1. 1.
  tavuk eti uzun uzun doğranır.az yağda tavada kızartılır .baktınız iyice pişti o sırada soya sosu dökülür biraz daha ateşte bekletilir.bu arada tavayla alengirli hareketler yapmak serbestir..süper bir şeydir tavsiye edilir
  2 ... demester
 2. 2.
  kokusu ne kadar kötü ise o derece lezzetli olan aşmış tavuk türü.
  1 -1 ... eppur si muove
 3. 3.
  soya sosuna krema ekleyip ayrı bir tavada pişirdikten sonra da tavuğun üzerine boca edilebilir. bu an bir fotoğraf makinasıyla belgelenip çerçeveletilebilir.
  ... philemon
 4. 4.
  acayip lezzetli ve yapılması da zevkli bir yemek. kolaydır da. tavuklar yağsız tencereye atılır. kendi suyunu çekmesi beklenir.çektikten sonra çarliston mu istersin, kırmızı biber mi istersin ya da havuç alternatif olabilir. at içine istediğini. sonra bir kaşık sarımsak sos ve minimum 2 kaşık soya sosunu katınca görüntü olarak da tat olarak da on numara bir yemek çıkar ortaya. çin yemeğine benzer. çok övdüm ama hakkatten harikuladedir.
  1 ... sezzo
 5. 5.
  mis gibi tavuk sotemiz (salçalı bol baharatlı) yerine ikame edilen gdo'lu yemek.
  edit : yurdum lezzetlerini övmek elin çinlisinden yada japonundan mı eksi almama neden oldu anlamadım. daha düne kadar soya sosu görmüştünüz sanki...
  1 -2 ... sozluksu
 6. 6.
  en az yarım saat kadar tavukların soya sosu, sarımsak, pirinç unu ve zencefil ile * marine edildiği, badem ve bolca sebze de konulursa tadından yenmeyeceği yemek.
  1 ... amberyl
 7. 6.
  yeme de yanında yat cinsinden bir yemektir.
  ... princessa
 8. 7.
  tatlı ekşi ya da ballı köri soslu tavuğun yanında bebek maması gibi kalacak yemektir.
  ... salvatio
 9. 8.
  köri soslu tavuğu tavsiye ederim. hele ki evde hazır yufkayla gözleme yapıp arasına konulduğunda tadından yenir. afiyet olsun.
  ... snyncr
 10. 9.
  bu ala carte yemekler arasında sadece limon soslu tavuk ayrı bir yerdedir benim için. onun sebebi de her mutfakta bulunabilen malzemelerle yapılabilen mükemmel bir yemek olmasıdır.
  geri kalanlar genelde "popülizm" eseri ortalama lezzetlerdir.
  hiçbiri bir hünkar beğendi değildir.
  ancak limon soslu tavuk buna yaklaşabilir.
  zevkler ve renkler tartışılmaz ama popülizm tartışılabilir.
  *isteyen olursa limon soslu tavuk tarifini atabilirim.
  1 ... 3temmuz2007makineyekayitolmam