bugün

Kirazın tadı..
(bkz: el maquinista)

az bilinir, ya da çok bilinir olması umrumda değil. abartıyor ya da abartmıyor olmam da tamamen kişiye özel bir fikirsel durumdur. 2 gündür etkisinden çıkamadım arkadaş. çocukluğumdan beri film izlerim, haşır neşirim de, ancak bunun kadarını da izlediğimi hatırlamıyorum.

momento, fight qlab'cılar gelmeden uzaklaşsam iyi olacak!
(bkz: 12 angry men)
(bkz: Yıldızlararası)
(bkz: çağrı)
(bkz: a ghost story)
ciddi manada etkilemiştir beni. az bilinen yapım izlediğimi belirteyim de entellik dozum artsın seviyesinde takılan biri değilim. Varoluşu sorgulayanların izlemesi gereken bir filmdir.
Babam ve oğlum.
Esaretin bedeli.
Şampiyon.
Ah güzel istanbul.
im juli, Mustafa hakkında her şey.

Çok var da ilk aklıma gelenleri yazdım.
matrix ve fakat müzeyyen derin bir tutku...
Ejderhanı nasıl eğitirsin serisi.
Köpek düşmanlarının o hiç tanımadıkları canlara yaptıklarını anımsattığı için.
Birkaç tane var.

1. Muhteşem gatsby.
2. Midnight in Paris.

Aklıma geldikçe editleyeceğim.
Otomatik portakal
Guguk kuşu
Ben x
Bir Sırp filmi
insan kırkayak
Old boy
Babam ve oğlum.
The Green Mile ve shawshank redemption.
(bkz: Eternity and a day)

insan hayatındaki o yalnızlığı, pişmanlıkları vs ele aldığından ve artık bir gün sanki hiç var olmamış gibi biteceğini hissettirdiği için, en çok bu filmde etkilenmiştim. Bana, beni anlatıyor gibiydi.
Yeşil yol
Kral artur
Son samuray.
Babam ve oğlum...
izlediğim zaman bir süre etkisinde kaldığım çok film oldu; forest gump , The Shawshank Redemption gibi filmlerdi bunlar. Bazen psikolojik gerilim filmleri de dahil oldu bu filmler arasına. Ancak komedi- dram türü daha fazla etkiledi beni her zaman.ah bu film hepsinden güzeldi diyebileceğim bir film ise olmadı henüz.
çok var. ama "aynı yıldızların altında" filmini beğenmiştim.
Ya bi tane film vardı Orhan gencebay bir kızı sevip beraber kaçınca kızın abileri orhan'ın anasına tecavüz etmişti. Allah bi daha izletmesin yazanın da Allah cezasını versin.
Edit: Cüneyt Arkın filmi de var aynısından.
Fatma Girik'in Kambur filmidir. Her izleyişte filmin sonunda hüngür hüngür ağlarım.
Yeşil Yol. Harbiden etkilemişti ilk izlediğimde.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar