1. 1.
  Amerikan üniversitelerinin bahar geldi diye yaptıgı tatildir. Türk üniversitelerinde de kendini göstermektedir.
  2 ... hendrix
 2. 2.
  bilkent univeristesinde bu hafta baslayan ve 'midsemester break' olarak gecen bir haftalik tatil. yorulan bunyelerde ilac etkisi gostermektedir.
  2 -1 ... nanocu
 3. 3.
  amerikan özentisi yoz ve tembel genc neslin 'yeni gelinin sarıldığı' gibi sarıldığı ecnebi adeti.
  3 -4 ... tiftik kecisi
 4. 4.
  bu tatili yapan okullarda okuyanlarin 'amerikan ozentisi yoz ve tembel genc nesil' olarak etiketlendirildigi donem arasi tatili.
  ... nanocu
 5. 5.
  (bkz: prison break) **
  ... t bag
 6. 6.
  paskalya tatili olarak da bilinen(yabancı hocalar ülkelerine gidip kutlasınlar diye), bilkent üniversitesi'nin nimetlerinden biridir. tabi bu tatili yapabilmek için sömestr tatilinden kırpılır, okul eylülün başında açılır. kolay değildir yani dönem ortasında 9 gün tatil vermek. ama nisan ayına gelinince refaha ulasılır, bol bol serotonin salgılanır.**

  benzer bir güzellik için;

  (bkz: mayfestte dersler olmasa hayat bayram olsa)
  1 ... mystery
 7. 7.
  amerikan universitelerinde mart ayinin ortasinda, liselerinde ise nisan basinda baslayan bir hafta suren bahar tatili. ogrencilerin coskuyla * guney'e akin ettikleri gorulur.
  (bkz: panama city)
  2 ... penguu
 8. 8.
  beach life isimli oyunun ingilizce versiyonu. tam olarak ismi de spring break : virtual resort tur.

  (bkz: beach life)
  1 ... micro cuts
 9. 9.
  Bogaziçi üniversitesinin de nimetlerinden biridir. an itibariyle gu sayımı son hız devam etmekte ve 23 nisanla bileşiminden olusacak olaganüstü guzelliğin ısıltısıyla gözler şimdiden kamasmaktadır.
  2 ... noway
 10. 10.
  bir bilkent üniversitesi kıyağı olmakla beraber nisan ayının ilk ya da ikinci haftası gerçekleşir. dönem başından beri dersleri seren öğrencilerin 1 haftalık süre içerisinde derslerini toparlama eğiliminde olması beklenir. dersleri iyi olanlarla, dönünce kesin çalışırım abi diyenlerde antalya'nın başının çektiği sahillere kendilerini atıp umarsızca çoşup eğlenirler. gerçekten faydalı bir nimettir, bilinçli tüketiniz.
  1 ... vanity is my favorite sin