bugün

efsane sc oyuncuları.
(bkz: nada)
(bkz: boxer)
(bkz: testie)
(bkz: mondragon)
an itibariyle bir tematik çalışmaya konu olan ve birçoklarına strateji oynamayı sevdiren oyundur. terranlarla oynarken ölen askerlerin çığlıkları kulaklarımdan gitmemektedir. oyunun bölüm arası videoları da özellikle etkileyicidir.
çoğu insanın strateji oyunu oynama sebebi, şu an ki strateji oyunlarının bu kadar gelir bırakmasının sebebi olan tüketicilerinin çıkmasına sebep olan tüm zamanların en iyi real time strateji oyunudur.
(bkz: starcraft 2)
tam 7 yıl boyunca oynadığım ve birtürlü bıkamadığım ve yıllardır 2.si çıkacak diye beklediğim ve sonunda müjdeli haberi aldığım rts oyunudur.
piyasa ilk çıktığından beri bıkılmadan oynanan ender oyunlardan biri. ırklar arasında mucizevi bir denge sağlanıp, kullanıcıyı bağımlı hale getirmiştir bu oyun. senelerce starcraft 2'yi bekleyen müdavimleri umarım hayal kırıklığına uğramaz.
(bkz: adun toridas)
starcraft2 nin kendi sitesinde ayda bir yeni ünitenin açıklandığı oyun. zaten starcraft2 için kaç yıldır çıkacak diyorlardı ama tık yoktu. şimdi sitesini açtılar üniteleri yavaş yavaş tanıtıyorlar. faq ta oyun ne zaman çıkacak sorusuna 'valla biz de bilmiyoz' gibisinden bir açıklama koymuşlar.
broodwar expansion seti ile irklar arasi dengenin olabilecek en iyi duzeye ula$tigi strateji oyunu. vazgecilmez bir oyun, hala kendini zevkle oynatabiliyorsa diyecek bir $ey bulamiyorum. adun toridas, en taro starcraft!
1997 çıkışlı bu mükkemmel strateji oyununun g.korede hala dev hangarlarda turnuvaları yapılıp oyuncuların milyon dolarları götürdüğü bir gerçeği vardır.
hala bir çok oyunda kullanılan 97'de yazılmış yön bulma motoruyla , en iyi dengeleri barındırmasıyla , unit-antiunit olayını age gibi salakça en önemli şey yapmayıp olayın taktik yönünü ön plana çıkarmasıyla gelmiş geçmiş ve kabul edilmiş en iyi rts oyunu.slayer ve yellow gibi gosuların oyunların izledikçe gerçek bir zeka ürünü olduğu gözler önüne serilen yaşama biçimi.
(bkz: yellow)
(bkz: slayer)
(bkz: gosu)
battle.nette oynandığında tadından yenmiyen,yuva yıkan güzide blizzard oyunu.
ilk bilgisayarıma Kerrigan ismini vermeme neden olan oyun.
sadece belli zamanlarda ara verilebilen ama asla birakilamayan, zamaninin otesinde bir real time strateji oyunudur. oynanabilirligi ve oyun icindeki mukemmel strateji dengesi ile diger tum oyunlardan cok rahat bir sekilde ayrilip, farkini ortaya koyabilmektedir. aslinda starcraft icin sadece bir oyun demek onu anlatmak icin cok yavan kalir, daha cok bir kultur haline gelmistir artik.
dunyada ki en iyi temsilcileri olan korelilerin en guncel oyunlarini takip etmek isteyenler icin youtube'dan jon747 adli uye ismine subscribe olmalari fazlasiyla yeterli olacaktir.
ayrica http://www.gomtv.net adresinden de ingilizce yorumlari ile gelmis gecmis en buyuk odullu starcraft turnuvasinin halen devam etmekte olan, birbirinden harika videolarina da rahatlikla ulasilinabilir.
o bir efsane. günümüz 3 boyutlu oyunlarının arasında parlayan bir yıldız. gerçek bir sıkıntı düşmanı. *
2004'den beri Türkiye'den WCG' ye oyuncu gönderilmeyen ama türkiye'de çok fazla hayranı bulunan oyun.
bilgisayarla 1996'da tanışan, 1997'de kendine ait bir bilgisayara sahip olan ve maalesef, 1998'de ona cd-rom taktırabilen birisi olarak, cd-rom'u taktırdıktan sonra aldığım 10-15 tane oyun arasında önceliği ona vermemem hala kahreder beni. çocuktuk fifa 97, nba 97 oynuyorduk günler boyunca. ha bir de tomb raider 1'e feci sarmıştım.

tabi ki sıktılar sonunda diğer oyunlara da bakayım dedim, Allahım ne oyunlar almışım o zamanlar farkında değilmişim. o zamanın oyunlarının hepsi birbirinden değerliymiş, milattı sanırım o dönemler, bilgisayar oyunları için. diablo, starcraft, lords of the realm 2, tomb raider, hem tabi ea sports'da o sene büyük bir patlama yapmıştı, nba nhl fifa serileri ile.

starcraftla da o diğer oyunlar arasında tanıştım, ve hala da aşığım. görüp görebileceğimiz en baba oyunlardandır. oynanabilirlik vs. neyse de, ki onun kalitesine yaklaşabilmiş bir kaç oyun var sonuçta, hikayesiyle, karakterleriyle el emeği göz nuru bir yapım olduğu ortada.

bu oyunu tarzındaki diğer oyunlardan ayıran en önemli özelliği bilgisayara karşı oynarken bir zorluk seviyesi seçilmez, ya bu deveyi güdersin ya da bu diyardan gidersin der oyun açık açık, tabi cheatleri kullanır çoğu cahil insan evladı o yüzden. sonsuz eğlencedir bu oyun. o kadar sağlam bir etki yaratmıştır ki, blizzard dahi cesaret edemiyor 2.sini çıkarmaya, ince eleyip sık dokuyup, sonra tekrar eliyor, hala gelmedi 2. oyun.
6. sınıfta okuldan kaçıp akşamlara kadar internet kafede oynamaktan bıkmadığım oyun... güçler dengesi vardır denilebilir. fakat oyun ilerledikçe zerg olmak başa bela olabilir. 200 limit protos 400 limit zerg ve terrana bedeldir. insan üstünlüğü olan diğer benzer oyunların aksine protos üstün bence bu oyunda. en sevdiğim sahne templar yiyen hydraların yada marin medic ordusunun kaçışmasıdır... lurker in çıkan dipçikleride aynı manzarada hoş olabilir...
tank 1990'dan sonra dünyanın gördüğü en mükemmel strateji oyunu.
wcg2009'da korelilerin ilk 3'ü paylaştığı rts'dir.

http://www.wcg.com/6th/main.asp
piyasaya ilk sürümünün üzerinden on yıldan fazla geçmiş olmasına rağmen hala neşeyle, keyifle, heyecanla oynanan blizzard mucizesi.
sevgilimden ayrılmamı sağlayacak oyundur kendisi;

+ne zamandır sesin çıkmıyo bi arar insan ya!
-starcraft oynuyorum, bi koreliyle kapışıyorum.
+...!
- ...!
+gece onla yatarsın artık!
-rush yedim bi sus lan bi sus!
+...?
-hmm şey bitanem, bebeğim...
+dıt dıt dıt dıt...
lan bu oyunun 2.si çıkar mı acaba derken bir zamanlar, şimdi oynayabiliyorum. Beta da olsa sc2, sc2'dir.
şu günlerde brood war expansion ile birlikte dr'dan satın alınabilir. her gittiğim mağazada var.
bu da 8 bitlik versiyonu: http://www.youtube.com/watch?v=8B16eAS1dwA
2. sinin ilkinin yerini tutamayacağı strateji oyunu.