bugün

Bu yıl bütün kurgusunu psikolojik savaş üzerine yapmış yarışmadır. Burada son günlerde izlediğim kadarıyla zihnen yeterli üstünlüğü sağlayamayan gönüllüler, fiziki üstünlüklerini öne sürerek birer survivor olduklarını iddia ediyorlar.

Uzun vadede fiziki güç yitirilebilecek bir şey. Bu yüzden biraz daha psikolojileri güçlü, dirençli ve iddiası sağlam kişilerin seçilmesi gerekiyor seneye.
Geçmiş olsun semih kardeş. Umarım parmağında bir şey yoktur.
Edit :Eksileyen de bir benzerini yaşar umarım.
Bir de unutmadan;
Haydi ünlüler.
Damlanın kendini atakana düdüklettiresinin olduğu yarışmadır. Atakan da düdüklemek istiyo zaten alan memnun satan memnun.
Bu gidişle survivor şampiyonu ibrahim olacak. Bu aralar çok allanıp pullanıyor.
Acun un bir dövmediği kaldı Semih i. Bu arada aramızda insanlıktan nasibini almamışlar var.
Yapımın ciddi anlamda sıkıntı yaşadığı bir durum oldu bu gece. Sonunu düşünmeden yaptıkları hamleler bildiğin başlarına iş açmış oldu. Atakan düştüğünde birden kural değişikliği yaparak, atakanı dokunulmaz yaptılar, o hafta eleme potası karman çorman oldu, bugün semih sakatlanınca mecburiyetten semihi dokunulmaz yaptılar, başka çareleri kalmamıştı zaten.
muhtemelen atakan'da bu gece oynanacak nba finalini izlemeye gider, araba için yapılan yarşmada ise sanırım semih yok bakalım o nasıl telafi edilecek ?
"Bu gidişle survivor şampiyonu ibrahim olacak. bu aralar çok allanıp pullanıyor." deyip büyük bir gaflete düşmüşüm. Doğru ya bir yarışmacı elenmeden önce allanıp pullanıyordu. Bu aralar survivor izlemeyi azalttığım için sistemin işleyişini unutmuşum.

Neyse ibrahim'in gitmesine sevindim. Zaten kim giderse gitsin sevinirdim. Desteklenesi bir tane bile yarışmacı yok. Çok soğudum survivor'dan.
parmak kırıldığını dahi gördüğüm yarışma.
ben böyle bir delilik görmedim.
ama sigara içende vardı.
yemek için çöp karıştıran da görülmüş.

acuna demek istediğim sıktı artık bu yarışma gerçekten.
semih kardeşimiz geleceği en iyi yere geldi. yarışmayı atakan veya nagihan'dan biri kazanır umarım
Ha bir de cafecilere bir çağrı,
pehlivan güreşte hasmını yenen kimse değildir; asıl pehlivan öfke zamanında öfkesini yenendir.
hz.muhammed s.a.v

zafer ve çağdaşı şakşaklayana gelsin bu söz.eksileyen dinsizdir.net!
https://mobile.twitter.co...status/746444473538863105
akşamları can sıkıntısından artık benim bile izlediğim program. normalde sevmem etmem ama semih ile gönüllülerin laf dalaşı izletiyor.

ey acun ekşi'yi okuyorsun biliyorum ama burayı okuyasın varsa kıbrıs ta aşağıdaki gibi yap reyting rekoru kır:

--spoiler--

- final yarışmasını serkayın alacağı türden yüzmeli bir oyun yap direk final'e gitsin. final de kötü adam lazım bize.
- yarı final oyununu atakan alsın nagihan ile büyük çekişme yapsın hatta nagihan sinirinden atakanı falan dövsün. millet çok sever bunu.
- damla'yı olabildiğince arka plana it reyting getirmez.
- yarı final sms sonucunda semih kazansın nagihan elensin, bu sayede damla-serkay, nagihan-semih duygusal birer veda yapsınlar bu sayede ortalık iyice kızışsın. yalnız burada atakan ile nagihan arasının kötü olması gerekiyor.
- yarı final de semih atakan'ı elesin ve final de serkay'ın rakibi olsun. tabi içten içten birbirini sevmeyen atakan ile semih bu konsey de birbirlerinin güzelce kuyusunu kazısın.
- final de semih serkay'ı eleyerek şampiyon olsun. böylece iyilik kötülüğü yenmiş olsun. bak sakın serkay şampiyon olmasın yoksa değil program yapmak, bu ülkeye adım attırmazlar sana.

--spoiler--

anlayacağın elindeki malzeme aşağıdaki gibidir:

semih: deli gibi sms potansiyeli olan ve ben dahil survivor alışkanı olmayan bir sürü kişiye programı izleten troll. iyi insan değil bence de mağdur olmak için çırpınıyor ama küfür etmeyerek kendisinin haklı göstermeyi beceriyor ve daha önemlisi gönüllüler takımı denilen beceriksizler sürüsüyle nasıl konuşması gerektiğini biliyor. bu yüzden seviliyor ve programı izletiyor. etinden sütünden faydalan hikayenin iyi karakteri olmaya müsait çünkü bu halkı öyle yönlendirebiliyor.

serkay: zengin şımarık çocuğu. bu ülke insanının en nefret ettiği tiplerin başında geliyor. aslında gönüllüler takımında iyi arkadaşlık bağı kurdu ve serkay bunlara reislik yaparak buralara iyi geldi. fakat gene de elitist tavırları yüzünden nefret abidesi. bu yüzden finale kadar gitmesi gerekiyor kötü karakter kontenjanından.

atakan: iyi sporcu ama dürüst değil. serkay'ın aksine kim dostu kim arkadaşı belli falan değil. nagihan ve yunus ile bir irtibatını kesen sonra can dost olan birisi. fakat delikanlıyım lafları ile iyi taraftar topluyor. kişiliği en dengesiz kişi olmasına rağmen bunu iyi saptırıyor. içindeki bu dengesizlik yüzünden yarı finale gitmesi gerekiyor.

nagihan: parkur performansı olarak belki de survivor tarihinin en iyisi olabilir. kameralar ile arası kötü ve içinde olan her şeyi kameralar önünde paylaşarak çok kötü yapıyor. bu yüzden atakan'ın aksine çok sevilmiyor. hikayemizin iyi karakteri semih ile iyi anlaştığı için yarı final öncesi duygusal bir veda yapması programa iyi katkı sunar.

damla: kıbrıs yolcuları arasında en silik olanı. gönüllüler içinde olduğu için pek sevilmese de efecan, nihal, memiç gibi nefret abidesi de değil. eğer yerine efecan olsa semih'in yarı finalde rakibi olsun derdim ama damla daha sessiz sakin ve kendi halinde olduğu için fazla reyting getirmez.
Atakan in şampiyon olacağı baştan belli olan tamamıyla kurgu olan tv programı izlersin anlarım da SMS göndermek tam bir saçmalık.
(bkz: atamıyoooo)
Acunun uvey evladi serkayin finalist oldugu yarisma. Sezon boyunca yaptigi gavatliklar gormezden gelinen serkayin ittire kaktira finale gonderildigi, adeletsizliklerin ve haksizliklarin havada ucustugu, torpilli kizlarimizin dominik manzarasina karsi sigara tutturdugu bir sezon olmustur.
29 Haziranda finali yapılacak yarışma.
Umarım Atakan kazanır.
Hem performansı iyi, hem efendi, hem de vicdanlı çocuk.
Serkay denen elemanın bir elmayı 600 kalori sandığı yarışma.
https://mobile.twitter.co...47440050837815296?lang=tr

Serkay kazanırsa,insanlık kaybeder.
muhtemelen semih yari finale cikar, yari finalde atakan kazanir, finalde serkay'in rakibi atakan olur diye dusundugum yarisma. sampiyon ise yuksek ihtimal atakan olacakmis gibime geliyor..
tapınakçı olması nedeniyle damlanin kazanacağı şampiyonu belli yarışma...
Çeyrek Final de ki üç yarışmacının videosunu da izledim şöyle bakıyorum da finali en çok hak eden yarışmacı nagihandır kadın itici mitici ama helal olsun valla her şeyiyle yaşamış survivoru eğer sms den çıkamazsa yazık olacak gerçekten.. daha sonra hak eden damladır.. hele de semih efendi hiç ama hiç hak etmiyor videosunda anca çene anca çene çalmış sürekli boş boş konuşmuş iş icraete geçince yok ne bir oyun kazanmış ne de başka bir şey yapmış survivor tarihinin en güçsüz erkek yarışmacısı.. ama mal halk eminim bu semih efendiye oy atıp birinci çıkaracak ve yine hak eden diğer yarışmacılara yazık olacak.
yarışmacıların ailelerinin takındığı tavır final aşamasında önemli rol oynayan yarışmadır. geçen sene turabi'nin merveyi geçip şampiyon olması buna örnekti. hatırlayanlar bilir.
Torpilli, Kapatma Şeyma'nın kankisi Damla orada, harika yarışmacı Nagihan elendi. Adaletini seveyim Acur
bkz: gönüllüler kazanırsa insanlık kaybeder) .
nagihan elendi.
çok iyi oldu çok da güzel oldu, hırsı egosu kilosundan ağır insanların yüzü gülmesin aga, bunun hakedip haketmemekle alakası yok.
(bkz: insanlık)
itici serkay orada dururken, Nagi insanlıktan kaybetti demek tutarsızlığın dik alası olsa gerek.
ingiltere izlanda maçı varken izlemek ayıptır. ancak semih kazansın işte yeter bu kadarı.
haydaaaaaaa...... bu işte bi şerefsizlik var.