1. 1.
    güzel bir animasyon kısa film. bir meteor çarpması sonucu kendinden uzaklaşan adamın öyküsü. imgeleri çok güzel kullanmış.

izlemek isteyenler için
    http://www.indirmeden-fil...nci-filmler/skhizein.html
    9 -2 ... xargn
  2. 2.
    sonunda birşeyleri anlamaya çabaladığım ilginç animasyon.
    2 -1 ... ceylan2270
  3. 3.
    kendinden 91cm uzakta yaşamak zorunda kalan adamı anlatan ilginç ve bir o kadar da güzel animasyon kısa film.

buradayım!
    2 ... poset
  4. 4.
    konu itibarı ile kendimizden ne kadar uzaklaşabileceğimizi ya da uzak kaldığımızı da anlatan 3-5 kere izledikçe daha da kendini lzeten değişik konulu bir animasyon.

arşiv yapmak isteyenler için;
    http://rapidshare.com/files/271793967/skhizein.mp4
    2 ... unsal
  5. 5.
    insanı 4 yönden ele alırsak sadece 3 yönüne 91 cm mesafe koyuyor.Ancak akla takılan; neden ayaklarının yere normal mesafede bastığı oluyor.
    -2 ... sbfdar
  6. 6.
    şizofrenik bir insanın kendisinden ve hayattan ne kadar uzaklaştığını gösteren harika bir kısa animasyon. bence film sonundaki, adamın buradayım çığlıkları onların hala toplumumuzun bir parçası olduğunu bize hatırlatmak için konmuş olabilir.
    6 ... alveral
  7. 7.
    on numara dediğim kısa filmlerin başında gelen eser.ufak bir kıvılcımla ne kadar güzel şeyler yapilabildiğin açık seçik kanıtı.
    ... penguenci
  8. 8.
    yaşadıklarının düzeleceğini düşünerek ikinci kez bir meteorun altında kaldıktan sonra bilinci 75 santim aşağı kayan adamın hikayesidir. Şizofreniz ile alakalıdır.
    ... hippolytos
  9. 9.
    an itibari izledigim kisa filmdir. iyi basladi hersey guzel ama herseye 91 cm mesafe koyarken neden teleskopa direk bakiyor onu biraz yadirgadim fakat gayet guzel gibi.
    -1 ... im schizophrenic
  10. 10.
    çok güzel bir film daha yeni seyrettim..

filmin konusunungerçeğe göndermelerde bulunduğunu düşünenler var, adamın bir şizofren olup olmaması konuyu değiştirmez.

konu kişinin gerçeğin dışında değil ama tamda merkezinde olamamsı gibi bir şey.

bana yabancılaşmayı kafkanın değişimnden beridir böyle güzel anlatan bir yapıt olmamıştı.

takdir ettim ve kıskandım..
    1 ... bahadrhun