yazarın çaresizliğini simgeler. meseneye girer sıkılır, nette bi dolaşır yine aynı şey müzik dinler evde debelenir sözlüğe girer çıkar girer çıkar çıkar girer yapacak hiç bir şeyi yoktur kürkçü dükkanıdır sözlük onun için.
türk dil kurumu'na gidebilir. cümle kurmayı öğrenir en azından.
sıgınacak tek limanı sözlük olan yazardır. her yere yabancıdır her yere egretidir. kendini rahat hissedemez. yazdıkca yazar, okudukca okur. msn de konusmak kefif vermez, müzik dinlemek zevkli olmaz can sıkıntısını götürmez, televizzyonu acsa sacalayan insanalrı görüp neden canını sıksın. aa pardon sözlükte de bolca sacmalayan vardı off.

tanım: ne bok yiyecegini bilmeyen yazardır. nereye gitsin ne yapsın sözlükte kendini bulmaya calısır. bazen basarılı olur bazen olmaz. kısır döngüdür.
ii işte en azından gideceği tek yer doğru dürüst bir yerdir ,okulu tatile girmiştir babası ibnelik yapıp onu tatil mekanlarına göndermemiştir, gez toz nereye kadardır, ezberlemiştir artık bütün çarşıyı pazarı ,kitaplıkta okuyacak kitabı kalmamıştır, ev ona yarı açık cezaevi gibi gelmektedir hele bir de sevgilisinden ayrıldıysa naapsındır? kendini yazarlığa vermiştir iyi de etmiştir.
emre altug şarkısını sözlüğe söyleyecek yazardır, şöyleki;
gidecek yerim mi var, diyecek sözüm mü var, bunu eller anlamaz sana ihtiyacaım var ... *
beni en iyi sen anlarsın sözlük.. *
(bkz: işte bu bizim hikayemiz)
(bkz: sözlük aç kapını ben geldim)
büyük bir zevkle aramıza alacağımız yazardır.
(bkz: benim sadik yarim uludag sozluk tur)
sözlükten atılması gereken yazar...sözlük yokken nerelere gidiyordu acaba?
(bkz: sözlüğe gitmek)
asosyal, psikopat adamdır. genelde sözlüğü entry çöplüğüne çevirirler yapacak başka işleri olmadığı için. tek gideceği yer sözlükse bir adamın sözlükten derhal uzaklşatırılarak kendine başka gidecek yerler bulması sağlanmalıdır.
sözlükten silinmesi halinde adaptasyon sorunları yaşayacak olan yazar. dikkatli olarak ve özenerek yazması önerilir.
* *
çocuk: bi maniniz yoksa yazar amcam size gelmek istiyormuş da sözlük abi.
sözlük: gelsin yavrum, gelsin çocuğum, gelsin evladım.
(bkz: öpeyim de geçsin)
göbeğini kaşıyan adam polemiği sırasında rte den fırçayı yiyince, ''gidecek başka bir yerim, ülkem yok'' diyen bekir coşkun u anımsatan yazar. yazık.
alternatif sözlükleri denemesi önerilen yazardır. renk olsundur. *
(bkz: sozlukten başka yatacak yeri olmayan yazarlar)
önce msn+müzik+gladiatus+facebook+sözlük idi. daha sonra müzik klasikleşip baydı.
facebookta "listeni davet et anasayfanda HD film oynasın" ayakları , "şekerim çok tatlı çıkmışsın" yorumlu resimler, akıllı TV moduna dönen video paylaşımı ile bıkkınlık yaşadıktan sonra msn de kimseleri bulamamaz olmaklan beraber kara gün dostu sözlüğü yanıbaşımızda, bir tık ötemizde bulduk hep. dert ortağımız sözlük aradığımız her an oradaydı. gladiatus 2 saat görev için bekletirken o hiç bekletmedi. canım sözlüğüm bi denem. ela renkli canum sözlüğüm. (bkz: sözlüğe aşık olmak)
(bkz: peki uludağ sözlükte bizi görecek mi)
buraya gelsin. * *
(bkz: bütün aile toplanıp sözlüğe gitmek)
sözlüğünün yazarıdır.. sözlüğüne bağlıdır.. saygı duyulasıdır.. *
"ne olursan ol yine de gel" felsefik düşüncesini savunan yazarların ortak noktası...
zavallı yazardır.