bugün

beyninin sağ lobunu kullanan, bedeninin sol tarafı daha gelişmiş olan, sol elini kullanan kişi.
(bkz: solak olmak)
(bkz: solak gitar)
(bkz: solak olmanin avantajlari)
(bkz: solak olmanin dezavantajlari)
ayni zamanda bir mizah dergisi.
(bkz: fatih solak)
herşeyin sağaklar için yapıldığı bu dünyada (bkz: faber castell kalemlerin yazısının sola konması gitarlar çatal bıçak kullanma kuralları mause yerleri vb) neredeyse azınlık olabilecek kadar az topluluk.az olduklarından mıdır yoksa farklı mı bilmem ama solak olmak beni özel hissettirmiştir herzaman dediğim ve içinde benim de olduğum insan öbeği*
bunlarin bir de kendini gelistirmis versiyonlari var. mesela sadece yazi yazarken sol elini kullananlar var. tipki benim gibi.
Solaklık neden olur?
Solaklığın oluşumu konusunda pek çok teori vardır. Bunlar içinde en çok yaratılış ve alışkanlık teorileri gözdedir. Yaratılış teorisini savunanlar, solaklığın soyaçekim, iç organların eşit olmaması, vücudun her iki tarafındaki temiz kan damarlarının aynı hızla gelişmemiş olması, kol kemiklerinin aynı büyüklükte olmaması ve çocuk henüz doğmadan ana rahmindeki duruşunun yarattığı farklılıklardan kaynaklanabileceğini ileri sürerler.buna baglı olarakta solak ınsanlarda sag beyıncık gelısmıstır yanı sag beyıncık tarafından yoneltılırler buda kendımden bıldıgım kadarıyla ınsanların ıc dunyasıda bırcok degısmelere farklılasmalara neden olabılır kendımle bırlıkte bırcok solak ınsan da fark etttıgım ozellık ıse cok zekı ve yaratıcı olmalarıdır.
amerikalıların büyük bir bölümü solakmış diye bi söylenti vardı zamanında bilmem ne kadar doğrudur...
çogu insanın "aaa sen solakmısın" gibi şaşkınlıklarını şaşkınlıkla karsıladıgım durum.
okulda örgü örme * * * dersi olduğunda anneniz sağ elle siz sol elle yapmaya çalışıyorsanız tabi ki herşey birbirine girer. aslında o kadar kolaydır ki ama bir türlü olmuyordur, farklı bir figüre geçince parmaklar birbirine karışır. niye olmuyor bu ya dersiniz. en sonunda senden bi bok olmaz gibilerinden annen suratına bakar. üzülüp ağlarsınız. ben beceriksizim diye.. * *
yahu ben de solağım solağız diye suç bizde mi hem daha zevkli gelio bana 50 tane solak konusu war sağlaklar hakkında konu istiyorum hatta yapacam
(bkz: solyanlı)
bir çok kez insanlar tarafından sanki farklı bir yaratıkmşınız hissini verendir.aaa solakmışşşşş.solak insanlar pratık ve zekı insanlardır. ve nedense diğer insanlardan daha azınlıkta oldugumuz için kendimi özel hissediyorum.
sol elin ile nasıl yazabiliyorsun sorusuna maruz kalan kişiler.ancak makas ve cezve kullanırken zorlanan kişiler. (kendim den biliyorum)
(bkz: hagi)
Sarhoş oldum da
Seni hatırladım yine;
Sol elim,
Acemi elim,
Zavallı elim!(biz solak lar için ise sağ el versiyonu )
ilkokulda tam olurken sınıf ogretmenının "solla yazılmaz sagla yazıcaksın" diye zorlamalarından dolayı kacırdıgım sıfat.
küçükken solak olduğum için kendimi hep suçlu hissetmişimdir. onun kötü bişe olduğu öğretildi bize. büyüyünce gördüm ki toplumda solak mısınn aa solaklar zeki olur diyalogları sayesinde gayette hoş bir durumm:)
not:gerçektende zeki oluyorlarr...
insanların aptal sorularına maruz kalırsınız. "aa sen solak mısın, o zaman kesin çok güzel tenis oynarsın" ," hayır ben tenis oynamıyorum kardeşim" gibi diyaloglar yaşarsınız. hiçbir zaman makası ya da cezveyi tam randımanla kullanamazsınız ya da bunlar benim beceriksizliğim olabilir. kısacası, solak olmak iyidir,güzeldir hoştur.***
elde olmadan, istenmeden ya da bilinmeden olunsa da, diğer kişilerin sanki, ''bile bile yapılıyormuş'' gibi düşünmeleri sonucunda büyük olmasa da küçük çaplı çatışmalara yol açan, genelde, hacı hoca'nın yanında yemek yendi mi, ''göze batma''nın bir numaralı elementi olan, bazıları için de nedense karizma malzemesi olarak lanse edilen, dahil olanların daha çok sağ loblarını kullandıkları, yazdıklarının üzerinden geçmeleri, ayrıyetten ortalamdan daha hızlı yazmaları sebebiyle, okul ortamlarında, yazdıklarını okumanın imkansız olduğu, içinde bulunduğum abuk durum.
yanlış hatırlamıyorsam dünya nüfusunun %10 solak. solak insanlar beyinlerinin sağ tarafını kullanırlar bu yüzden genelde düşünce tarzları biraz ters olabilir. beyinlerinin sağ loblu çalıştığı için olaylara tamamen ters açılarda bakabilirler ve çok farklı düşünebilirler.
-hangi elini kullanıyorsun?
+Solağım ben. Sen?
-Sağ elimi kullanıyorum.
+Salaksın sen o zaman. nihahahohohooo

gibi esprilere merkez olmayacak şekilde şanslı yaratılmış insanlar topluluğu.
solaklari cok sevmeme ragmen daha 2-3 yasimda annemin sol elimi baglamasiyla sol elimi yokmus kabul ederek kaybettigim ve solaklar grubundan ciktigim canim ozelligim. makasi bicagi sol elimle kullaniyorum ama sag elimle yemek yer sag elle yazarim. ama yasasin ki kizim cok koyu bir solak. sag elle hic bir sey yapamaz.
içinde bulunmaktan sonsuz mutluluk duyduğum insanlar topluluğudur.
yaratıcı, farklı ve zeki olduklarına genellikle şüphe olmayan çekinik gen sahipleri.
solaklar da insandır. kendilerini ezmeyelim, dışlamayalım ve yemek masalarında aç bırakmayalım. ayrıca sınavlarda kopya çekmeleri pek zor olduğu için okulları uzayabilir. bu yüzden kendilerine kopya vererek veya ders çalıştırarak yardım edelim. ayrıca solak erkeklerin çekici olduğu pek çok bayan tarafından kabul edilmektedir * .
(bkz: sözlükteki erkeklere selam ederim)
(bkz: solakları koruma ve yaşatma derneği).
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar