bugün

ayrılmaz ikili.
alkol almış bünyeyi rahatlatan, yeniden hayata bağlayan karışımdır.
alkol sonrası insanı kusturmaya yarayan karışım.
her kafede bulunabilen içecek. serinlemek açısından tavsiye edilir. yanında da tuz olur ki tadına doyum olmaz.
en harika içecektir kendisi, ekonomiktir de ayrıca.
içine biraz nane konması tavsiye edilen, alkollü gecenin öğlenlerinde mideyi müthiş yarattığına inanılan içecek.
limonlu sodayla karıştırılmaması gereken hededir. yazın en keyifli içeceği.
cilde çok yararlı karışım. içindeki mineraller ile yüzünüzü yıkadığınızda yüzünüzün fıkır fıkır olmasına sebebiyet verir, faidelidir.
soda ayranın alternatifidir.. akşamdan kalanların midelerine iyi geldiğinin savunarak sabahları dört elle sarıldıkları içecektir..
susuzluğu çok iyi şekilde gideren ve ayıltıcı etkiye sahip muhteşem ikili.

(bkz: muhteşem ikililer)
ya ben niye bir türlü içemiyorum bu hedeyi diye üzüldüğüm hödödür.
sodaya taze limon suyunun ilave edilmesi ile elde edilen karışımdır. yazın en güzen içeceğidir. karıştırırken bardaktan taşacakmış gibi duran köpürmeye biraz tuz ekleyip lıkır lıkır içilebilir.
Artık eskisi kadar bilinen bir karışım değil galiba. Ne zaman soda limon istesem "limonlu soda mı?" sorusuyla karşılaşıyorum. Doğal olarak sodanın içerisine limon sıkılıp biraz da tuz eklenerek hazırlandığını söylemek durumunda kalıyorum.
Yaz icecegi. Efsane icecek. Gidip kolaya icetea ye ne bok oldugu belli olmayan seylere para verilecegine bu icilir. Yaninada sigara. Oh.
tadı tuzu olmayandır. anlamsız yani bir tat vermez. evet.
mide yanmasına iyi geldiği söylenir, tabii tuzlu olanı için geçerli bu.
doğal alka seltzerdir.
Çörçil diyen arkadaş niye o kadar artı almış anlamadım. Çörçilde tuz da olması lazım. Soda limon, Soda limondur.
Ramazan ayında her akşam günü kurtaran içecek.

Soğuk içiniz.
buz gibi içildiğinde beni zımba gibi yapan mucizevi karışım. canım sıkıldıkça içerim. şuan bir tane içtim mesela. bir tane daha içmemek için kendimi ikna etmeye çalışıyorum.
mükemmel karışım..
artık öyle ki;menülerde sodanın altında soda-limonu ayrıca görmeye başladım(ufak bi fiyat farkıyla)..kesinlikle meyveli soda olan limonlu sodayla karıştırılmamalıdır. nitekim, hiç bi tat benzerliği yoktur. aksine limonlu sodanın tadı bi fenadır. soda limona haksızlıktır..