın yapar radyodur.
tüm sıkıcılığıyla an itibariyle yayın yapar radyodur.
utanmadan tüm sıkıcılığıyla an itibariyle yayın yapar radyodur.

on numara aranıyor sizlerle.

radyo uludağ

on numara aranıyor ile kanlı canlı kaldığı yerden devam eder radyodur. püfür püfür, oh!