bugün

kesinlikle filmin konusu pelerin olmaliydi cunku filmdeki pelerinden baska iyi bir sey yoktur.
en baba çizgi romanlardan biridir.
kahramanlıkla anti kahramanlık arasında sıkışıp kalmış kişi. eh haklı sebepleri de var kendisinin. filmini hiç izlemeyiniz, direk çizgi romanını okuyup üstüne animated versiyonunu izleyiniz. bir de üstüne iced earth - a question of heaven dinlerseniz tadından yenmez.
1998 yılında almanyada kurulmuş ve halen aktif olan death metal grubu. http://www.myspace.com/spawndeathmetal

albümleri:

1999 - Headhunter - Demo
2001 - Systems Full of Victims
2002 - Hybrid Manifestation - Split
2004 - Human Toxin
2009 - The Wicked Reincarnation

ayrıca bilindiği gibi son derece başarılı bir çizgi roman kahramanı. bir antikahraman. 1997 yılında sinemaya uyarlanmış hali izlenilsi de olsa daha iyi bi filmi fazlasıyla hakediyor. bu zamanın teknolojisiyle daha güzel anlatım ve görsel şölenle karşılaşabiliriz umarım.
film müzikleri arasında orbital' den satan' ı barındırması onu sevmeye gayet yeterli olan harika film. yenisi çekilse de yesek.
Anti-kahramanın dibidir. en sağlam hikayelerinden birisi armageddon hikayesidir. tanrı ve şeytan'ın yapacakları son savaşa spawn da dahil olur. spawn'ın ölüyü, diriyi, şeytanı, tanrıyı tokatladığı 15 sayılık leziz bir hikayedir. türkçesi de şu adresten bulunabilir: http://tccctakimi.blogspot.com
tr. yumurtlamak, meydana getirmek.
iced earth adlı grup tarafında dark saga adlı konsept albümde hikayesi anlatılan tüm zamanların en iyi anti kahramanı.
çok badass bir karakter, çocuk tacizcisi kincaid serbest kalıp suç işlemeye başladığı zaman üstüne oğlanlar ve kızlar bağırdı, bende onu bağırttım yazıpta katleden anti-kahraman.

görsel
gelmiş geçmiş en baba karakterdir. bir yandan üzülüyorum, sikindirik hero filmleri yerine buna karanlık doğru dürüst bir remake yapsalar ya da tv serisi falan diye. bir yandan da piç ederler diye korkuyorum, geçmişte çıkmış filmi gibi.

spawn holywood kahramanları gibi değildir. kafa kırar göz çıkarır kol koparır; kendisi cehennemin yedi katının kölesi olup yüreğinin insan kalan kısmı sayesinde kötü olanı cezalandırır. pelerini de efsanedir.

o kim diyenler için animated series'ten vahşi bir müzik klibi;

http://www.youtube.com/watch?v=bHzx_QYZ1bU

bu arada o izlediğiniz film hikaye olarak örtüşse de kesinlikle spawn atmosferinden uzaktır. aklınızda o şekilde kaldıysa acilen siliniz ve animated series izleyiniz ya da çizgiromanlarını okuyunuz.
geçenlerde aklıma gelmişti, 90lı yıllarda izlemiş olduğum filminden hafızamda kalanlar. çocuk halimle aklımı almıştı; fantastikliği ve bilhassa korku öğeleri. kendimi onun yerine koyup ben olsaydım şöyle yapardım, pelerini şuna döştürürdümler falan fişmekan...

şimdi tekrar izlesem aynı etkiyi yapmaz kesinlikle fakat başarılı bir hikaye malzemesi var sonuçta. günümüz teknolojisiyle harikulade bir filmi yapılmalı. hele ki hulk, x-men, spiderman ve avengers gibi serilerin revaşta olduğu şu dönemde.. ne kadar süre daha bekleyeceğiz bakalım.
Zamanın en baba filmidir.Bu film çoğu sözlük yazarı ve form takipçilerinin nicki olmuştur.Fotoğrafı avatar ve profil resni olarak kullanılmıştır.Efsanedir.
Türkçesi doğmak anlamına gelmektedir. Ayrıca çizgi romanı,filmi bile vardır.
Filminde Spawn karakterini Michael jai white canlandırır, Sevdiğim bir karakterdir.
bana göre joker den sonraki en iyi kötü adam performansı bu filmdedir. adeta bir John Leguizamo güzellemesidir. öyle güzel oynamışki Spawn karakteri arka planda kalıyor.

görsel
en deli dolu bir o kadar da en cool, hikayesi en çok dikkat çeken marvel karakterlerinden biridir.

kısacası taşşaklarına beton yetmeyecektir.
eskiyi yad etmek adına tekrar açıp izleyerek uyumayı planladığım efsane.
Sikimsonik marvel uyarlaması filmler yerine şunu çekselerdi bayram ederdik bayram

Malesef hak ettiği ilgiyi görmemiş yalnızca tek bir filmi çekilmiştir bir de güzel bir animasyon serisi vardır.
yin yangı içinde barındıran, aşkı için şeytanla anlaşmasına rağmen dünyadaki kötülüğe de savaş açmış aşırı romantik anti kahraman.

mevzu, tam bir duygu karmaşalı hayat psikolojisi.
Tam 1 hafta önce hakkında yazdığım entry.

https://m.uludagsozluk.com/e/43167418/

Sadece zeki insanlarin kıymetini bileceği kült film.
Bir de şu var eğer bu karakteri filmden öğrendiyseniz spawn atmosferini hiç iyi yansıtmamıstır malesef animasyon serisi çizgi romanlara çok daha yakındır

Çizgi romanda da malebolgia öldükten sonra tadı kaçıyor zaten ama yine de kült bir çizgi roman serisidir döneminde image comics'i sadece bu karakter 3.dev haline getirmişti DC ve marvel koltuğundan oluyordu neredeyse

Şimdi image comics'in adını duymamız çizgi roman tarihinin bir ayıbıdır.
mortal kombat 11'de yardırmaktadır kendileri.
çocukluğumun en özel karakteriydi. ne marvel ne dc bu kadar heyecan verici bir karakter üretmediler. anca 3-5 tanesi bir araya gelince spawn oluyor. konusu da çok regular aslında. kesinlikle yeniden uyarlanması gereken bağımsız comic. halihazırda baş rolü onayan afro-amerikan olduğu için neyse ki netflixin ilgisini çekmeyeceği gibi bir güzellik de var. güzelim spawn mahvolur. amazon yaparsa tadından yenmez.