bugün

http://www.uludagsozluk.com/soyku/soyku2012.pdf

"herkese merhaba,

söykü dergisi bildiğiniz gibi 2012 yılının başlarında (06 şubat 2012) uludağ sözlük üzerinde doğmuş, sonrasında diğer sözlüklerden de öykü kabul etmiş, lakin halen çoğunluğunu uludağ yazarlarının oluşturduğu tematik bir öykü dergisi.

geride bıraktığımız doğum yılında söykü 15 sayıda, 72 farklı yazardan toplam 205 öykü yayınladı. gönül isterdi ki tüm bu öyküleri bir araya getirelim, lakin antoloji adı üstünde bir derleme, bir güldeste tanımladığından, dergiye katkıda bulunmuş her yazardan bir öykü seçerek oluşturmayı uygun bulduk aşağıda link'ini bulabileceğiniz bu kitabı.

okuduğunuzda farkedeceğiniz gibi pek çok farklı tarzda, farklı bakış açısında, farklı içerikte öykü toplanmış söykü çatısı altında, belki de ona güzelliğini kazandıran bu çeşitliliği. ilk sayımızda da belirttiğimiz gibi, söykü yazarlarının tek ortak noktası tüm sözlük yazarlarında olduğu gibi büyük harf kullanmamak.

anlattıklarımızı 140 karaktere sığdırmamız konusunda telkin edildiğimiz bu dönemde, dertlerini, tasalarını, hayallerini uzun uzun anlatan, paylaşan kişilerin olduğunu görmek umut verici.

tabi onları okuyanları görmek daha da fazla.

hepinize iyi okumalar."

dergide yazısı bulunan tüm yazarlara emekleri için tek tek teşekkür ediyorum: 571 1071 1453 1881 1905 1923, akliiselim, akiltutulmasi, allahsiz kitapsiz cahil kadin, alpi, avea11, bandini, bunlari kurgulayan biri mi var, bwahahaha,cezax, dede korkutma sal çocukları, dendromys, efemera, efervesantadem, eksipozitif, entry ne be, esesdopiyespiyes, euzerque, f628, feza pilotu, forrest, funkymonarch, gece uykusu, gicir bey, hanna, imkansizligin kekremsi tadi, inanna salome, ischam, kadrolu cikarci, kaideyi taciz eden istisna, kekeme, kentuckyfriedchicken, kilciklitazefasulye, lessien, liberalisticcommunist, little finger, loversgrief, ma bella, mbaran, moderndaycowboy, mo ni fe, mogosog, nickingham, one more for the road, oyledegildeboyle, phoenixs ashes, pinkwaterdrop, piyonla evlenen vezir, pythagoreanist, qapeach, rotundjere, ruya avcisi, s time, saaat, saipsiz, sallapati, seyyar motto, sinasizafer, sirkecidentrengider, siyahgiyenadam, stopthemachine, tanzamanitanyeri, turkuaz, uygunsuz biri, van golu cannavaro, xcapegoat, yirmi besinci kisim, yuksekdozalkol,

iyi ki varsınız!

ayrıca gösterdiğiniz destek, geri bildirim ve zamanınız için siz okurlarımıza da teşekkürler.

umarım bu antoloji 2012'den güzel bir hatıra olarak sabit diskinizin köşesinde bir yer tutar.

tüm öyküler için uludağ sözlük üzerinden söykü başlıklarını aratabilir ya da http://www.soykudergi.com 'u ziyaret edebilirsiniz.

2013'de daha da fazla görüşmek umuduyla...

not1: başından beri verdiği destek için zall'a teşekkür ediyoruz.
not2: bu antoloji söykü ekibi için de bir sürpriz idi, bu nedenle birden fazla öyküsü olan yazarların öykülerinden kendimce en iyi bulduklarımı seçmeye çalıştım, eğer "hocu bu yazarın daha iyi bir öyküsü vardı" şeklinde bir itirazınız varsa, benim hatamdır, affola.
not3: öykülerinin başka platformlarda yer almasını istemediklerini önceden belirten iki adet yazarımız antolojide bu nedenle yer almadılar, bu yüzden listede yoklar, kendilerine de emekleri için ayrıca teşekkür ediyorum.
not4: 2013 antolojisi için başlangıç soba sayısı olacaktır; (bkz: söykü dergisi sayı 15 soba)
not5: facebook üzerinden takip etmek isteyenler için;
söykü sayfası: http://www.facebook.com/Uludagsoyku
söykü grubu: http://www.facebook.com/groups/235844273203561/
hayırlı olsun.
başından beri kendinden büyük ödünler vererek son 1 senesini bu uğraşa veren arkadaşlarımı tebrik ederim öncelikle.

eve gittiğim gibi antolojiyi inceleyeceğim ve kendimin yazmış olduğu 3 öyküden acep hangisinin seçildiğini merakla izleyeceğim...
zall ve experimental'den çok ince bir jest olmuş biz öykü dostlarına.

- en yakın zamanda bastırıp ciltletilerek, kütüphanemin baş köşesine yerleştirilmeye aday bir çalışma olmuş.

experimental'e bir teşekkür de öykü seçimlerinden, ben seçsem farklı mı olurdu? emin olun ki hayır!
çok iyi çalışma... umarım başarılı olur.
çorbada tuz minvalinde bir katkımızın olduğu projenin böylesi taçlandırıldığı bir çalışmada yer almak güzel bir histi, sağolsunlar. 2013'tekine de giriş yapmak için var güçle çalışmak lazım o halde!
bu fikri ortaya atanlara, ortaya atılmış fikri geliştirip oluşturanlara, oluşturanların yanında yer alıp klavyesine yazmak için dokunanlara, yazılmış yüzlerce öyküyü okuyarak ince eleyip sık dokuyanlara, yayınlayanlara, yayınlananları okuyanlara, okuyup yorum yapanlara, bu bile yetmez deyip sosyal medyada söykünün tanıtmayı amaç edinenlere, birbirini yüreklendiren, desteklerini esirgemeyen tüm yazarlara, köstek değil destek olanlara, yani kısacası emeği geçenlere ne kadar teşekkür etsek azdır. söykü dergisi 2012 antolojisi tek kelimeyle muhteşem bir armağan oldu. bu da böyle bilinsin.
uludağ sözlük yazarlarının söykü dergisinden ile birlikte yaptığı en güzel iştir. emeği geçen herkese teşekkürler. bu antolojide yer almak inanılmaz bir mutluluk benim için. 2013 yılında umarım söykü için daha fazla emek harcayabilirim.
söykü'nün ve ekibinin ne müthiş bir özveri ve azimle çalıştığını gösteren derleme. söykü'nün ucundan kıyısından parçası olmuş bir kalem olarak, gurur duyuyorum her bir kelimesiyle.

keşke pdf hali kağıt kokusunda can bulsa da herkes söykü'nün tadına baksa.

Zira söykü'de kelimeleri yer almış herkes okunası, herkes fark edilesi.

elleriniz dert görmesin söykü ahalisi.

(bkz: sayfa 128)