bugün

oyunun sonunda luigi'nin babayı alması ayrı bir trajedi unsurudur.

lan yoksa? yok yok... mario delikanlı adamdır, yapmaz öyle şey.
italyan musluk tamircisi, çok tutmuştu. bir zamanların efsanesiydi.
şapkası demirden, kendisi çelikten, prenses için canını veren ve aynı zamanda oynayanı eğlendiren unutulmaz 2000 li yılların karakteridir.
görsel
Bin canıda olsa hepsını bır kız ugruna feda edebılıcek boyacı gorunumlu delikanli arkadasimiz.
en yakışıklı musluk tamircisi.
Durumu en acınası olan kahraman. O kadar vadireler atlatıp tüm düşmanları korkusuzca yen, sonunda mantar kafa, meymeletsiz bir prensesi al git.
"Oh, Mario, if only I could control everyone the way I control you...
Hop you little plumber, hop, hop..."
(bkz: sheldon cooper)
beykent üniversitesi rektörüne çok benzeyen karakter. rektör olduğundan da emin değilim ama sürekli kürsüye çıkıp birilerine teşekkür plaketi dağıtıyordu.
pc üzerinde portal modu ile oynanabilen efsane oyun.
"40 canını bir kız için harcayan tek erkek Süper Mario'dur." şeklinde ergen muhabbetlerine konu olmuş * eski zaman çocuklarının vazgeçilmez oyunudur. *
internette izlediğim bir videoda yaklaşık 5 dakikada bitebildiğini görünce bana sinir krizi geçirten oyun. Tüm çocukluğumu harcayıp bitirememiştim ben onu.
atari oyunlarının en güzelidir. Herkes mutlaka bir defalık oynadığı oyundur.
gerçek hayata taşımak isteyenler için şöyle birşeyi mevcut olan oyun http://www.hazfeed.com/2012/04/supermario-lambasi/
küçüklüğümün kahramını en sevdiğim karakter, bıyıklarıyla türk babalarına benzeyen sevecen prensesi kurtarmak için türlü tehlikelere atılan yürekli, gözü pek bir süper kahramandır. Tabi adam yanıyo ölüyo bilmem ne sıkıntı yok geri dönüyo o özelliklerle kahraman olmak kolay şimdi bakıyorum da.
görsel
8 in 4 üne kadar gelip bir türlü bitiremediğim çocukluğumuzun efsane oyunu.
Okul müdürlerinin genel tip olarak benzedikleri oyun kahramanı.
(bkz: çocukluğum)

o değil de oyunun tamamında yaklaşık 8 kere prensesi kurtarıyor lan herif. kaç kere kaçırılıyor bu prenses? Kaçıyor mu yoksa? Mario'dan mı kaçmaya çalışıyor ya da? Merak konusu.
görev yaptığım okulun müdürünün lakabı. lakin yanlış anlaşılmasın süper mario'nun çalışkanlığından dolayı değil tiplerinin birebir aynı olmasından dolayı uygun görülmüş lakaptır.
gösterip vermeyen, ne yaparsan yap tam kavusmusken yeniden basini derde sokan yavsak prensesiyle hayatimizin oyunudur.
9999 in 1 oyunların içinde 6000lere tıklandığında mario uçardı, o zaman pek çabuk kavuşurduk prensese ancak bayrağı es geçtiğiniz taktirde sonsuz bir ilerleme sizi beklerdir. o zaman ne yapmak lazımmış hacı lapin gibi atlamamak lazımmış.
işçisin sen işçi kal amk abazası. 250 gr için girmediğin delik yemedeğin mantar kalmadı lan.
bir kıza en çok değer veren erkek dir.
Kafasıyla tuğla kırıp kaplumbağadan kaçan adam.