bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
  1. 1.
    ülkemizin yalnız insanlarıdır , hukuk fakültesini bitiren bu genç insanlar çok geçmeden türk hukuk sisteminin gerçek yüzüyle karşılaşırlar, fakülte yıllarında sözleşmede irade hürriyeti, pozitif hukukta mülkiyetin felsefesi, devletin hukuki kudretinin sınırları üzerine kafa yormuş çalışmış bu genç insanlar, bu dönemde icracı memurlara ne kadar bahşiş verileceğini , dünyanın en çakal müvekkilleriyle nasıl iletişim kurulacağını öğrenirler , yazılacak şey çoktur sayfalaraca yazılabilir lakin yazarın elleri üşümektedir.
    8 -1 ... hakankaran
  2. 2.
    fakülte bitmiştir,artık öğrenci değilsin.fakat avukat ismini dahi kullanamadığın bir araftasın. bu yüzden ne kuş ne devedir, stajer avukat.
    4 ... kelebek etkisi
  3. 3.
    Stajyer avukat 3 kuruşa beli kırılan kendi hakları yasalarla kısıtlanmış olan fakülteden yeni mezun olmuş icracı memurlar tarafından yemlik olarak görülen kafası karmakarışık hukuk sisteminde varlığı yokluğu pek belli olmayan bir garip insan yavrusudur
    5 ... selsuyu
  4. 4.
    önce memura nasıl rüşvet verilir bunu öğrenmesi gereken, acemi hukuk insanı.
    3 ... selsuyuna
  5. 5.
    kendisi ne avukattır ne de öğrencidir.ilk günlerinde kuş gibidir icra memurları stajyerin gözü açılana kadar onu parmağında oynatır..stajyer 3-4 ay sonra kıvama gelir ve düzene uymaya başlar.
    2 ... tansfromm
  6. 6.
    sudan cıkmıs balıkdır, sıranın kendısıne gelıcegı gunu ıple cekendir,karın tokluguna calısanınada rastlanır...
    (bkz: acıların cocugu)
    3 ... gameguru
  7. 7.
    oraya müzekkere, buraya tebligat derken farkında olmadan günde yüzlerce zarf ve pul yalarlar.. ne diyelim allah tükrüklerini bol eylesin..*
    7 ... iuscivile
  8. 8.
    öğrencilikten kurtulamamış kendini saç baş dağınık salaş pandıaras kotlarla adliyelere atan hööö!! diye kalakalan 1 yıl süren bir hikayenin yargı ayağının amele insanıdır. tabi bu arada " keşke şu zarf kenarlarına aromalı birşeyler katsalar da böyle kuru kuru olmasa " diye de iç geçiren bir garip insan yavrusudur .
    5 ... selsuyuna
  9. 9.
    (bkz: montania)
    ... hemoglobin
  10. 10.
    hukuk fakultesinden mezun olan kisinin sonra baroya kayit icin 6 ayi adliyede 6 ayida avukat yaninda olmak uzere toplam 1 sene boyunca tasimasi gereken eziklik yaratan sifat... sen git kol gibi 1000 tane kitabi hatim et *,herkesin haftada 20 saat dersi varken senin 40 saate yakin dersin olsun, sonra mezun ol, 1 sene boyunca da ne isle istigal ettigini soranlara "stajyer avukatim ben... gibi ezik bir cevap ver, karsi tarafinda agzindan "ne guzel" sesi cikarken kicindan kahkaha sesleri yukselsin... bu adliye staji denen meret zaten buyuk yalandir, amelelik sirf, baklava borekle gitmeden 6 ayi geciriyorsun... ama bir staj eziyet, pardon egitim merkezi denen bir toplama kampi vardirki... aman aman allah dusmanimin basina vermesin... bir cok avukatin su anda ki asiri asabiyetlerinin sebebi orasidir.

(bkz: staj egitim merkezi)
    8 ... tamada