bugün

an itibariyle hafta sonumun içine etmiş olan sınavdır..aynı zamanda istanbulun bittiği yerde oturup başladığı yere sabahın köründe toplu taşıma kullanarak gitmenin ne demek olduğunu bilmeyen insanların düzenlediği sınavdır..
borsacı olim piyasayı yakından takip edim derdinde falan de değilim..bir çok diplomadan daha çok geçerliliği olan bir belge olduğu içindir tüm çabam...
çok zor bir sınavdır. sertifikayı almak için sınavı başarı ile geçmek yetmemektedir. belli şartları vardır. sınavın ücreti 125 TL'dir.
2011 sınav takvimi nihayet belli olmuş sınavdır
http://www.tspakb.org.tr/tr/DesktopDefault.aspx?tabid=407
yarın sabah gireceğim, her sene ege üniversitesinde yapılan ama bu sene sebebini anlayamadığım bir değişikikle güzelyalı ilköğretimde gireceğim ve loto oynayacağım sınavdır.

madem sınav yerini değştiriyorsunuz, artık şu sınavın adını da değiştirin be kardeşim. usandım aynı sapık espirisini duymaktan.

-abi nereye gidiyorsun sabah sabah?
-spk sınavı var, ona gireceğim.
-abi sapık olmak içinde sınava mı giriliyor? hehe
-tabi koçum, biz alaylı değiliz coşkun abin gibi. mektepli olup sertifikasını alacağız.

bu arada saat sabah oldu ben hala uyumadım..
bir sinav. ama hangisi oldugu mechul tabi.
spk temel duzey lisanslama sinavi,
spk ileri duzey lisanslama sinavi,
gayrimenkul degerleme uzmanligi,
kredi derecelendirme uzmanligi,
vs.. vs.. diye uzar gider spk sinavi diye nitelenebilecek sinavlar listesi.
ileri düzey ve türev araçlar lisansı sınavlarında gerekli ortalamayı tutturmak çok zor değildir ancak lisans belgesini almak için gerekli belgeleri hazırlamak ve lisansların eline ulaşması süreci sancılı geçer.tspakb ile akraba olunur.*
hakkinda bilgilenmek istedigim sinav. amina kodugumun salaklari oyle bir site yapmi$lar hic bir sik anla$ilmiyor. sinav konulari nedir abi? ilk giren hangisine girer? hadi be.
birileri hakkinda ayrintili bilgi verirse iyi olacak galiba. teknik taktik her bakimdan sole aydinlatici bi yaziyi hangi babayigit yazacak gorelim.
zor bir sınavdır. ama getirisi fazla işte. denetim işinde para çok var. bildiğim yeminli gibi oluyorsunuz hmmngh. neyse trollemeye devam.
Dünyanın en saçma yerleştirmesi ike taoılan sınavo. 2 gün 4 oturum. Benim ki şöyle;

Cumartesi sabah vefa lisesi-fatih
Cunartesi öğleden sonra-yıldız teknik davutpaşa
Pazar sabah- yıldoz teknik davutpaşa
Pazar öğleden sonra: ist üni yabancı dil-beyazıt

Avrupa yakası hemen herkesin böyle dapınık. Ulan yap aynı yerde ya da aynı semtte arka mahalle falan. Yetişicez diye iflahımoz sikiliyor.
bu sene mayısta sınava girecek var mı.
burdan yazabilir mi.