bugün

--spoiler--
bosno majko, srebrenice sestro.
--spoiler--
--spoiler--
bosna annem, srebrenice ablam... yalnız kalmayacağım!
--spoiler--

http://www.youtube.com/watch?v=VFkOoJVbQUY
Öncelikle bu olayı unutmayacağımızı bilmelerini isteriz. kancık gibi savaşmayı ( sniper ) kendine iş edinmiş şerefsiz bir insan topluluğu sırplar. sonra '' kosova sırbistanındır '' sözüne destek çıkan djokoviç ve kusturica gibi ünlülerinde adı batsın tez zamanda.
Avrupa'da Müslüman bir ulusun varlığına tahammül edemeyen 'büyük' devletlerin, Sırpları gazlamasıyla meydana gelen soykırımın, en şiddetli vuku bulduğu şirin bir beldedir.Bu tiyatronun sonunda da Lahey'den çıkan karar Sırp hükumetinin bir soykırıma gitmediği olan biten her şeyin o zaman ki komutanların tercihleri sonucu olduğu şeklinde karara bağlandı.Teşekkürler Avrupa hukuku
http://www.yeraltiavrasya...-tuzluk-11-sayi-2007.html
sırp sevicilerin artığı sözlüğümüz, bu katliamı unutmuştur.

bir sırp öldürüldü diye ortalığı ayağa kaldıran, boşnak katliamının şehrini bilmeyen sayın yazarımsılar. Siktirin gidin sözlükten.
ne kardeşlerimizin annelerini babalarını kaybettiği katliam. sevgililerini, kardeşlerini kaybettiği katliam.
acının başkenti.

ocak ayında saraybosna'ya gezmeye gittiğimde orada karşılaştığım insanlarla sohbet ederken "keşke imkanım olsaydı da srebrenica'ya gidebilseydim" dediğimde istisnasız herkes bana meczupmuşum gibi bakmıştı.

yaşlı teyzenin bir tanesi "neden oraya gitmek istiyorsun ki oğlum, orası turistik bir yer deği kil" demişti. ben de "biliyorum teyzecim, zaten amacım gezmek değil acınıza ortak olmak ve yaşadığınız zulme ben de şahit olmak istiyorum" dediğimde çok şaşırmış, derin düşüncelere dalmıştı.

o teyzenin ruh halini, surat ifadesini gördükten sonra katliamın ne denli acımasız boyutlarda olduğunu daha iyi anladım.

keşke imkanım olsaydı da gidebilseydim, fakat olmadı.

ama (bkz: başçarşı)'da yer alan (bkz: sebil)'den su içenler için "buradan su içen, günün birinde tekrar saraybosna'ya geri gelir" sözüne inanarak yolumun yeniden oralara düşeceğine inanıyorum.

işte o zaman srebrenica'ya gideceğim ve yaşanan insanlık dramını yerinde göreceğim.
Hiç dinmeyecek olan acının yeridir.

Soğuk kanlı yılan ve soysuz sırpların yaptığı katliamın 8.000 kadar boşnak kardeşimiz, abimiz, ablamız, dedemiz ve teyzemizin katledildiği yerdir.
Günümüzde Müslümanların hamisiyiz diye geçinenlerin o günlerde ki insanlık dışı katliamlara tek kelime beyanı olmadığı acının baş kenti..
ayrıca Türkiye olarak ki ( sağ iktidar vardı o günlerde) bosnaya sahip çıkmadık.
bugün sümsük,at hırsızı Suriyelileri yurda sokanlar dün Bosna için kılını kıpırdatmadı.
insanlığın onurunun yine insan görünümlü, faşist ve ırkçı Sırplar tarafından yere düşürüldüğü yer.
8 bin günahsiz cana kiyilan , açık hava mezarlığı kent.
Boşnak kardeşlerimizin acısınin başkenti.

işte ırkçılık ve Faşistlik böyle kötü bişey.
binlerce bosnalı müslümanların sırplar tarafından katledimesini hatırlatır.haluk leventin bestelemiş olduğu güzel bir eserde vardır.

Ne güzel baktın bana, ne güzel ne güzel
Görmedim diyar diyar görmedim senden güzel
Sonunu hazırladık emanet ellerle
Katliamlar yaşadın hüzünlü gözlerinde

Seni kurtaramadık hiçbir şey yapamadık
Yüreğim buruk yüreğim hasta
Tam 16 yıl oldu seni unutamadık
Affet bizi Srebrenitsa

Her Temmuz´un 11´i yaralar kan bağlar
Düşündükçe ağlaşır çocuklar ve kadınlar
Bazen canavardır uygarlık denen illet
Çağ dışı kalır bazen insanlık, medeniyet
http://www.youtube.com/watch?v=6Q28TAM3bGE
burada pek bir destekçileri vardır; silkik komünistlerle silkik sırp milliyetçilerinin ittifakıyla osmanlı türk cihan devletinden sözde intikam aldıkları gündür. gönül isterdi ki bu kefelerin dersini bizler vermiş olsaydık abd gibi kafirler değil...
batının ne kadar şerefsiz olduğunu gördüğümüz insanlık dışı katliam. masum insanların böyle vahşice katledilmesi zaten büyük bir acı iken millet olarak yakın olduğumuz boşnakların böyle bir katliama uğraması acıya acı katmıştır. boşnaklar kardeşimizdir, acıları acımızdır.
bundan 20 yıl önce, madımak'tan sadece 2 yıl sonra avrupa'nın göbeğinde çoğu (belki de tamamı) müslüman olan tam 8372 silahsız sivil ormanda geyik avlar gibi teker teker öldürüldü. kadınlara da tecavüz edildi.
bugün bu soykırım planından bir çok avrupa devletinin haberdar olduğu fakat ses çıkarmadığı konuşuluyor.

20 yıl sonra bunun bir benzerini görmek isterseniz arakan'a bakabilirsiniz.

ama ben şimdi burada çoğumuzun yaptığı gibi "bakın müslümanlara nasıl zulmediyorlar" diye ağlamıcam. ya da bu soykırımı tüm hristiyanlara mâl edip ne kadar vicdansız, ahlâksız bir millet oldukları üzerine genellemeler sıralamıcam.

şunun farkına varınız artık. çok zor değil. ahlâksız türkler kürtler ingilizler ganalılar diye bir şey yoktur.

hoşgörüsüz müslümanlar, hristiyanlar, budistler, hindular diye bir şey de yoktur.

albert einstein'ın dediği gibi iyi insanlar vardır ve kötü insanlar vardır. her topluluğun içinde de birer habil ve birer kabil olabilir. taraflıysanız siz sadece işinize geleni görürsünüz ama bir katilin önüne gelen sıfat değişkendir. eğer katil hristiyansa adı hristiyan katil olur, amerikansa amerikan katil.

şimdi tekrar bağırabilirsiniz vicdanı ikiyüzlü ve müslüman türkiye diye!
Ülkede hümanist geçinen, roboski kobani diye götünü yırtan gerektiğinde ermeni olan ama insan olamayan yamyamların hatırlamadığı yakın tarihin en büyük katliamı.

Tabi onlar insan ve müslümandı
sırplardan nefret etme sebebi.
katliam geliyorum diyordu.. Soykırım geliyorum... Bunları Türkiye'den hissedip de bir şey yapamamak...Hayatımın en korkunç gecesiydi, rahat yatağımda... Düşünmek, her an katledileceklerini bilmek öldürüyordu... ve gerçekten de Batı gerekli tepkiyi vermedi, Hollandalı Barış gücü kuklaları da önden buyrun deyince... Bence Soykırımı yapanlar en ağır şiddette cezalandırılmalıdır. ama bu katliama, bu soykırıma göz kırpan, kucak açan, BM gücünün ordaki temsilceleri de cezalandırılmalıdır
tarihin tanık olduğu ikinci büyük katliam. sırp ırkçılığının ürünü olan soykırım.
Birleşmiş Milletler'in üç maymunu oynadığı soykırım. 11 temmuz yıl dönümüydü.
(bkz: unutma unutturma)
Erkekleri sorguya götürüyoruz diye eşlerinden ayırıp canlı canlı gömen,binlerce kadını tecavüz kamplarına götürüp ırzına geçen sırp domuzlarının bosna da yaptığı katliamın adı.
(bkz: srebrenica da sırp adayın belediye başkanı olması)
Sözlükçüler tarafından götü yalanan ülke hollanda nın pay sahibi olduğu katliamın yaşandığı yer.

Bm de görevli hollanda askerleri beldeyi sırplara kurşun sıkmadan teslim etmiş ve geri çekilmiştir. Sırplarda katliam yapmıştır.

sonra o hollanda askerleri ülkelerinde madalya aldı.
Bu katliamın mağduru ailelerden birinin mensubu olduğunu iddia eden kişinin bu zamana kadar ses çıkarmayıp hollanda ya laf edilince koşup geldiği katliam.

Vay amk ya olaya bak. Adamın iddiası onun ailesinde bu katliamın mağduru. Üşenmedim 144 entryi kontrol ettim ve evet yanılmadım bu kişi tek bir entry bile girmemiş. Boşnak saksona entry girmiş ama bosnanın en büyük katliamına entry girmemiş. taa ki hollanda ya laf edilene kadar.

Sonra "hollanda ...lik yaptı ama..." ya senin amanı da iki yüzlülüğünü de sikeyim emi hemde acı acı. Sonra gelmiş bir de duyar kasmış acılarımız üzerinden prim yapma diye. Asıl o acılar üzerinden prim yapan biri varsa senin gibi samimiyetsiz artıklardır.

iddian doğruysa derinden hissederim. Vakti zamanında marş mira yürüyüşüne de katılmış biriyim ama sen o acıların mensubu aile üyesiysen cidden gidip kan değerlerini yada vicdanına baktır.
baktilar referandumdan hayir cikacak yapmadiklari pislik yok. simdi de bu. rte kadar asagilik bir siyasetci ben daha tanimadim.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar