bugün

kötülerin kandırdığı ahmak insanların düşman olması...
sırf sen başarılısın diye sana sebepsiz kinlenen aile terbiyesinden yoksun karaktersizler. yetmezmiş gibi arkandan iş çevirenler. hakkım hiçbirine helal değil.
edit: evet o karaktersiz tiplerden biri kendini eksi oy vererek belli etmiş.
masada otururken memesini kaşıyan kadın.
Hatırlamıyorum.
boşa geçen mücadeleler,son 3 senem öyle geçiyor.
işimin rast gitmemesi.
Cebinde parası olup, sonradan görmeler.
Abicim sen bile para vermeye ayağıma geliyorsun neyin kafası bu ?
toplum içinde yüksek sesle konuşan birisi ile konuşmak.

gerçekten sevmediğim tipler.
Benim adıma başkasının karar vermesi. Dalarım direkt.
Yere tükürülmesi,
Cahil cesareti,
Mevsime uygun olmayan parfüm kullanımı,
Riyakarlık.
Sinir hastası olduğum için her şeye sinirleniyorum.

Misal bazen birinin nefes alması, birinin mal mal sırıtması, hatta varlığı, sesi falan, her şey beni çıldırtabilir.
Trafik çok büyük bir dert. Bu yüzden toplu taşıma tercih ediyorum.
Kışın gelmesi. Havaya bak sabahın köründen beri gece aşırı sinirim bozuldu.
Hangi birini sayayim ki.

icimdeki öfke dinince gidiyor.

Ya da hatırlayamıyorum kafam baska yerde.
Başkalarının hayatını, tercihlerini eleştirmek. Kendi doğrusunu dayatmaya çalışmak.
Temas. Temas sevmiyorum..
Yatağıma birinin oturması..
Boş muhalif tipler..
Yavaş insanlar...

Ben genel olarak biraz sinirli biriyim ya.
El şakası yapılması.
Sululuk.
Patavatsızlık.
insan bu tür olaylarda kendini bilmiyorsa benden uzak durmalı.
Hele de erkekse.
Taş yerinde ağırdır.
herhangi bir kurnaz aptalın, kendini çok zeki sanıp çakallık yapması. bizim toplumda bolca görülen sıradan bir olay. malum zeka geriledikçe kurnazlaşır.
Akıl ve mantık çerçevesinde işleyen bir beyne sahip olmadığım için sinirlenmem gereken ciddi meselelerde gülerim. Bu yüzden hatırladığım kadarıyla beni en çok sinirlendiren olaylar top 5 listesinde acele işim varken odadan çıktığımda hırkamın kapı koluna takılması olabilir.
Kendimi açıklamak zorunda bırakılmak.
Ciddiye alınmamaktır.
benim tepemi iki şey zıplatır.

1 cuhapeli biriyle muhatap olmak
2 ekrem imamoğlu denen zattır.

bunlardan birini gördüğüm an o gün benim için hayat zor geçer.
Boşver. Hatırlatma. Evet boşver. At boşa gitsin. inan bu en güzeli. Boşa atamıyorsan bu hayat geçmez. Hem, Eğer kendi öfkenden ibret alıp sükunetini muhafaza edemiyorsan zarar ve ziyanı hatırlamanın manası yok. Kendini haklı gösterip Şeytan halkayı boynuna geçirdiğinde meydana çıkar kişinin gerçek rengi. Gerçek karakteri. Öyle böyle değil, Sabır sükunet hilm, zor iş, çok zor çok. Acı şeyler bunlar Maalesef. Evet..
içimde onca söylenecek şey varken karşı tarafın yüzsüzlüğü ve ben bilirimci hallerinden ötürü hepsini içime atmam. Ve sırf tüm bunlar içimde kaldığı için bu nankör kişisinin habire rüyama girmesi. sinirlendiğim olay bu.

Diğeri ise babamın, işyerinde gördüğü haksız kazançlara ve şerefsizliklere boyun eğmemesinden dolayı hakkının yenilmesi. En sinirlendiğim olay. Işyeri diyorum ama hepimizin tanıdığı bir takım malum şahıslar söz konusu.. o yüzden susuyorum.
kaynanamın paçalı- boklu donunu sıyırıp havluları yıkayan çamaşır makinasına atmasıydı. ( eskiden makinalara üstten çamaşır atılırda )