1. 1.
  arpejleri penayı telleri yalatır gibi calmak.

  (bkz: malmsteen)
  2 ... hendrix
 2. 2.
  tarzı ne olursa olsun, belli bir düzeyde her gitaristin bilmesi güzel olabilen bir tekniktir. bu tekniği kullanabilmek için en önemli noktalardan biri legato tekniğini iyice kavramaktır. sonrası birazcık çaba isteyen bir çorap söküğüne benzetilebilir*
  3 ... diyosun
 3. 3.
  Her telde çalınacak tek nota olması suretiyle (birden fazla nota varsa "genellikle" hammer on veya pull off ile çalınır ikinci nota) penayı hep aynı yönde bir süpürge gibi hareket ettirerek bu notaların hızlı ve akıcı bir biçimde çalınmasını sağlayan teknik. Genelde bu yöntemle arpejler çalınır.

  En güzel kullananı için ;

  (bkz: Yngwie Malmsteen)
  ... blindguardian
 4. 4.
  asiri kullaniminda isi klavye masturbasyonuna ceviren teknikdir. akabinde sadece hava atmaniza yarar. ben muzik yapicam arkadas derseniz , bir kenarda bulunsun. Hava atacam arkadas derseniz , sadece sweep picking bilin yeter.
  -1 ... maniacdepressive
 5. 5.
  youtube'da sweep arattiginiz zaman, malmsteen'i katlayan elemanlar bulmak mumkun. bu hareket, genelde distortion arkasina saklanir diyebiliriz. asagidan yukari ve 'clean' yaptiginizda temiz ise, bir nebze gecerli denilebilir. yine de, cikan 'bruuuuuuuuuburu' sesi keyif vericidir.

  ayrica her telde tek nota olmasi gerekmez. bazen iki nota da olur. el, kucuk bir bilek hareketiyle ufak bir cembercik cizer. zaten adina da 'circular sweep' denir. guzel bir ornegi, far beyond the sun'in asil cikisinda mevcuttur.
  1 ... shreddinger
 6. 6.
  temiz olarak çalması zor olan bir gitar tekniği.
  ... the art of shredding
 7. 7.
  (bkz: chuck schuldiner)
  (bkz: muhammed suiçmez)
  -1 ... deathbiscuit
 8. 8.
  jason becker ve marty friedman ikilisinin harikalar yarattığı gitar tekniğidir.
  6 ... gunsmith
 9. 9.
  gain cok fazla arttırıldığında kontrolu de o oranda zorlaşır.

  metal gitaristlerinden ziyade greg howe,guthrie govan gibi virtüoz adamlardan dinleyiniz.
  ... burningfingers
 10. 10.
  (bkz: jason becker)
  1 ... nakata